Суспільство
Волонтери придбали рідкісні протимінні чоботи для спецпризначенців
Волонтери закупили та передали спецпризначенцям-вибухотехнiкам протимiннi чоботи-павуки.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Iвано-Франкiвського координацiйного центру #SaveUkaineNow.
Spider Boot – це ефективна система iндивiдуального протимiнного захисту. Виробник – канадська компанiя Med-Eng Systems, що спецiалiзується на обладнаннi та амунiцiї для розмiнування.
Завдяки унiкальному дизайну, параметрам та пiдбору матерiалiв Spider Boot захищають ногу вiд осколкiв та амортизують силу вибуху при детонацiї мiн. Їх успiшно використовували сапери в країнах Африки, Азiї та Пiвденної Америки майже 20 рокiв.
«Коли ми отримали запит на цю конкретну модель – Spider Boot, то почали шукати додаткову iнформацiю. Виявили, що їх бiльше не виробляють i знайти їх на ринку дуже складно, – розповiдає волонтерка Ярина Мельник.
Spider Boot вважається прикладом того, як промисловий дизайн та технологiї можуть служити на благо людства. Розробляючи їх, дизайнери хотiли допомогти в розмiнуваннi у країнах, що постраждали вiд вiйни. Пара «павукiв» навiть виставлялася в Нью-Йоркському музеї сучасного мистецтва MoMA.
Читайте також: Кризовий центр став бойовим. Як ветеранська ГО «Бандерівський Схрон» перейшла на військові рейки
«Дуже сподiваємося, що вони допоможуть нашим хлопцям вберегти себе. Нещодавно ми купували понтонну переправу i думали, що це найбiльш неординарний запит, але «Чоботи павуки» перевершили все», — додали волонтери.
Про #SaveUkraineNow
Iвано-Франкiвський Координацiйний центр #SaveUkraineNow (SUN) об’єднує близько 100 волонтерiв. Центр фiнансується мiсцевими бiзнесами, фондами, колективами та iндивiдуальними благодiйниками, якi пiдтримують його роботу регулярними внесками. З початку вторгненя центр зiбрав понад 2 мiльйони доларiв для вiйськових та залучив до спiвпрацi мiжнародних партнерiв.
Нагадаємо, молодята придбали пікап для ЗСУ за подаровані на весілля гроші.
Також ШоТам розповідав, як волонтерка зі Слов’янська ризикнула життям, щоб врятувати людей.
Фото: facebook.com/SaveUkraineNowIFUA.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі