Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відеоспостереження та школа волонтерів. Як у Мелітополі турбуються про благополуччя молоді

Партнерський матеріал

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У 2019 році в Україні запустили онлайн-платформу, яка допомагає виміряти рівень благополуччя молоді у нашій країні на рівні міста. У 2020-му до ініціативи долучився і Мелітополь, разом з 8 іншими містами України. Індекс благополуччя молоді (ІБМ), який запровадив UNFPA, дає можливість молоді бути почутою, а місцевій владі звернути увагу на сильні та слабкі сфери свого міста. За результатами опитування Мелітополь отримав показник 0,69 і. Лише за пів року після оголошення Індексу тут організували “Школу волонтерів 3.0”, встановили камери відеоспостереження у віддаленому мікрорайоні та запланували ще багато інших проєктів для покращення добробуту молоді. 

Тетяна Несват

Тетяна Несват

Заступниця начальника управління культури та молоді Мелітопольської міської ради. Координаторка ініціативи “Індекс благополуччя молоді” у Мелітополі.

Довідка. UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. У 2019 році UNFPA Україна та Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України. розробили Індекс благополуччя молоді. Це онлайн-інструмент для допомоги муніципалітетам у вдосконаленні молодіжної політики та проєктів щодо розвитку молоді. Індекс визначають по 7-ми важливих темах – освіта, здоров’я, економічні можливості, участь у політичному житті, участь у громадському житті, інформаційні та комунікаційні технології, безпека та захищеність. До ініціативи вже долучитись 10 міст України. На основі опитування молоді та офіційної статистики міські органи управління отримують дані для ухвалення обґрунтованих рішень. Долучитись до ініціативи можна тут.

Індекс – це твереза оцінка нашої роботи

Я є координаторкою молодіжного центру “People.ua”. Минулого року ми створили громадську організацію, адже наша робота зацікавила міжнародних донорів. Сьогодні ми одна з найпотужніших молодіжних організацій у місті й намагаємось робити все для того, аби молодь почувала себе комфортно у Мелітополі. 

Про Індекс я вперше почула від своїх колег. Вони говорили, що цей інструмент допомагає оцінити рівень добробуту і що чомусь мало міст хоче в ньому брати участь. Я прочитала детальнішу інформацію і зрозуміла, що Мелітополю такий проєкт потрібний. Бо це така твереза оцінка ситуації в місті, яку неможливо отримати жодним іншим чином. І дуже круто, що для визначення Індексу ми не залучали жодного адміністративного ресурсу та коштів і до останнього не знали, які ж будуть результати. Нам було цікаво перевірити нашу роботу, а також почути, що влаштовує чи не влаштовує молодь і на що саме потрібно звернути увагу. Індекс – це такий виклик для нашого міста, ми дуже переживали, але вірили в результат. 

Мелітополь став найменшим містом, яке долучилося до Індексу. Наше населення складає всього 160 тисяч людей. Як саме визначали індекс? Спочатку від міста призначили координаторів, щоб вони могли слідкувати за роботою. Потім запустили платформу для опитування на сайті Мелітопольського комітету. Це така жива кнопка, яку поширили у соціальних мережах. Ми як адміністратори бачили лише кількість молоді, яка бере участь. До речі, участь розпочали 397 осіб, але завершили тільки 204. Опитування займає трохи часу, тому не всі змогли дійти до кінця. Всього було 7 блоків по 7-8 питань з різних сфер. Загалом від однієї людини ми отримали 49 відповідей. 

Спрацювало сарафанне радіо і промокоди в барбершоп

Ми хотіли максимально прозоро перевірити нашу роботу, тому для залучення молоді не написали жодного листа від управління. У нас був головний інструмент – соціальні мережі. Тут ми поширювали інформацію про опитування і спрацювало сарафанне радіо. Люди почали долучатись, єдине, що не всі завершили опитування. 

Крім того, всі учасники опитування могли отримати промокоди на послуги у місцевого бізнесу. Наприклад, молодь отримала знижки на придбання гірлянд, адже Індекс проводили перед Новим роком, на відвідування квест-кімнат та барбершопів. До речі, саме завдяки цьому промокоду багато хлопців взяли участь в опитуванні. 

Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK

Після отримання результатів я написала інформаційну довідку до міського голови з поясненням кожного суб-індексного значення і на що варто звернути увагу на основі даних. Також ми провели презентацію, де розповіли про те, що вже зробили, а що тільки плануємо зробити для добробуту молоді Мелітополя. І вирішили, що тепер таке опитування будемо проводити кожного року у листопаді, щоб ми могли бачити динаміку . 

Школа волонтерів та камери відеоспостереження

У Мелітополі Індекс благополуччя молоді – 0,69. Насправді для нас були дивні результати, бо ми очікували вищі показники. Здивувало, що ми отримали досить високий показник у сфері медицини, бо зазвичай це така далека тема для молоді. Але люди помічають зміни, бо у нас багато медичних закладів ремонтуються, відкриваються приватні лікарні, є сучасний пологовий будинок. Один із найнижчих показників – участь у громадському житті  – 0,63. Я вважала, що саме ця сфера буде у нас на другому місці. Після отримання цих результатів ми повністю змінили міські програми щодо організації заходів молодіжної політики. 

Ми зрозуміли, що потрібно робити більший акцент саме на популяризації громадської діяльності та покращення активностей. Тому започаткували “Школу волонтерів 3.0”. Колись ми вже створювали подібну, і вона дала хороші результати. Школа – це інструмент, який дозволить привернути увагу молоді до громадського життя. Молодь повинна зрозуміти важливість волонтерства та що це не завжди безкоштовно. Програми школи мали 8 блоків, ми залучали громадські організації, щоб вони поділились своїм досвідом. У Школі взяли участь 60 людей, із них 15 залишилися волонтерити на базі нашого молодіжного центру. Ми вважаємо, що це непоганий результат. Підсумки наступного Індексу покажуть, правильно ми це зробили чи ні. 

Після отримання результатів ІБМ ми встановили у віддаленому мікрорайоні камери відеоспостереження з виходом на міську точку поліції. Це такий не дуже безпечний район, але зараз вже кількість крадіжок значно зменшилась.

Хочемо показати молоді, що працювати на заводах – не страшно

Найнижчі показники Індексу ми отримали у сфері “Економічні можливості” – 0,53. І насправді для нас це був дуже неочікуваний результат, адже у Мелітополі багато приватних заводів, які створюють комфортні умови роботи для молоді. Але вони не хочуть працювати на заводах, попри те, що у Мелітополі багато навчальних закладів, які випускають саме промислових працівників. 

Тому у липні ми проведемо великий форум для молоді, щоб продемонструвати економічні спроможності нашого регіону. Бо коли ми на презентації казали про те, що у нас у Мелітополі є заводи з опалювальними цехами, то молодь навіть не знала про їхнє існування. Тому цей форум дасть нам можливість залучити більше людей до місцевого виробництва. Колись ми робили подібне для школярів, а тепер хочемо і для студентів. Молодь повинна зрозуміти, що працювати на заводах – не страшно. 

Читайте також: Як у 23 роки стати керуючою готелем Reikartz? Досвід Карини Ходіс

Молоді люди Мелітополя активно беруть участь у політичному житті. Нашому міському голові – 33 роки, його заступнику та секретарю теж. Тому я думала, що результати опитування будуть інші, але за політичну участь ми отримали 0,62.

А от найвищий показник – у сфері “Інформаційно-комунікаційні технології”. У Мелітополі багато безкоштовних точок wi-fi. Покриття є майже всюди, крім центрального парку, щоб люди могли насолоджуватися природою, а не сидіти в інтернеті. Крім того, молодь багато дізнається інформації про події міста, адже ми ведемо активно сторінки в Інстаграм та ТікТок. 

Головна мета – навчитись чути молодь

Індекс нам дав можливість подивитись на результати нашої роботи. Ми запустили велику соціологічну роботу, щоб дізнатися більше про основні точки болю за кожним із показників, які досліджував Індекс. Бо раніше ми могли бачити тільки те, скільки молоді бере участь у різних заходах. А зараз це вже повноцінна комплексна оцінка молодіжної політики у найважливіших сферах життя. 

У галузі освіти й науки ми отримали результат  0,62. Тому на презентацію запросили освітян. У нас багато навчальних закладів, але не всі спеціальності є сучасними. Тому ми починаємо працювати у цьому напрямку і хочемо змінити підхід до роботи. Бо якщо вчитель приходить на урок і каже “Добрий день, відкривайте підручники”, то діти дістануть смартфони. Потрібен сучасний та цікавий підхід до навчання. 

Ми впроваджуємо багато проєктів, щоб молодь була більш активною. І в цьому допомагають екологічні ініціативи. У місті ми організували збір батарейок, прибирання, реалізували проєкт зі свідомого споживання. Також будемо святкувати День Молоді для підтримки місцевої музичної групи. Таким чином покажемо творчим хлопцям і дівчатам, що їх підтримують у рідному місті і розвиватися можна тут. 

Молодь Мелітополя активно бере участь у написанні громадських бюджетів, щоб отримати фінансування на свої проєкти. Також ведемо активну роботу в органах студентського самоврядування і працюємо з гуртожитками та навчальними закладами. Головне наше правило – не змушувати. Ми хочемо навчитися чути молодь і розуміти, що їм потрібно.

Суспільство

У Лисичанську ліквідували майже сотню окупантів підривом будівлі — Гайдай

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В окупованому Лисичанську внаслідок підриву будівлі ліквідували майже сотню російських загарбників.

Про це ввечері, 16 серпня, повідомив у телеграмі очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«У Лисичанську майже сотня “кульків” нерядових солдатів 2-го армійського корпусу. Гарна тенденція – Попасна, Лисичанськ…далі буде. В Лисичанську сьогодні була “бавовна”. Я думаю, що нас ще порадують інформацією про близько 100 загиблих нерядових солдат 2 АК РФ», — написав Гайдай.

Читайте також: Ризикнемо усім, аби підтримати економіку. Як ірпінська кав’ярня Taddy coffee перезапустилася на Волині

За інформацією військового журналіста Андрія Цаплієнка, у Лисичанську 16 серпня підірвали колишню будівлю СБУ, де базувалися окупанти.

Нагадаємо, напередодні, 15 серпня, ЗСУ знищили штаб «вагнерівців» у Попасній. Там ліквідовано орієнтовно сотню окупантів.

Також ми повідомляли про вибухи 16 серпня у Криму, внаслідок яких загорілася військова частина і сховище боєприпасів.

Окрім того, у тимчасово окупованому Криму пролунали вибухи над військовим аеродромом поблизу Сімферополя.

Фото: facebook.com/AFUkraine.

Читати далі

Суспільство

Харківська фабрика релокувалася, щоб шити текстильні аптечки для ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вони кілька днів збирали устаткування під артилерійськими обстрілами. Тиждень перевозили швейний цех із Харкова до Рівного, аби шити для ЗСУ.

Це Харківська фабрика з виготовлення текстильних виробів. Півсотні кравчинь 12 років шили продукцію для відомих брендів.

Працювали 2 цехи, а замовлень було завжди на півроку вперед. З початком повномасштабного вторгнення 1 цех вдалося врятувати.

«Дякую, Боже, у нас приміщення цілі, але одне приміщення виробниче з дуже коштовним обладнанням й досі в окупації. Це селище Липське в Харківській області – 12 кілометрів від кордону», — розповідає власник швацького цеху Дмитро Олександров.

У березні підприємство облаштувалося в Рівному й змінило асортимент виробів. Нині в цеху працюють 8 кравчинь та стільки ж проходять стажування. Замість рекламних банерів шиють сумки й аптечки для наших військових.

«Ми почали шити військові замовлення, держзамовлення, а також трохи продукції відшиваємо на продаж. Продаємо за мінімальною ціною, бо розуміємо, що ці гроші – наших військових або волонтерські гроші, бо ми також цим займаємося, також переказуємо гроші й забезпечуємо хлопців на передку», — каже Дмитро Олександров.

Та одне залишається незмінним – понад 8 років тут шиють прапори.

«Взагалі ми їх шиємо ще з 2014 року, коли це все почалося на Донбасі. Харків був теж передовою і багато хлопців пішли воювати і всі прапори – «Донбас», «Азов», «МНС» – це все ми робили з першого дня війни. Наша надія – що в кожному селі, в кожному українському селі, в кожному місті буде майоріти і будуть саме наші прапори!», — ділиться співвласниця швейного цеху Тетяна Власова.

Дивіться відео: Маріупольчанка відкрила у Львові квіткову крамничку і чекає з полону коханого

Читати далі

Суспільство

Укрпошта шукає партнера для випуску першої NFT-марки «Русскій воєнний корабль, іді…!»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укрпошта випустить першу українську NFT-марку «Русскій воєнний корабль, іді…!» та оголосила конкурс на вибір партнера.

Про це повідомив голова компанії Ігор Смілянський.

Зазначається, що гроші від продажу NFT-марки будуть спрямовані на потреби ЗСУ. Наголошується, що цифрова марка гарний для інструмент, щоб збільшити донати на ЗСУ на світовому рівні.

Оскільки за Укрпоштою законодавчо не закріплене право випуску NFT-марок, то проведуть конкурс на вибір партнера, який організує випуск, розміщення та продаж NFT. Укрпошта зі свого боку ліцензує права на випуск NFT марки.

Дивіться відео: Маріупольчанка відкрила у Львові квіткову крамничку і чекає з полону коханого

Хто може взяти участь у конкурсі?

Взяти участь у конкурсі може будь-яка юридична особа та фізична особа суб’єкт господарювання. Конкурсні пропозиції необхідно надсилати на електронну адресу [email protected] з позначкою «Конкурс» до 29 серпня 2022 р.

За результатами проведеного конкурсу Укрпошта укладе договір із переможцем. З вимогами до учасників та складом конкурсної пропозиції можна ознайомитися за посиланням.

Довідка

NFT або невзаємозамінні токени — особливий тип криптовалюти. Це активи, що існують лише у криптосистемах. Іншими словами це одиниця даних у цифровій книзі, що називається блокчейном, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний. По суті це інформація, яка має цінність у криптовалюті.

Нагадаємо, Канада випустила поштову марку на підтримку України.

Як ми повідомляли раніше, стало відомо, що Укрпошта випустить марку, присвячену гурту Kalush Orchestra.

Фото: t.me/igorsmelyansky.

Читати далі