

Суспільство
Вийшов тизер-трейлер історичної стрічки «Довбуш»
В Україні представили офіційний тизер-трейлер пригодницько-історичного екшену «Довбуш».
Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що вихід фільму «Довбуш» в український кінопрокат заплановано на осінь 2021 року. Точну дату прем’єри творці обіцяють оголосити вже незабаром.
«Для фільму зібрали найкращу кінематографічну команду однодумців з України, Польщі, Канади та США. Для зйомок обрали унікальні природні та історичні локації. Ландшафти, праліси та скелі та урочища, яких майже не торкнулася сучасність, і які несуть у собі силу та магію насправді дикої природи й силу вільного духу. Ми відроджували ремесла та реставрували унікальні техніки бою. Вивчали музичну, матеріальну і нематеріальну культуру часу, в якому розгортаються події фільму. І все це для того, щоб розказати неповторну історію боротьби й кохання, яка пережила століття», – розповідає режисер Олесь Санін.
Читайте також: «Мозок як у тумані». Що таке синдром хронічної втоми, чим він небезпечний та як уникнути
Сюжет стрічки
Дія фільму відбувається в Карпатах початку XVIII століття.
Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори.

Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство своїх брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості.
Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І постала легенда про карпатського лицаря.
Читайте також: «Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?
Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.
Хто автори фільму?
Фільм знімається за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральною дистрибуцією стрічки на території України займаються компанії Кіноманія та FILM.UA Distribution.
Режисер Олесь Санін. Продюсери Максим Асадчий, Олесь Санін. Співпродюсер Данило Біляк. Сценаристи Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш.

Оператор Сергій Михальчук. Композитор Алла Загайкевич. Художники-постановники Олександра Дробот, Юрій Григорович.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Актори: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, Опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц.
Нагадаємо, стартували зйомки 4-серійного українського бойовика «Брюс».
Як ми повідомляли раніше, українську стрічку «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» покажуть на фестивалі у Сінгапурі.
Усі фото: usfa.gov.ua.
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР