Суспільство
Врятувало диво: лікарі витягли осколок снаряду з голови 9-річної дівчинки (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Навіть лікарі називають цей випадок дивом! У голову 9-річної Софійки влучив уламок ворожого снаряда і увійшов аж на 11 см вглиб мозку. З такими пораненнями просто не виживають. Але нейрохірурги Лікарні імені святого Миколая зробили неймовірне: дівчинка не лише вижила, але й одужує – через місяць після операції наново вчиться ходити й говорити! Про історію Софійки розповідає ШоТам.
Лікарям вдалося врятувати 9-річну Софію, у мозок якої потрапив уламок ворожого снаряда. Тепер дівчинка вже намагається ходити й говорити.
Вибухи застали Софію разом із мамою Ніною посеред Миколаєва. Ніна накрила доню своїм тілом.
«Я, як могла, її накрила отак. Коли це все закінчилося, сестра моя голову підіймає і каже: «Що це таке?» А в Софійки з голови фонтан крові б’є», — Ніна Вавринюк, мама Софійки.
Софію важко поранило: уламок снаряда увійшов у мозок дитини аж на 11 см. Протягом двох днів дівчинка пролежала в комі.
Увесь цей час Ніна молилася, аби донька вижила та не втратила пам’яті. Мама не змогла стримати сліз, коли, опритомнівши, Софійка впізнала її. Далі була операція: нейрохірурги Лікарні імені св. Миколая дістали уламок із голови.
Читайте також: «Увесь світ захоплюється нами». Історик розповів про 10 головних досягнень незалежної України
А дефект, який утворився, закрили титановою пластиною. Те, що Софія вижила після такого, лікарі називають справжнім дивом.
«У такій ситуації більшість пацієнтів узагалі не виживають, а якщо й виживають, то залишаються в так званому вегетативному статусі, тобто не можуть контактувати з оточуючим світом, за ними доглядають. А вона може повністю розмовляти, контактувати. У неї є невеличка слабкість у правій руці та нозі, але порівнянО з тою травмою, яку вона отримала, це насправді чудо», — Михайло Ловга, завідувач нейрохірургічного відділення Лікарні св. Миколая.
Надалі на Софійку чекає тривала реабілітація. Але її мама впевнена: разом вони подолають усі негаразди. А Софійка мріє, що одного разу знову візьме до рук музичний інструмент. А головне — здійснить свою найбільшу мрію: заспіває на сцені.
Лікарня, де врятували Софійку, нині потребує додаткових апаратів анестезії. У медзакладі є один, але потрібно три, адже щодня там оперують по 5–7 дітей, які постраждали через війну. Вартість одного апарата – 2,2 млн грн. Допомогти збору можна за посиланням.
Нагадаємо, медики врятували 11-річного харків’янина після триденної коми.
Також ШоТам розповідав, як пластичні хірурги безкоштовно рятують обличчя, скалічені війною.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Бучі до кінця 2023 року запустити роботу відділення комплексної реабілітації за грантовою програмою ЄС.
Про це повідомили у Бучанській міській раді.
Зазначається, що цей проєкт громади став одним із переможців конкурсу Грантової програми ЄС в рамках проєкту «Мери за зростання». Вона спрямована на відновлення та підтримку місцевих економік, що постраждали від російської агресії проти України.
Нове відділення комплексної реабілітації створять на базі комунального некомерційного підприємства «Бучанський консультативно-діагностистичний центр».
Перед відкриттям громада пройде кілька етапів. Відповідно до 6-місячного плану, у Бучі підготують фахівців, розроблять кошторис і підпишуть ґрантову угоду на фінансування проекту.
Читайте також: Олександра Екстер? Хіба це не російська художниця? Час дізнатися більше про амазонку українського авангарду (ТЕСТ)
Наголошується, що вже до кінця року населення Бучанської громади зможе отримувати більш широкий перелік реабілітаційних послуг.
Нагадаємо, у Дніпрі відкрили реабілітаційний центр Recovery для поранених військових.
Також у Чернівцях відкрили підрозділ реабілітації для військових.
Окрім того, на Рівненщині відкрили перший в Україні Центр спінальної травми.
Фото: facebook.com/bucharada.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
65 українських військових, які проходили навчання на зенітних ракетних системах Patriot у США, повернулися до Європи.
Про це заявив прессекретар Пентагону Пет Райдер під час брифінгу.
Українські бійці проходили навчання на базі Форт-Сіллі у штаті Оклахома.
«Цього тижня 65 українських військовослужбовців ППО пройшли підготовку на системах Patriot у Форт-Сілл, Оклахома, і тепер повернулися до Європи», – сказав Пет Райдер.
Він додав, що після навчань ці військові пройдуть додаткові навчання у Європі на системах Patriot, які надали Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди.
Читайте також: Вулиці Ратушного, Чикаленка та Махова. Не знаєте, хто це? Час познайомитися із проєктом «Стріткод»
Загалом понад 7000 українських військовослужбовців пройшли підготовку у США з початку повномасштабного російського вторгнення.
Райдер також повідомив, що наприкінці цього місяця в Німеччині пройдуть загальновійськову підготовку понад 4 тисячі українських військових, зокрема дві бригади — одна оснащена бойовими машинами Bradley, а друга — машинами Stryker.
«Зараз триває додаткова загальновійськова підготовка на полігонах «Графенвер» і «Гогенфельс» у Німеччині за участю двох мотопіхотних батальйонів чисельністю 1200 військовослужбовців Збройних сил України», – сказав Райдер.
Про Patriot
Комплекси Patriot уперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та перебуває на озброєнні понад 10 країн, зокрема США, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії. Його роль – захищати від повітряних та ракетних загроз у складі інтегрованої системи ППО. Залежно від модифікації цей комплекс ППО здатний прикривати радіус 100 км, а балістичні ракети – збивати в зоні 15-20 км. Максимальна висота – 20+ км, швидкість – 5000 км/год.
Нагадаємо, польський міністр оборони Маріуш Блащак в інтерв’ю виданню LA RAZÓN повідомив. що Україна отримала перші системи протиповітряної оборони Patriot. Згодом цю заяву спростували.
Також з’явилися фото навчань українських зенітників на ЗРК Patriot у Німеччині.
Фото: CNN.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Рівненщині радіомеханік Віктор Стасюк виготовляє прилади нічного бачення для автомобілів ЗСУ.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської обласної військової адміністрації.
Перші 10 виробів вже передали на фронт. Їх випробували наші військові.
Майстер допомагає українським захисникам із 2014 року. Після повномасштабного вторгнення включився у процес допомоги ще активніше. Чоловік виготовляв павербанки з використаних електронних сигарет, з акумуляторів від ноутбуків, майстрував буржуйки, робив ліхтарі.
А коли дізнався, що захисники потребують прилади нічного бачення, взявся за них.
Дивіться відео: Дружина військового шиє спорядження для захисників
Використовує для цього автомобільні монітори, аналогові камери, акумуляторні батареї та інші комплектуючі. І його вироби пройшли випробування.
«Хлопці на передовій їздять на завдання і в темну пору доби. Це доволі складно. Адже увімкнути фари, щоб освітити дорогу, не можуть, – небезпечно, бо їх помітять здалеку. Тому потрібен інший спосіб. А ось прилад нічного бачення дозволяє їхати в темряві. Звичайно, не на великій швидкості, але дорогу при цьому видно», -— пояснює Віктор Стасюк.
Читайте також: Не «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині
Військовим розробка сподобалася. Ті, хто спробував прилад в роботі, просять ще. Тож майстер працює над новою партією.
Нагадаємо, на Прикарпатті коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон».
Окрім того, волонтери виготовляють меблі з ящиків від снарядів.
Фото: facebook.com/AFUkraine.