Суспільство
Вуличні комітети облаштовують простір Миргородської громади на Полтавщині (ВІДЕО)
Миргородська громада на Полтавщині — приклад, як ефективно можуть працювати вуличні комітети спільно з місцевою владою.
Разом вони прибирають та озеленюють, асфальтують дороги, проводять вуличне освітлення. А тепер ще й допомагають ЗСУ.
Як вуличкоми можуть покращувати життя навколо своїх домівок, розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада Діє».
Миргородська громада — територія дружних сусідів. У них немає часу на плітки, бо вони здійснюють благоустрій громади.
Жителі місцевих сіл об’єдналися у вуличні комітети та разом облаштовують свій простір. Вулкоми тут працюють вже 16 років. Саме вони стали містком між місцевою владою та населенням.
Читайте також: Вишиванки з Херсона, які пройшли 33 російські блокпости. Як магазин «Українські подарунки» переїхав до Кривого Рогу
«Це організація місячників з благоустрою та прибирання вулиць, фарбування та ремонт елементів дитячих майданчиків. Створення та облаштування зон відпочинку», — розповідає Тетяна Лукаш, інспекторка сектору роботи з органами самоорганізації населення Миргородської міськради.
Найважливіші члени комітетів — місцеві… діти. У рамках смартмобу «Парасолька для планети» вони висадили 70 дерев.
«Нам показували спочатку, як садити. А потім ми самі — хлопці — викопували і садили», — розповідає Аліна Сидоренко, жителька Миргородської громади
«Ми садили дерева: бузок, оцтове дерево. Ми їх садили, щоб наше село було красиве і зелене», — каже Костянтин Донченко, житель Миргородської громади
Нині місцева влада і вуличкоми працюють над перейменуванням вулиць у громаді.
«Інспектори разом з головами вуличних та прибудинкових комітетів працюють над видачею громадянам довідок про перейменування вулиць та провулків. 5 вулиць у громаді названо на честь Героїв російсько-української війни», — каже Ольга Устименко, інспекторка сектору роботи з органами самоорганізації населення Миргородської міськради.
А також дружні сусіди протягом всієї війни допомагають ЗСУ.
«Це безпосередньо донати на потреби ЗСУ. Збір одягу та продуктових наборів для ВПО», — Тетяна Лукаш, інспекторка сектору роботи з органами самоорганізації населення Миргородської міськради.
Вуличкоми і далі гуртуватимуться задля нових проєктів та Перемоги, аби показати всім, що в єдності наша сила.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, звичайна дівчина об’єднала односельців і змінює Шацьку громаду на Волині.
Також ШоТам розповідав, як переселенки знову повірили у себе завдяки Коропецькій громаді на Тернопільщині.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.