Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Волонтер із Сєвєродонецька організував три гуманітарні штаби для переселенців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сєвєродончанин Юрій Мухін у рідному місті втратив все, але не опускає руки та вже організував три гуманітарні штаби для допомоги переселенцям.

Історію волонтера розповів Східний Варіант.

До війни Юрій Мухін успішно поєднував два види діяльності: був масажистом-реабілітологом, а також займався святковим декором. У можливий напад з боку рф він не вірив.

Але 24 лютого разом зі своєю сім’єю та рештою родичів Юрію з метою безпеки довелося перебратися в інший район міста. Сім’я намагалася запастися їжею та засобами гігієни. Але здійснити це було проблематично та ризиковано. Тоді Юрій задався над питанням, як може допомагати не лише родичам, а й іншим людям.

Він почав займатися пошуком продуктів та можливості отримання гуманітарної допомоги. Домовився про транспорт, щоб доправляти гуманітарну допомогу для переселенців і почав дзвонити різним організаціям та волонтерам.

Читайте також: «Відправка на Бахмут? Вже готуємо». Хто частує ЗСУ смаколиками? Знайомтеся, «Хлібобулочні війська»

«Три дні я дзвонив без зупинки. І так один волонтер направив мене на іншого, а той інший на наступного. І справа зрушила з місця», — згадує Юрій.

Завдяки такому ланцюжку контактів сєвєродончанин вийшов на представника гуманітарного штабу ООН, познайомився з волонтерами з Дніпра та навіть українськими працівниками Червоного Хреста за кордоном.

Від волонтера до волонтера

За допомогою гуманітарного штабу ООН Юрій доставив до Булахівки 400 буханців хліба та 800 консервів. Волонтери з Червоного Хреста допомогли фінансово та допомогли зробити оголошення про ініціативу Юрія.

Сусіди по дому додали Юрія до місцевої групи у Вайбері.

«Один за одним мені почали надходити дзвінки від переселенців. Того ж вечора до мене прийшло багато людей. Я підписався на програму допомоги від ООН на тривалий термін. Проте продовжував шукати й інші продукти», — каже волонтер.

Пізніше волонтер познайомився із представником фонду «Крок з надією», якому він допоміг також отримувати продукти від ООН. На знак подяки фонд почав допомагати Юрію продуктами та засобами гігієни.

Допомога із США

Сєвєродончанин почав викладати публікації про свою волонтерську діяльність в інстаграмі. Завдяки репостам друзів акаунт волонтера побачило ще більше людей.

«Серед них була дівчина родом з Харкова, яка проживає в США. Вона запропонувала свою допомогу. Юлія збирає донати друзів та колег та допомагає одиноким матерям та людям з інвалідністю фінансово, щоб виїхати з гарячої точки. Також вона допомагала сиротам оплатою за тимчасову оренду житла. З її допомогою я почав купувати крупи, цукор, фрукти, а також з’явилася можливість купувати бензин. До цього я купував це за свої гроші», — каже Юрій.

Читайте такожДонати на ЗСУ не роблять вас волонтером. Але цього можна навчитися. Дорожня карта від Української Волонтерської Служби

Волонтер почав возити гуманітарну допомогу до сусіднього села, де також знаходяться переселенці. Згодом Юрій зміг організувати і третій гуманітарний штаб у селі Кочережки.

Він розповів, що зараз до гуманітарного пакунка входить хліб, макарони, цукор, кілька видів круп, чай, печиво, консерви, засоби особистої гігієни. Крім допомоги переселенцям, Юрій займався і допомогою ЗСУ.

Звернулася громада буддистів Шамбала

На цьому нові знайомства не скінчилися. Юрієві захотіли допомогти й інші люди.

«На мене вийшла міжнародна громада буддистів Шамбала. У них свій благодійний фонд. Ми щодня з ними та іншими волонтерами зустрічаємось у зумі. Обговорюємо з ними різноманітні програми, які ми можемо реалізувати, та чим ми можемо допомогти переселенцям», — каже Юрій.

Завдяки такій допомозі вдалося купити понад 50 нових зимових ковдр для переселенців. Також придбали генератор для будинку матері та дитини.

Юрій розповів, що на онлайн-зустрічах з новими друзями-буддистами, крім важливих питань, проводять і медитації, щоб звільнити свій розум від проблем та емоцій, адже кожен переселенець, який приходить по допомогу, має свою важку історію.

Читайте такожРозбитися на третій хвилині – нормально. Але не завжди. Хто навчає бійців ЗСУ керувати безпілотниками

Волонтер розповів, що коли вдалося організувати три гуманітарні штаби, він вирішив зробити фонд. Юрій зареєстрував міжнародну благодійну організацію «Фенікс України».

Юрій ділиться, що мріє відновити Сєвєродонецьк. Він не опускає руки. А поки його рідне місто окуповане, він шукає нових шляхів допомоги переселенцям. Фотографіями та відео про свою волонтерську діяльність Юрій ділиться на сторінці в інстаграмі.

Нагадаємо, столичний підприємець виготовляє для захисників «кавові байрактари».

Також ми розповідали, як волонтер із Ірландії передав автобус нацгвардійцям.

Фото: instagram.com/phoenix_of_ukraine.

Суспільство

Чернігівська компанія розробила електричний візок для українських військових (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Чернігівська компанія Bike Box розробила для української армії незвичайний електричний візок.

Про це повідомляє Авто Центр.

Зазначається, що компанія презентувала свою розробку на виставці СomAutoTrans 2023 у Києві.

Підприємство зібрало двоколісний візок на електротязі, який дозволяє перевозити до 250 кг на відстань до 20 км, зі швидкістю до 10 км/год.

На самому корпусі з правого боку можна помітити екран з індикатором заряду, а також кнопку увімкнення, вимкнення та виймання акумулятора.

Зазначається, що візок дозволяє перевозити довгомірні вантажі, в тому числі й ноші з пораненими. Для цього він має розсувну трубчату раму, яка встановлюється шляхом витягування передніх і задніх ручок-держаків. З обох сторін є і по одному відкидному аутригеру для фіксації в стійкому положенні при завантаженні та розвантаженні.

Читайте також«Треба робити, а не триндіти». Засновник Veterano Леонід Остальцев – про старт із $50, цінності бізнесу та готовність давати відсіч окупантам

Розробники не змогли показати робочий виріб на виставці, оскільки єдиний екземпляр довелося терміново надіслати замовнику. Замість неї компанія показала візок STEED виробництва американської компанії Hendrick Motorsport, яка стала ідейним натхненником. Водночас українська платформа коштує дешевше – близько 120 тисяч гривень.

Про виробника

BikeBox – український стартап, заснований Олександром Литвином. Історія бізнесу зародилася 2015 року – з маленького гуртка електрокартингу на базі Чернігівського національного технологічного університету. Згодом Литвин переключився на проєктування та створення електробайків.

Сьогодні BibeBox – перший в Україні виробник, що отримав патент на електровелосипеди для доставки вантажів до 450 кг. Продукція бренду була представлена на міжнародній виставці у Німеччині, а також активно використовується воїнами ЗСУ. Зокрема електробайки допомогли військовим під час звільнення Херсонщини. Більше про стартап – у нашому матеріалі.

Нагадаємо, на Львівщині розробили комерційний електромобіль «Карпати». Його тестуватимуть до кінця року перед серійним виробництвом.

Також ми повідомляли, що український виробник спецпричепів для перевезення вантажів — компанія ТАД — завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.

Фото: autocentre.ua

Читати далі

Суспільство

Україна та Нідерланди посилять співпрацю у сфері цифровізації культурної спадщини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Нідерланди поділяться з Україною досвідом у сфері цифровізації культурної спадщини та сприятимуть популяризації українського мистецтва у цифровій площині.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

«Нідерланди поділяться з нами своєю концепцією стратегії діджиталізації культурної спадщини. Переконана, що ми не повинні обмежуватися відцифруванням культурних об’єктів для їх “ув’язнення” у цифрових сховищах. Евакуйовано – не значить недоступно. Доступність фондів повинна бути основним пріоритетом», – розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар.

Також у Міністерстві повідомляють, що Україна перейматиме досвід проведення стрімінг артперформансів.

Читайте такожКуїнджі – не наш? Так він же з Донеччини! Час дізнатися, кому насправді належить геній пейзажів (ТЕСТ)

Зазначається, що Інституції перформативного сектору Нідерландів створили і успішно використовують технічну інфраструктуру для онлайн трансляції театральних виступів наживо.

В Україні планують використовувати таку ж платформу, аби збільшити можливість доступу до українського мистецтва для громадян, в тому числі переселенців за кордоном.

Нагадаємо, ЮНЕСКО виділило $1,5 млн на цифровізацію культурної спадщини України.

Крім того, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» отримав грант на закупівлю обладнання для оцифрування архіву.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Суспільство

USAID надасть до 18 млн грн на підтримку українського агробізнесу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Програма USAID АГРО надасть до 18 млн грн на інноваційні рішення українських агропідприємств.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми.

Про програму

В межах програми організатори планують надати фінансову підтримку українським мікро-, малим та середнім підприємствам (ММСП) у впровадженні та використанні інноваційних рішень, що сприятимуть покращенню їх продуктивності та ефективності.

Для кого

Взяти участь у програми можуть представники компаній, які прагнуть розширювати та популяризувати свої інноваційні продукти та сервіси, що направлені на підвищення продуктивності та ефективності агропродовольчих ММСП.

Читайте також: Українські стартапери можуть взяти участь у виставці Inscience Conference

Умови

USAID АГРО надасть співфінансування українським недержавним суб’єктам господарювання (за виключенням ФОП), які:

  • мають досвід у наданні сервісних послуг для ММСП і відповідну кваліфікацію;
  • розроблять та задокументують процедури надання таких сервісних послуг до початку реалізації проєкту;
  • продемонструють своє лідерство і здатність впроваджувати сучасні інноваційні рішення для покращення діяльності ММСП.

Фінансування

Проєкт АГРО планує надати до 18 300 000 гривень двом субгрантам.

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь потрібно надіслати аплікаційну та бюджетну форму і супровідну
документацію на електронну адресу [email protected].

Шаблони заявок можна завантажити за покликанням.

Дедлайн

Подати заявку потрібно до 18:00 30 червня 2023 року. Крім того, 13 червня USAID АГРО проведе семінар для учасників, де вони зможуть поставити свої запитання. Зареєструватись на семінар потрібно до 12 червня через електронну адресу [email protected].

Нагадаємо, ГО «Інша освіта» оголошує грантовий конкурс на проєкти з інтеграції людей у нові спільноти через культуру.

До того ж благодійний фонд «Нова сім’я» оголошує грантовий конкурс для громадських ініціатив Чернівців та Чернівецької області.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство9 години тому

Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів

Якщо ви зустріли повномасштабну війну в Україні, напевно, точно бодай раз бували в укриттях із...

Суспільство5 днів тому

Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев

Чи може в Україні існувати куточок землі, де посеред саду з хурми, персиків та інших...

Суспільство1 тиждень тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство1 тиждень тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...