

Суспільство
Ви мріяли про персонального асистента? Знайомтесь, український стартап Nection!
Привіт, а як там ваш нетворкінг? Ви теж тримаєте свої контакти розпорошено: чийсь номер на візитці, на когось підписалися у Facebook, а хтось просто писав вам у месенджер? Якщо так, тоді це точно час від часу збивало вас із пантелику: де ж саме та людина, яку ви зараз шукаєте. А, може, ви і зовсім забували про чиєсь існування, хоча ця людина була досить корисним контактом.
Схожа ситуація була і з Алексом. Щоб її вирішили, він почав шукати систему, яка б обʼєднала разом усі його контакти – та не знайшов. Натомість створив свою. Знайомтесь: це – Nection, український стартап. Обіцяють, що він приведе до ладу ваші робочі й особисті контакти.

Алекс Василенко
Засновник українського стартапу Nection
Шукав спосіб не губити контакти
Мій бекграунд – технічний. За останні роки я як засновник сервісної компанії The Frontend Company брав участь у створенні десятків різних продуктів. До повномасштабного вторгнення частенько їздив у різні країни, де знайомився з людьми і розвивав власний нетворкінг. Але проблема була в тому, що кожен залишав мені абсолютно різні контакти. Хтось – номер телефону, інший – лінк на якусь із соцмереж, третій – візитку. І всі ці контакти були розпорошені у різних місцях.
В Україні переважно люди використовують Facebook та електронну пошту. А ось за кордоном багато хто надає перевагу Twitter – не лише для постингу, а й для спілкування. Я помітив цю відмінність і зрозумів: мені потрібна одна платформа, на якій я зміг би зберігати контакти всіх людей із мого кола спілкування, робочого та особистого, аби ні про кого не забути. І, власне, такий майданчик я не знайшов. Тому взявся створювати власний.
Nection – ваш помічник у смартфоні
Створювати Nection я почав приблизно 3 роки тому, а запустився він у січні 2022 року. Нині продукт повноцінно працює, і його можна встановити як мобільний додаток на Android та iOS.
Коли я загорівся ідеєю створення такого застосунку, то почав дивитися, що вже є на ринку. На той момент було декілька конкурентів. Через пошуковики та соцмережі ми намагалися зрозуміти, що пишуть люди, що їм потрібно, чи взагалі є така проблематика, як у мене. Зʼясувалося, що так, цей продукт може мати попит.
Спочатку ідея полягала в тому, щоб створити одне місце, де будуть зберігатися всі персональні контакти. Умовно, я уявляв це як приватну CRM-систему. Звісно, з моменту цієї ідеї наш проєкт сильно еволюціював. Наразі він більше схожий на персонального помічника.

Тепер ви точно не забудете сходити на каву
Не всі люди замислюються, наскільки важливим є нетворкінг. Ми можемо пообіцяти людині сходити з нею на каву, а потім згадати про це аж через рік. Ви десь це записували? Можливо, у нотатках на телефоні чи у збережених у Telegram, або, може, й на папері. А уявіть, якби у вас був один простір, де була б збережена вся ця важлива інформація. І ми його створити. Nection – це місце, яке закриває всі твої потреби, повʼязані з нетворкінгом.
Ми орієнтуємося на дві категорії користувачів: business minded people та тих, хто просто розуміє цінність контактів. Всі ми іноді настільки заклопотані своїм життям, що втрачаємо ті соціальні зв’язки, які нам потрібні, щоб підтримувати спілкування з друзями, родиною, колегами, знайомими.
Піклуємося про захист персональних даних
Наш додаток є чимось на кшталт персонального асистента, який працює на основі штучного інтелекту. Він допомагає людям нарощувати свій соціальний капітал швидше, ефективніше та з більшою персоналізацією. З його допомогою можна керувати всіма своїми зв’язками та розвивати їх в одному місці за допомогою розумних рекомендацій і підказок.
Додаток дозволяє зберігати всі контакти в одному місці. Не треба шукати, у якій саме соцмережі ви з кимось листувалися, щоб щось пригадати важливе. Ви можете просто додати все це у додаток і бути впевненими, що там за потреби знайдете все необхідне.
Наші бази даних зберігаються на хмарі від Amazon Server, який створений за останніми стандартами безпеки. Ми захищаємо користувачів від несанкціонованих доступів. Є можливість додавати двофакторну аутентифікацію та створювати унікальний пароль для входу в профайл.
Всі знайомства – в одному додатку
Щоб почати користуватися Nection, потрібно завантажити додаток, зайти туди та створити профайл. Далі обирати, які дані бажаєте додати на свою сторінку, наприклад, номер телефону, LinkedIn тощо. Застосунок запропонує вам підтягнути контакти. Ви також можете додавати їх вручну, якщо познайомилися з новою людиною. У Nection також є опція просканувати візитку, щоб одразу створити профайл на нового знайомого.
Додаток також допомагає користувачам не забувати про важливі події з життя їхніх контактів. Якщо, наприклад, ви додали дані з LinkedIn, то Nection буде автоматично підтягувати оновлення від людей про зміну роботи, сімейного статусу тощо. І це «суперкльово», адже в інакшому випадку ви можете випадково щось пропустити. Це важливо для вашого нетворкінгу, адже під час наступної зустрічі з людиною ви зможете привітати її з важливою подією, показавши свою зацікавленість її життям. Це персоналізований підхід, адже всі ми любимо увагу.

І зустріч не пропустити, і бабусі подзвонити…
У Nection також є опція нотаток. Вони можуть бути як текстові, так і голосові, і їх буде легко записати навіть під час зідзвону чи офлайн-зустрічі. Це можуть бути, приміром, короткі тези з розмови або будь-які факти про людину, які вам хотілося б завжди тримати при собі.
До того ж у Nection можна вносити всі важливі дати – від днів народжень та річниць ваших колег і до привітань зі святами своїх близьких. Туди можна додати все, що завгодно. Можна поставити нагадування, аби додаток сповіщав вас, що настав час для зв’язку з кимось. Ви відкриваєте профайл, а там вже вказано, коли востаннє ви зідзвонювалися чи бачилися з людиною та про що говорили.
Так само цей додаток можна використовувати і для побутового спілкування. Приміром, ви можете поставити собі нагадування тричі на тиждень дзвонити до бабусі. А ще є змога інтегрувати Google Calendar, щоб бачити всі минулі та майбутні події, які відбулися або будуть відбуватися в історії з певним контактом.
Привітати не лише словами? Запросто
Останнє оновлення додатка і нова функція від Nection дозволяє відправляти подарунки у вигляді сертифікатів для ваших контактів через додаток.
Щоб скористатися, ви обираєте користувача, номінал та бренд для подарункового сертифіката (в додатку ви можете знайти понад 400 різних брендів). Вбудований асистент з ШІ підкаже, що саме краще обрати, проаналізувавши нотатки та дані, які ви вносили в історію профайлу людини.
Коли людина отримає сертифікат, в ньому буде вказаний код, який можна ввести на сайті бренду, щоб зробити замовлення на вказану суму.
Ця опція – винятково наша ідея, подібного я ніде не бачив. Це можливість привітати з днем народження чи якоюсь подією людину, яка вам важлива. Всередині Nection потрібно обрати подарунок, після чого він генерується як картка. ШІ допоможе вам написати супровідні слова. Далі як посилання користувач відправлятиме подарунок контакту. Якщо людина з певних причин його не відкриє, гроші повернуться.
Нині доступні 11 категорій, зокрема «мода та стиль життя», «супермаркет та бакалія», «дім і меблі». Можна знайти топові й улюблені багатьма бренди, як-от eBay, Airbnb, Adidas тощо. Користувачі нашого застосунку більше не витрачатимуть години на пошук потрібного подарунку – додаток зробить це сам.
Надіслати подарунок уже може будь-який користувач, а ось відкрити – поки що тільки користувачі США, і вже найближчим часом Європи. Ми, звісно, плануємо не просто створити можливість відправляти й отримувати подарунки в Україні, а й додати українські бренди.

Nection захоплює світ
У самому додатку є безкоштовна та платна версії. Згідно з останньою аналітикою, Nection установили користувачі з понад ста країн світу.
Зараз ми активно працюємо над маркетингом. Наша глобальна мета – змінити уявлення для 10 мільйонів активних користувачів про те, як можна легко будувати та «менеджерити» свої стосунки. А також працюємо над комунікацією. Нам важливо пояснити користувачам, що сам факт установлення застосунку не приведе під контроль їхній нетворкінг.
Наш додаток – це інструмент, який за допомогою своїх функцій, порад, підказок на персонального асистента з ШІ допоможе людям легко будувати якісний та корисний нетворкінг. «Інструмент» це означає, що він допоможе дістатися до цілі швидше, але вам усе ж потрібно буде працювати: вносити інформацію та дані, нотувати, комунікувати з людьми.
Я б хотів, аби Nection став не просто додатком, а важливим інструментом для особистого та професійного зростання користувачів. Чим більше людей будуть дізнаватися про те, що є такий застосунок, тим міцніше будуватиметься нетворкінг загалом у суспільства. Ми віримо у силу зв’язків і закликаємо інших перевірити це на практиці.
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»