Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вистави для малюків та гра одного актора. П’ять незвичних українських театрів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На сцені театру мають виступати багато людей, а ще це точно мають бути професійні актори – ви точно чули про такі стереотипи. Але в Україні є сцени, на яких доводять зовсім протилежне. Наприклад, дніпровський актор самостійно замінює всю команду театру. А в Одесі та Сумах можна потрапити на вистави людей з інвалідністю, які як ніхто передають почуття болі та проблематику різних соціальних негараздів. І це ще не все, чим дивує сучасне українське мистецтво. Пропонуємо вам п’ять театрів, які зламають ваше уявлення про те, що й кого варто бачити на сцені.

«Бейбі театр» як творчий спосіб пізнання світу

Пізнавати мистецтво можна вже з народження. Авдиторія столичного «Бейбі театру» досить обмежена – це малюки від 0 до 3 років та їхні батьки. Саме для них режисерка Марина Богомаз та художниця Ольга Філончук, маючи 10-річну театральну практику, у 2018 році створили свою першу виставу «Каляки-маляки» в Київському академічному театрі ляльок. Вони мріють, аби театр для немовлят став доступним у різних містах України та за її межами. У міжнародній практиці такий вид театру є одним із лідерів прогресивних методик навчання вже багато років. Проте у нашій країні двері в театри для дітей такого віку довгий час були зачинені. Навіть у дитячі театри можна привести лише трирічного малюка.

Фото: facebook.com/babytheatre.ua

В листопаді 2019 року за кошти небайдужих команда створила власну виставу «Сонце» та перший в Україні незалежний театр для глядачів до трьох років та їхніх батьків. Зараз постановники розробляють проєкти для власного «Бейбі театру»: вистави, майстер-класи, перформанси та творчі акції. Для малюків створюють справжні казкові світи. А ще це чудова альтернатива засобів початкового навчання та пізнання світу для дітей. А для батьків це посібник виховання свого малюка за допомогою мистецтва. У «Бейбі театрі» ламають стереотипи й доводять, що мистецтво може бути доступним і зрозумілим людині від самого народження.

Адреса: Київ, проспект Героїв Сталінграда, 6А, корпус 2

Афіша

Інтегрований театр «Рівні» – соціалізація дітей з порушеннями слуху

Проблема інклюзії в Україні стоїть дуже гостро. І поки всі говорять про інклюзію у навчанні або пересуванні, то майже не приділяють увагу їй у мистецтві. Саме тому в Одесі цього року створили інтегрований театр для дітей із порушеннями слуху. Це місце, де на кожному етапі його створення залучені люди з інвалідністю. А ще це унікальний метод арттерапії, бо створення вистави – багаторівневий процес, який здатен розкрити весь творчий потенціал дітей. «Рівні» – не про жалість та поблажливість, а про рівні можливості та творчу самореалізацію для всіх.

Фото: facebook.com/theatre.rivni

Прем’єра першої вистави «Синя країна» відбулася цієї весни. Це казкова історія про те, як дружба і любов рятують світ. Проєкт реалізує ініціативна група молоді за підтримки громадських організацій «Наші діти» й «Територія участі» та Surdo School Odesa. Театр ставить вистави, у якій беруть участь молоді люди з інвалідністю та без неї на рівних. А ще вони проводять тренінги для молоді з інвалідністю та онлайн-курс жестової мови.

Адреса: Одеса, вулиця Черняховського, 13

Афіша

Єдиний в Україні циганський театр «Романс»

Від класичного романсу й музичної драматургії – й до національного фольклору. На вистави таких жанрів можна потрапити в Академічному музично-драматичному циганському театрі «Романс», який працює у Києві вже 27 років. Глядачі сюди приходять за настроєм. Більшість вистав – комедії, але в кожній із них є життєві моменти, над якими ви неодмінно замислитеся. Також у репертуарі є драма «Вожак» ­­– про геноцид ромів під час Другої світової війни. А перед святами «Романс» проводить концерти.

Фото: facebook.com/TeatrRomans

Програму театру регулярно оновлюють. У рік зазвичай ставлять щонайменше по дві прем’єри. Колектив театру об’єднує любов до культури та мистецтва свого народу, дбайливе ставлення до його традицій. Головна тема вистав ­– загальнолюдські проблеми та переживання, такі як батьки та діти, любов до нації, культури, мистецтва та слова. «Романс» пропагує ідею відкритості культури та світосприйняття ромів у національному та українському побуті. Всі музичні номери там виконують наживо вокально та інструментально. Кожна вистава дасть можливість поринути в атмосферу циганських пристрастей, почуттів, безрозсудного кохання, а також відчути всеохопну волю та почуття свободи.

Адреса: Київ, проспект Перемоги, 38

Афіша

Читайте також: «Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами

Театр одного актора «Крик»

Якщо ви звикли, що театр – це обов’язково місце, де різні люди на сцені грають свої ролі, то в Дніпрі цей стереотип успішно ламають. Саме там діє єдиний, щонайменше в Україні та в Європі, повноцінний театр, у якому один актор одночасно є режисером вистав, сценаристом, сценографом, художником, музичним редактором, гримером і костюмером. Усе це про засновника театру, народного артиста України Михайла Мельника. Свою першу виставу він поставив ще в 1989 році.

Фото: theater-krik.com

Надзвичайно прониклива гра точно не залишить вас байдужим і байдужою. Репертуар театру – від національної тематики до конкретних загальнолюдських проблем. Можна побачити такі вистави: «Mollis», «Гріх», «Двері в рай», «Українське полювання», «Мутація» тощо. «Крик» принципово переконує глядачів Дніпра, що українською мовою можна грати будь-який європейський інтелектуальний твір. Окремо за жанром у репертуарі театру стоїть лірична музична вистава-контакт «Сонце в очах твоїх». На спектаклі глядачі стають учасниками театрального дійства, влаштовують свій перформанс – зі сцени зізнаються в коханні, роблять пропозиції руки та серця. Тим часом актор радує шанувальників своїм хобі – грою на саксофоні.

Адреса: Дніпро, вулиця Михайла Грушевського, 1

Афіша

Театр «Ми Є», де люди з інвалідністю – професійні актори

Кожен із нас хоче так чи інакше бути включеним у суспільство, незалежно від зовнішності, добробуту чи здоров’я. Саме для цього більш як три роки тому в Сумах створили театр для людей з інвалідністю «Ми Є». Долаючи фізичні та моральні складності, разом вони вже показали українцям не одну якісну виставу та ставали переможцями кількох фестивалів. Не раз виступали просто неба, даючи місту зрозуміти — «Ми є! Ми хочемо, щоб нас бачили та чули. Ми — не про жалість. Ми — про творчість та потенціал».

Фото: facebook.com/Молодіжний-аматорський-театр-людей-з-інвалідністю-Ми-Є

Актори театру — люди, яким від трохи більш як двадцяти до понад сорока років. Їх хвилюють проблеми кохання, стосунків, миру, важкого життя. Першою вистаю стала «Чайка, на ім’я Джонатан Лівінгстон» як образ прагнення до польоту, де зграя каже, що живе, щоб їсти. Також поставили вистави: «Доросла казка» та «Ми є». Для всіх одинадцяти акторів цей театр — місце спілкування, дружби, творчої реалізації та арттерапії. Працює з ними художня керівниця Тетяна Нянькіна.

Адреса: Суми, вулиця Горького, 23

Афіша

Підтримай ШоТам

Суспільство

Серіал «Доброволець» Ахтема Сеітаблаєва вийшов у форматі повного фільму

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Патріотичний 6-серійний екшен Ахтема Сеітаблаєва «Доброволець» вийшов у форматі повного фільму.

Про це пише Нове українське кіно.

Український бойовик «Доброволець» від режисера фільмів Ахтема Сеітаблаєва порушує тему адаптації ветеранів до цивільного життя.

Переглянути стрічку можна на Ютуб-каналі за посиланням.

Стрічка розповідає про добровольця Дмитра, який повернувся додому із фронту. Він – єдиний із загону, хто вижив після бомбардування ворожими військами. Після трагічних подій, боєць намагається адаптуватися до мирного життя, але на цьому його війна не закінчується. Дізнавшись, що в Києві на День козацтва готується теракт, Дмитро збирає команду бійців, щоб попередити злочинну змову і врятувати столицю від вибуху.

Роль добровольця Дмитра у серіалі виконав український актор, учасник АТО 2014-2015 років, Олег Шульга, відомий за головною роллю у фільмі і “Позивний “Бандерас” і “Червоний“.

Читайте також: Десять українських фільмів про війну на Донбасі, які варто переглянути кожному

Одного з героїв команди добровольців та найкращого друга Дмитра грає Сергій Дерев’янко, який знімався в серіалах “Контакт” і “Нюхач-2”. Роль головного лиходія серіалу на прізвисько Скіф виконує актор і музикант Роман Мацюта, відомий за серіалами “Ментовські війни”, “Нюхач-2”, “Пес”.

Автори консультувалися з багатьма військовими, які пройшли Донбас, щоб максимально реалістично передати дійсність на війні: як живуть в окопах, борються з ворогами і втрачають рідних, як тримають автомат, про що розмовляють, лягаючи спати в укритті, і про що мовчать, сидячи в засідці. Хоча, як стверджують творці серіалу, це перш за все художня історія, заснована на реальних фактах.

Читайте також«Червоні рюкзаки». Як створювали проєкт для підлітків, що розповідає про рідкісних тварин України

Авторами сценарію патріотичної стрічки виступили Анатолій Карлюга та Юлія Чернявська. Проєкт виробила продакшн-студiя В.I.К. за підтримки Українського культурного фонду. Продюсерами «Добровольця» стали Іванна Дядюра та Ігор Кондратюк.

Нагдаємо, документальна стрічка «Зошит війни» про події на Сході вийшла онлайн.

Усі фото: cinema.in.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

У Маріуполі ліцей автотранспорту отримав обладнання для навчання слюсарів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Маріупольський професійний ліцей автотранспорту, який навчає майбутніх слюсарів-ремонтників, отримав спеціальне обладнання для практичних навичок.

Про це повідомив у фейсбуці Проєкт USAID.

До переліку обладнання входять ноутбуки, автомобільні підйомники, домкрати, набори ключів, гідравлічний прес, вулканізатор, установка для мийки деталей та інші інструменти, необхідні слюсарю для ремонту автомобілів.

Читайте такожДе купити взуття? Вісім стильних варіантів від українських брендів

Це обладнання допомагає покращити практичні навички слюсарів, які навчаються у ліцеї, сприяє підвищенню конкурентоспроможності молодих фахівців під час працевлаштування на підприємствах Маріуполя та Донецької області.

Такод база ліцею поповнилася новим комплексом для ремонту форсунок, а трохи раніше – вертикально-хонінгувальним верстатом та універсальним знімачем шківів. Це обладнання будуть використовувати під час практичних занять учнів за професією “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів”. Обладнання стане частиною матеріально-технічної бази Регіонального навчально-практичного центру слюсарного напрямку, що відкритий на базі ліцею.

Читайте такожТерикони Донбасу самозаймаються і вибухають: чому це екологічна біда для регіону? (ВІДЕО)

Сучасне обладнання дозволяє також підготувати кваліфікованих фахівців, зокрема з-поміж безробітних. З початку жовтня ліцей отримав замовлення від Маріупольського міського центру зайнятості на підготовку слюсарів-ремонтників за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Зараз навчаються семеро людей.

Навчання організоване за дуальною формою здобуття освіти, яка орієнтована на реальні потреби роботодавця та поєднує отримання слухачами теоретичних знань з практикою на майбутньому робочому місці. За три місяці слухачі курсів отримають свідоцтво державного зразка про здобуття кваліфікації слюсаря-ремонтника. Усі, хто приходить навчатися за цією спеціальністю, гарантовано отримують роботу.

Нагадаємо, на Луганщині аграрний ліцей отримав новий трактор для студентів.

Усі фото: facebook.com/ERAUkraine.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Британія передасть Україні ракетну зброю і військові кораблі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Україна отримає від Великої Британії ракетне озброєння і військові кораблі.

Про це в інтерв’ю телеканалу Дом повідомив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

За його словами, будуть побудовані військово-морські бази. За першими двома вже розпочато підготовчі роботи. Одна з них буде розташована на узбережжі Чорного моря, друга — Азовського.

“Це будуть спеціальні військово-морські захищені бази, де будуть розміщені війська, де буде жити персонал, їхні сім’ї. Все, що необхідно для того, щоб це були сучасні НАТОвського стандарту військово-морські бази”, — розповів Пристайко.

Будуть побудовані два військово-морські порти. Також Україна придбає у Великій Британії два протимінні кораблі. Передбачено будівництво кораблів меншого класу в Україні та в Британії.

Читайте також: Де купити взуття? Вісім стильних варіантів від українських брендів

“Спочатку їх побудують у Британії, потім технологію передадуть разом з виробництвом на українські верфі, що дасть змогу залучити наших робітників на місцях, дасть змогу підтримати місцевий і загальний бюджети. І побудовані кораблі увійдуть до складу наших Військово-морських сил”, — продовжив Пристайко.

Окрім того, Україна отримає ракетну зброю, яка дасть змогу посилити оборонні можливості у морі.

Нагадаємо, у Житомирі продемонстрували антидронові комплекси України.

Як ми повідомляли раніше, українська гвинтівка «Нічний хижак» вийшла на міжнародний ринок.

Головне фото: kanaldom.tv.

Підтримай ШоТам

Читати далі