Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Виробник бронеавтомобілів «Цітіус» двічі релокувався через війну і відновив потужності

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Виробник бронеавтомобілів «Цітіус» двічі релокувався через війну: спочатку з Криму до Запоріжжя, а потім — на захід України.

Історію підприємства розповіли у Міністерстві економіки України.

«Цітіус С» – підприємство з виробництва бронескла та капсул бронеавтомобілів, яке змушене було двічі релокуватись через війну. У 2014 році через російську окупацію компанія разом із працівниками та обладнанням залишила рідний Крим та переїхала в Запорізьку область.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, підприємство релокувалося вдруге — з Мелітополя на захід України. Місто було одразу захоплено, тож цього разу вивезти  нічого не вдалося — обладнання занадто важке, розібрати його неможливо, а часу організувати перевезення не було, тому із собою брали лише найцінніше — працівників. Виїхали всі головні майстри — всього 8 родин.

Читайте такожКав’ярня-шоурум з роботами переселенців. Як «Просто кава» з Донеччини підкорила Івано-Франківськ

Частину своїх автомобілів на початку вторгнення передали Київській ТРО – на них евакуювали цивільних з окупованих районів Київщини. Один із рейсів попав під кулеметний вогонь, але всі пасажири вижили — бронекапсула витримала.

На новому місці відновлювати промислові потужності компанії довелося з нуля. «На щастя, наші партнери нам довіряють, бо ми вже раз довели, що вистоїмо за будь-яких обставин. В нас не сумнівалися», — розповідає Анастасія Серова, менеджерка підприємства.

Частину нового обладнання вдалося закупити за допомогою грантової програми «Власна справа». Вже в жовтні 2022 року підприємство відновило виробництво скла, пізніше — запустили другий цех, вдалося навіть покращити показники ефективності. Зараз тут збирають не лише автомобілі інкасації, а й техніку для гуманітарного розмінування.

Про грант

Урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, у центрі Києва відкрили книгарню на грант єРобота.

Окрім того, на Житомирщині на грант підприємство завдяки модернізації збільшило обсяг виробництва у 2,5 раза.

Також ми повідомляли, що українська компанія Beehive також експортує мед до країн Близького Сходу. 

Фото: me.gov.ua.

Економіка

Уряд цифровізував надання гарантійних послуг покупцям техніки

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Уряд впорядкував та цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки, мобільних телефонів та інших технічно складних побутових товарів.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Зазначається, що відповідну Постанову «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів» ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 28 листопада 2023 року.

Що змінює цей документ:

  • споживачі отримають доступ до експлуатаційних документів на офіційному веб-сайті виробника та можливість завантажувати їх в електронному вигляді протягом гарантійного терміну;
  • зменшується навантаження на бізнес шляхом скасування паперових форм (9 форм), які продавці  зобов’язані заповнювати при гарантійному обслуговуванні товару та які створювали підстави для накладання штрафних санкцій Держпродспоживслужбою.

Читайте також: Теплий одяг для військових. Шість брендів, на які варто звернути увагу

Такі зміни Уряд ухвалив задля спрощення ведення бізнесу, діджиталізації бізнес-процесів та покращення сервісу, що надається кінцевому споживачу.

Нагадаємо, в Україні ухвалили закони про цифрові речі та послуги в Україні.

Раніше ми повідомляли, що на порталі Дія можна в кілька кліків отримати витяг з Єдиного державного реєстру (ЄДР). Це один з найпопулярніших документів для українців, які були або є підприємцями

Фото: Association Press.

Читати далі

Економіка

Укрзалізниця запускає Dnipro City Express із модернізованими електричками

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укрзалізниця у грудні почне оновлювати приміське сполучення у Дніпрі та запускає перший із маршрутів системи Dnipro City Express.

Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці в телеграмі.

У компанії розповіли, що використовуватимуть модернізовані на Київському електровагоноремонтному заводі електрички ЕПЛ2Т.

Відомо, що 28 листопада з Києва до Дніпра вирушить поїзд 2006 року випуску — він оснащений пандусами, має місця для проїзду людей з інвалідністю та інклюзивні вбиральні, навігацію шрифтом Брайля, місця для велосипедів, а також — є порти Type-C та USB для зарядки гаджетів.

«Це вже другий поїзд постійного струму серії ЕПЛ2Т, модернізований для Придніпровської залізниці. Ще 2 поїзди серії ЕПЛ вийдуть з завода до кінця року. Цей електропоїзд – уже 24-й, випущений з початку повномасштабного вторгнення. Вже сьогодні він вирушає до Дніпра, де у грудні разом зі своїм поїздом-близнюком стане на перший з маршрутів системи Dnipro City Express», — йдеться у повідомленні.

Читайте також«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Нагадаємо, Укрзалізниця запускає новий маршрут до Будапешта та Відня.

Також ми повідомляли, що Укрзалізниця відправляє у перший рейс до Харкова та Ізюма унікальний поїзд-кухню.

Фото: Укрзалізниця.

Читати далі

Економіка

Європейський інвестиційний банк відкрив регіональний хаб у Києві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейський інвестиційний банк відкрив регіональний хаб у Києві в межах проєкту Фонд ЄС для України (EU for Ukraine Fund).

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Метою створення хабу є посилення підтримки Україні, у тісній співпраці з представництвами ЄІБ у Молдові та Грузії.

Європейський інвестиційний банк працює в Україні вже 16 років. Портфель проєктів ЄІБ в Україні налічує понад 7,3 млрд євро, з фокусом на транспорті, енергетиці та муніципальній інфраструктурі. З початку повномасштабного вторгнення ЄІБ надав Україні 1,7 млрд євро, зокрема на екстрений ремонт зруйнованої інфраструктури.

Читайте такожРівні фінансові можливості для кожного? На жаль, економіка працює дещо інакше

Що це значить?

Регіональний хаб відіграватиме важливу роль у підтримці відбудови.

«Ми зможемо зробити нашу спільну роботу більш прицільною. Я вдячний Європейському інвестиційному банку та особисто Вернеру Хойєру, за системну підтримку України», — прокоментував міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Нагадаємо, Європейський інвестбанк виділяє €30 млн на проєкти в Україні.

Окрім того, Євросоюз створив новий фонд для відновлення України з капіталом 400 млн євро.

Також ми повідомляли, що Австралійський бізнесмен інвестує $500 млн у Фонд розвитку України.

Фото: niss.gov.ua.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство13 години тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

Суспільство14 години тому

Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці

Колону цивільних, що виїжджали з Миколаєва на початку березня 2022 року, обстрілювала російська артилерія. Тетяна...

Суспільство2 дні тому

Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

В своєму будинку в селі посеред гір Тетяна Самсонова медитує, відкриває черговий збір на потреби...

Суспільство5 днів тому

«У Львові — кава, а в нас — варення з перців і «Курган & Agregat». Як жінка перетворила любов до своєї громади в бренд

«А давайте після свят уже, після Миколая? У нас така запара — 150 листів від...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення