Деокупована громада першою в Україні переробила всі залишки російських руйнувань. Зі сміття війни створюватимуть нові дороги й протипожежні суміші.
Наслідки російського вторгнення в Бучанській громаді
Бучанська громада — одна з найбільш постраждалих від російської окупації у Київській області. Там росіяни зруйнували понад чотири тисячі будинків, а після їхнього демонтажу залишилися тонни сміття.
Комунальники звозили його зі всієї громади на тимчасовий майданчик зберігання відходів. За два роки накопичилося понад сім гектарів залишків руйнувань.
Впоратися з такими об’ємами відходів можна було лише завдяки переробці. З цим Бучі допомогли Євросоюз і Програма розвитку ООН. Біля сміттєзвалища встановили станцію переробки відходів. Там на спеціальній техніці щодня працювали десять комунальників.
Комунальник «Бучасервісу» Віктор керує дробильною машиною та щодня перебиває 150 тонн будівельного сміття. Так Бучанська громада вже переробила 75 000 кубометрів відходів.
Перероблені матеріали планують використати повторно для будівництва і ремонту доріг. Такий екологічний підхід до утилізації залишків війни переймають і інші громади в Україні.
Про подробиці переробки в Бучі можете дізнатися на ютуб-каналі ШоТам за посиланням.
Нагадаємо, що ReThink запустила платформу для повторного використання будматеріалів: як вона працює.
У межах Меморандуму про співпрацюуряд Швейцаріїпередав Державній службі України з надзвичайних ситуацій 24 повнопривідні колісні навантажувачі та 30 пожежних мотопомп на причепі Firefighting pump.
Офіційна церемонія передачі пройшла 1 листопада за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Фелікса Бауманна, Голови ДСНС Андрія Даника та рятувальників, які безпосередньо будуть працювати з новою технікою.
Учасники заходу оглянули техніку, а надзвичайники продемонстрували її практичне застосування.
«Надважливо, що це саме та допомога, яка дає нам можливість рятувати людей, ліквідовувати наслідки ворожих обстрілів безпосередньо на лінії бойового зіткнення. І цей донат уже завтра буде відправлений у регіони, де почне працювати», — зазначив Андрій Даник.
Разом із тим швейцарська делегація оглянула зруйновану через військову агресію росії техніку ДСНС.
«Ми знаємо, що коли передаємо допомогу ДСНС, то це реально та допомога, яка буде мати значення для людей в Україні. Після кожного обстрілу чи бомбардування саме особовий склад ДСНС є тими, хто першими прибуває, рятує людей і робить це з великою мужністю», — наголосив Фелікс Бауманн.
Нагадаємо, що Україна готується до запуску 5G: тестування технології розпочнеться вже незабаром
В Україні стартує пілотний проєкт 5G. Тестування триватиме кілька років і передбачає два етапи. Спершу у трьох містах перевірятимуть, як 5G працює поруч із військовим обладнанням. Де саме це відбудеться — наразі не розголошують.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Спеціалісти НКЕК і Українського державного центру радіочастот стежитимуть, щоб сигнал 5G не впливав на роботу мереж військового призначення.
Завдяки 5G дані передаються в 10 разів швидше, ніж через 4G. Тому технологія стане важливою для обміну великими обсягами інформації на високих швидкостях. Федоров зазначає, що це вагомий крок до запуску 5G в Україні, який планують завершити до 2030 року.
Окрім того, нова постанова дозволяє операторам використовувати частоти 2100 МГц для різних технологій: від 2G до 4G. Також частоти 694–862 МГц більше не застосовуватимуть для телебачення, а натомість переорієнтують на мобільний зв’язок.
Нагадаємо, що українська трилогія S.T.A.L.K.E.R. тепер доступна на Nintendo Switch.
Українська компанія Esper Bionics представила революційну систему управління протезами MARS. Завдяки сенсорам та штучному інтелекту, MARS розпізнає рухи м’язів і розуміє наміри користувача, роблячи керування протезом природним і точним.
«Ця технологія відкриває нові можливості для управління навіть іншими пристроями, як-от дронами», — зазначає Михайло Федоров, голова Мінцифри.
Управління дроном із біопротезом MARS відбувається через зміну положення протеза та напруження м’язів, подібно до керування комп’ютерною мишею. Повноцінний запуск протезу MARS на ринок планується у 2025 році.
Нагадаємо, що Світовий банк виділяє 593 мільйонів доларів для підтримки українського бізнесу: як залучать гроші.
Коментарі