Суспільство
Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям
Фермери з Полтавщини відродили вирощування традиційної культури для України – конопель. А згодом вони почали розвивати еко-френдлі бізнес.
Тепер в Україні та світі впізнають бренд Hanftek, який пропонує якісне взуття із конопляної тканини.
Про бізнес, складнощі роботи з коноплями. виклики та перемоги розповів Денис Бурдейний. Денис займається просуванням бренду та розробкою модельного ряду компанії.
Історія
Компанії вже більше 15 років. Спочатку було акціонерне товариство Агро-Ханф, яке займалося посівом конопель та інших агрокультур. Ідея бізнесу полягала в тому, щоб відродити вирощування конопель, як це робили наші предки. Синтетика геть витіснила з ринку натуральні тканини і ми подумали, що це відкриває для нас перспективну нішу органіки.
Спершу вирішили, що робитимемо джгути і канати для мореплавства. Їх планували поставляти у Польщу та Словаччину. З часом це стало неактуально, тож вирішили переформатуватися.
Читайте також: Як взуття з Краматорська підкорило Європу
На Полтавщині маємо 100 гектарів полів, на яких вирощуємо технічні коноплі, у яких відсоток психотропної речовини менше ніж 0,06. Тому від неї ніякого наркотичного ефекту немає і законодавство дозволяє таке культивування.
Як працюємо з коноплями
Коноплі – невибаглива культура, яка росте без додаткових хімічних втручань і її не потрібно удобрювати. Проблеми виникають на етапі збору врожаю. Рослина надто міцна. Якщо кукурудзяне поле фермери збирають за тиждень. То на збір конопель витрачаємо цілий місяць. Волокно міцне, накручується на ножі комбайну. Потрібно часто зупинятися і вручну знімати. Механічним способом не очищується.
Неподалік від полів, у селі Лютеньки, маємо власний завод з первинної переробки. Із зібраної рослини робимо заготовку під полотно, яку віддаємо виробникам тканин. Вони і роблять конопляну тканину, із якої виготовляємо свої товари.
Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі
Понад десять років тому, із першої партії конопляних тканин ми пошили партію подушок та ковдр. Клієнти були в захваті. Схвальні відгуки надихнули на нові експерименти. Так ми прийшли до виробництва взуття.
Всього на компанію працює 30 людей. Коли починається сезон сівби та збору врожаю залучаємо до роботи позаштатних працівників.
Скільки коштують конопляні шузи
Вартість сліпонів починається від 749 гривень. За 680 гривень можна придбати моделі із тканини торічного запасу. Дешевше взуття робимо на автоматизованому виробництві.
Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута
Є дорожчий сегмент, вартістю 1400-1500 гривень. Зазвичай, це кросівки. У цій ніші взуття робимо вручну. Там є додаткова міжпідкладна тканина, підошва вищої якості, підсилений носок і п’ятка. Відповідно, це підвищує ціну.
Наші товари – унісекс, підійде і жінкам і чоловікам. Розмірна сітка починається з 36 розміру і закінчується 47-им. Дитяче взуття поки не робимо. Лишили в планах на майбутнє.
Зовні тканину конопель піддають спеціальній обробці, яка захищає від промокання. Тому на дощову погоду взуття з конопель теж годиться.
Робити взуття з конопель – складно, але це нішево
Щоб виготовити три пари взуття, потрібно шмат конопляної тканини 1,6 метра шириною та 1 метр довжиною. Високий розхід пов’язаний з тим, що тканина не тримає форму, як шкіра. Крім того, матеріал на взуття вирізається із суцільного полотна, тому треба обрати місце на клаптеві, де не буде жодного дефекту. Структура тканини може бути нерівномірною, тому багато вибраковуємо.
На замовлення взуття не робимо, це нерентабельно. Зі шкіряним взуттям легше працювати. Шкіра по всякому розтягується і не розірветься. А конопляна тканина має волокнисту структуру і виходить так, що треба більші допуски давати, тому кожна модель – колосальна праця технологів на моменті розробки. Маємо враховувати властивості матеріалу. Тому займатися однією-двома парами ніхто не буде.
Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах
Крім того, виготовляти натуральну пряжу – проблематично. У нашій тканині максимальний вміст конопель становить 96%. А на ринку популярніша синтетика, з якою легко працювати.
Коли роблять тканину із синтетичного матеріалу – немає пилу і бруду. І все з точністю навпаки, коли працюєш з коноплями. Та ще й нитка рветься. Технологічно – складний процес. То ж нам було складно переконати виробників тканин, щоб ті взялися робити натуральне.
Конопляний експорт
У нас є представники-реалізатори у Черкасах та Києві. Ведемо переговори з людьми зі Львова та Тернополя. Але 90% товарів продаємо через інтернет із доставкою Новою поштою.
Конопляна тканина дихає, ноги не пріють і немає неприємного запаху, коли довго носиш. І виробництво вважається екологічним. Цим нам вдається приваблювати клієнтів закордонних.
Маємо покупців із Іспанії, Словаччини, Німеччини та Італії. Було кілька відправок у Сполучені Штати. Тепер шукаємо представника там. Нещодавно почали співпрацю з Білоруссю.
Після того, як вдалося налагодити виробництво взуття – зробили трохи інше полотно для шкарпеток. Нині активно працюємо над цією лінійкою.
У планах – відкривати представництва по Україні, розвивати дилерську мережу і поступово виходити на міжнародний ринок.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі