

Суспільство
В Україні вперше висадили плантацію фісташок
У селі Броска Ізмаїльського району на Одещині молодий фермер Андрій Петков висадив на 3,5 га фісташок. Такі горіхи в промислових обсягах в нашій країні ще не вирощували. Перші врожаї фермер очікує отримати через 6 років.
Саджанці фісташкових дерев фермеру постачають з Узбекистану. Андрій Петков каже, що кліматичні умови на півдні Одеської області фактично подібні з погодними умовами Центральної Азії, що теоретично дає всі шанси успішно вирощувати культуру в Україні, пише golos.com.ua.

З одного дерева – 10 кг горішків
Для створення саду фермер взяв у довгострокову оренду 3,5 га площ у селі Броска в Ізмаїльському районі. З урахуванням, що на одному гектарі вдасться розміститися 300 фісташкових дерев, він висадив понад 3 тис. саджанців. За словами Андрія Петкова, одне дерево в десятирічному віці має давати до 10 кг товарної фісташки.
Читайте також: Першу плантацію ківі заклали у Черкаській області
“Рослини необхідно оберігати від грибкових хвороб. Є певна загроза з боку так званого американського метелика — карантинного шкідника дерев. Однак, на щастя, метелик-шкідник поки що не був помічений у Бросці. З метою профілактики також використовуємо фунгіциди та гербіциди”, — розповідає Андрій Петков.
Скільки можна заробити?
Фісташки продаються за 400-500 грн/кг. При цьому одне дерево може давати від 10 до 25 кг горіхів.

“У мене є всі підстави вважати, що мій вдалий досвід стане відправною точкою для масового вирощування на півдні України цих недешевих горішків”, — запевняє фермер з Одещини.
За його словами, фісташкові дерева — справжні рослини пустелі, і вони чудово пристосовані до посухи й засоленості ґрунту. Також вони спокійно переносять коливання температури від мінус 10°С у зимовий час і до плюс 40°С влітку.
На території ЄС так зване “зелене золото” вирощують тільки в Італії, Греції та Іспанії. Через високу рентабельність у фісташок є багато шансів стати популярними серед садівників України й ближнього зарубіжжя.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини