Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ви мріяли про персонального асистента? Знайомтесь, український стартап Nection!

Опубліковано

Привіт, а як там ваш нетворкінг? Ви теж тримаєте свої контакти розпорошено: чийсь номер на візитці, на когось підписалися у Facebook, а хтось просто писав вам у месенджер? Якщо так, тоді це точно час від часу збивало вас із пантелику: де ж саме та людина, яку ви зараз шукаєте. А, може, ви і зовсім забували про чиєсь існування, хоча ця людина була досить корисним контактом.

Схожа ситуація була і з Алексом. Щоб її вирішили, він почав шукати систему, яка б обʼєднала разом усі його контакти – та не знайшов. Натомість створив свою. Знайомтесь: це – Nection, український стартап. Обіцяють, що він приведе до ладу ваші робочі й особисті контакти.

Алекс Василенко

Засновник українського стартапу Nection

Шукав спосіб не губити контакти

Мій бекграунд – технічний. За останні роки я як засновник сервісної компанії The Frontend Company брав участь у створенні десятків різних продуктів. До повномасштабного вторгнення частенько їздив у різні країни, де знайомився з людьми і розвивав власний нетворкінг. Але проблема була в тому, що кожен залишав мені абсолютно різні контакти. Хтось – номер телефону, інший – лінк на якусь із соцмереж, третій – візитку. І всі ці контакти були розпорошені у різних місцях.

В Україні переважно люди використовують Facebook та електронну пошту. А ось за кордоном багато хто надає перевагу Twitter – не лише для постингу, а й для спілкування. Я помітив цю відмінність і зрозумів: мені потрібна одна платформа, на якій я зміг би зберігати контакти всіх людей із мого кола спілкування, робочого та особистого, аби ні про кого не забути. І, власне, такий майданчик я не знайшов. Тому взявся створювати власний.

Nection – ваш помічник у смартфоні

Створювати Nection я почав приблизно 3 роки тому, а запустився він у січні 2022 року. Нині продукт повноцінно працює, і його можна встановити як мобільний додаток на Android та iOS.

Коли я загорівся ідеєю створення такого застосунку, то почав дивитися, що вже є на ринку. На той момент було декілька конкурентів. Через пошуковики та соцмережі ми намагалися зрозуміти, що пишуть люди, що їм потрібно, чи взагалі є така проблематика, як у мене. Зʼясувалося, що так, цей продукт може мати попит.

Спочатку ідея полягала в тому, щоб створити одне місце, де будуть зберігатися всі персональні контакти. Умовно, я уявляв це як приватну CRM-систему. Звісно, з моменту цієї ідеї наш проєкт сильно еволюціював. Наразі він більше схожий на персонального помічника.

Світлину надав герой тексту

Тепер ви точно не забудете сходити на каву

Не всі люди замислюються, наскільки важливим є нетворкінг. Ми можемо пообіцяти людині сходити з нею на каву, а потім згадати про це аж через рік. Ви десь це записували? Можливо, у нотатках на телефоні чи у збережених у Telegram, або, може, й на папері. А уявіть, якби у вас був один простір, де була б збережена вся ця важлива інформація. І ми його створити. Nection – це місце, яке закриває всі твої потреби, повʼязані з нетворкінгом.

Ми орієнтуємося на дві категорії користувачів: business minded people та тих, хто просто розуміє цінність контактів. Всі ми іноді настільки заклопотані своїм життям, що втрачаємо ті соціальні зв’язки, які нам потрібні, щоб підтримувати спілкування з друзями, родиною, колегами, знайомими.

Піклуємося про захист персональних даних

Наш додаток є чимось на кшталт персонального асистента, який працює на основі штучного інтелекту. Він допомагає людям нарощувати свій соціальний капітал швидше, ефективніше та з більшою персоналізацією. З його допомогою можна керувати всіма своїми зв’язками та розвивати їх в одному місці за допомогою розумних рекомендацій і підказок.

Додаток дозволяє зберігати всі контакти в одному місці. Не треба шукати, у якій саме соцмережі ви з кимось листувалися, щоб щось пригадати важливе. Ви можете просто додати все це у додаток і бути впевненими, що там за потреби знайдете все необхідне.

Наші бази даних зберігаються на хмарі від Amazon Server, який створений за останніми стандартами безпеки. Ми захищаємо користувачів від несанкціонованих доступів. Є можливість додавати двофакторну аутентифікацію та створювати унікальний пароль для входу в профайл.

Всі знайомства – в одному додатку

Щоб почати користуватися Nection, потрібно завантажити додаток, зайти туди та створити профайл. Далі обирати, які дані бажаєте додати на свою сторінку, наприклад, номер телефону, LinkedIn тощо. Застосунок запропонує вам підтягнути контакти. Ви також можете додавати їх вручну, якщо познайомилися з новою людиною. У Nection також є опція просканувати візитку, щоб одразу створити профайл на нового знайомого.

Додаток також допомагає користувачам не забувати про важливі події з життя їхніх контактів. Якщо, наприклад, ви додали дані з LinkedIn, то Nection буде автоматично підтягувати оновлення від людей про зміну роботи, сімейного статусу тощо. І це «суперкльово», адже в інакшому випадку ви можете випадково щось пропустити. Це важливо для вашого нетворкінгу, адже під час наступної зустрічі з людиною ви зможете привітати її з важливою подією, показавши свою зацікавленість її життям. Це персоналізований підхід, адже всі ми любимо увагу.

І зустріч не пропустити, і бабусі подзвонити…

У Nection також є опція нотаток. Вони можуть бути як текстові, так і голосові, і їх буде легко записати навіть під час зідзвону чи офлайн-зустрічі. Це можуть бути, приміром, короткі тези з розмови або будь-які факти про людину, які вам хотілося б завжди тримати при собі.

До того ж у Nection можна вносити всі важливі дати – від днів народжень та річниць ваших колег і до привітань зі святами своїх близьких. Туди можна додати все, що завгодно. Можна поставити нагадування, аби додаток сповіщав вас, що настав час для зв’язку з кимось. Ви відкриваєте профайл, а там вже вказано, коли востаннє ви зідзвонювалися чи бачилися з людиною та про що говорили. 

Так само цей додаток можна використовувати і для побутового спілкування. Приміром, ви можете поставити собі нагадування тричі на тиждень дзвонити до бабусі. А ще є змога інтегрувати Google Calendar, щоб бачити всі минулі та майбутні події, які відбулися або будуть відбуватися в історії з певним контактом.

Привітати не лише словами? Запросто

Останнє оновлення додатка і нова функція від Nection дозволяє відправляти подарунки у вигляді сертифікатів для ваших контактів через додаток. 

Щоб скористатися, ви обираєте користувача, номінал та бренд для подарункового сертифіката (в додатку ви можете знайти понад 400 різних брендів). Вбудований асистент з ШІ підкаже, що саме краще обрати, проаналізувавши нотатки та дані, які ви вносили в історію профайлу людини. 

Коли людина отримає сертифікат, в ньому буде вказаний код, який можна ввести на сайті бренду, щоб зробити замовлення на вказану суму.

Ця опція – винятково наша ідея, подібного я ніде не бачив. Це можливість привітати з днем народження чи якоюсь подією людину, яка вам важлива. Всередині Nection потрібно обрати подарунок, після чого він генерується як картка. ШІ допоможе вам написати супровідні слова. Далі як посилання користувач відправлятиме подарунок контакту. Якщо людина з певних причин його не відкриє, гроші повернуться.

Нині доступні 11 категорій, зокрема «мода та стиль життя», «супермаркет та бакалія», «дім і меблі». Можна знайти топові й улюблені багатьма бренди, як-от eBay, Airbnb, Adidas тощо. Користувачі нашого застосунку більше не витрачатимуть години на пошук потрібного подарунку – додаток зробить це сам.

Надіслати подарунок уже може будь-який користувач, а ось відкрити – поки що тільки користувачі США, і вже найближчим часом Європи. Ми, звісно, плануємо не просто створити можливість відправляти й отримувати подарунки в Україні, а й додати українські бренди.

Світлину надав герой тексту

Nection захоплює світ

У самому додатку є безкоштовна та платна версії. Згідно з останньою аналітикою, Nection установили користувачі з понад ста країн світу.

Зараз ми активно працюємо над маркетингом. Наша глобальна мета – змінити уявлення для 10 мільйонів активних користувачів про те, як можна легко будувати та «менеджерити» свої стосунки. А також працюємо над комунікацією. Нам важливо пояснити користувачам, що сам факт установлення застосунку не приведе під контроль їхній нетворкінг. 

Наш додаток – це інструмент, який за допомогою своїх функцій, порад, підказок на персонального асистента з ШІ допоможе людям легко будувати якісний та корисний нетворкінг. «Інструмент» це означає, що він допоможе дістатися до цілі швидше, але вам усе ж потрібно буде працювати: вносити інформацію та дані, нотувати, комунікувати з людьми.

Я б хотів, аби Nection став не просто додатком, а важливим інструментом для особистого та професійного зростання користувачів. Чим більше людей будуть дізнаватися про те, що є такий застосунок, тим міцніше будуватиметься нетворкінг загалом у суспільства. Ми віримо у силу зв’язків і закликаємо інших перевірити це на практиці.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі