Економіка і бізнес
Виробників овочів і фруктів запрошують до проєкту USAID «Безпечність харчових продуктів»
Проєкт USAID з аграрного і сільського розвитку (USAID АГРО), спільно з Українською плодоовочевою асоціацією (УПОА), започатковують програму «Безпечність харчових продуктів».
Про це пише agri-gator.com.ua.
Участь у Програмі можуть взяти мікро-, малі та середні підприємства (ММСП)-виробники плодоовочевої та м’ясо-молочної продукції, свійської птиці, кондитерських виробів та крафтових продуктів, а також підприємства, що працюють в сегменті аквакультури.
Мета програми
Метою програми є надання допомоги щодо впровадження вимог міжнародних стандартів стосовно систем управління безпечністю харчових продуктів, які базуються на принципах НАССР. За умовами програми, підприємства зможуть отримати 50%-ву компенсацію за отримання консультативних послуг щодо запровадження вищевказаних стандартів. Детальніше про умови участі у програмі – читайте на AgriGator.
Як зазначає директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, термін дії програми розрахований на наступні 1,5 роки. Вона охопить 100 ММСП в усіх регіонах України.
Умови програми
Згідно з умовами Програми, загальний бюджет якої становить 7 млн грн, послуги щодо отримання міжнародного стандарту:
- ISO 22000 зможуть отримати 60 підприємств,
- стандарту FSSC 22000 – 20 підприємств,
- IFS – 5 підприємств,
- BRC – 5 підприємств.
Крім того, 10 підприємств зможуть отримати послуги із стандартизації GLOBALG.A.P.
Як взяти участь
Для того, щоб взяти участь у Програмі, зацікавлене підприємство заповнює та подає на адресу адміністратора Програми – УПОА чи компанії «Органік Стандарт» – відповідну форму, яка буде надана проєктом USAID з аграрного і сільського розвитку .
З питань впровадження стандарту ISO 22000 потрібно звертатися до адміністратора програми від УПОА Альони Гудзовської (тел. +38(093) 430 6981, e–mail: foodsafety.agro@gmail.com).
Читайте також: Як молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka
З питань впровадження стандартів FSSC 22000, IFS, BRC та GLOBALG.A.P. треба звертатися до фахівця компанії «Органік Стандарт» Максима Чемериса (тел. +38 (067) 230 0490, e-mail: foodsafety@organicstandard.ua).
Адміністратор підписує договори з визначеними консультантами, щоб встановити параметри їх роботи щодо впровадження міжнародних систем управління безпечністю харчових продуктів у рамках Програми. Договори мають містити інформацію про найменування стандартів, фіксовану суму плати за послуги консультанта, графік звітності з переліком необхідних документів.
Підприємство обирає консультанта та підписує з ним договір на надання послуг щодо впровадження системи безпечності харчових продуктів. При цьому підприємство протягом дії договору співпрацює з консультантом та самостійно оплачує його послуги.
Консультант подає проміжні звіти Адміністратору згідно графіку виконання робіт, визначеного у договорі між консультантом та підприємством, із зазначенням назви етапу та статусу виконання (виконано/не виконано/в процесі). Консультант повинен також подати Адміністратору заключний звіт про завершення робіт про впровадження міжнародних систем управління безпечністю харчових продуктів та копії документів про оплату послуг консультанта підприємством.
На наступному етапі Програми підприємство самостійно подає заявку на проведення сертифікації відповідним органом та проходить її після чого надає адміністратору документ, що підтверджує успішне проходження сертифікації.
Читайте також: З бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю
За умов надання усіх необхідних документів, підприємство зможе отримати 50% компенсацію за консультаційні послуги щодо сертифікації за стандартами безпечності харчових продуктів. При цьому, згідно з умовами Програми, одне підприємство може отримати лише одну компенсацію.
Нагадаємо, в Україні запустили платформу для крафтових виробників.
Як ми повідомляли раніше, ПриватБанк запустив маркетплейс українських крафтових продуктів.
Головне фото: agrotimes.ua.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі