Суспільство
Волонтер готував м’ясні смаколики для ЗСУ завдяки підписникам ШоТам (ВІДЕО)
Завдяки підписникам ШоТам волонтер Анатолій понад пів року годував захисників м’ясними смаколиками.
«У нас немає іншого виходу, в нас немає права зупинитися», — Анатолій Клевенець, волонтер.
Його посилки тішать наших воїнів та дають їм відчуття турботи в найскрутнішу хвилину.
«Ми зараз беремо лівий берег… Нас постійно роз****ють, але коли ми на КСП приїздимо, відкриваємо вашу банку тушонки чи банку паштету… Я кажу: «Дивіться, які люди є, і таких людей лишилося дуже мало», — аудіоповідомлення від військового
Із самого початку повномасштабної війни Анатолій перетворив свою хату на м’ясний цех підтримки ЗСУ. Разом з родиною та односельцями готував смачні посилки на фронт.
Читайте також: Нудний бабусин напій зі шкільної їдальні? Не для іноземців! Як в український узвар закохалися в Польщі та Америці
«Напрямок Донецька, Запоріжжя — їде туди практично все, тому що всі бойові дії йдуть там. Скільки ми відправили посилок скажу чесно — я не знаю. Ми їх не рахуємо», — Анатолій Клевенець, волонтер.
Снеки, в’ялені ковбаски, паштет, тушкованка — смаколики ставали розрадою для хлопців і дівчат на нулі. А ще все це досьогодні нагадує їм, що в них є надійний тил, який їх підтримує.
Спочатку м’ясо приносили сусіди та знайомі, але з часом запаси вичерпались. Анатолій вже думав, що це кінець, але тоді його справу врятував сюжет від ШоТам. Наші неймовірні підписники надонатили Анатолію 300 000 гривень, і це стало для нього другим диханням.
«Завдяки вам і завдяки медіа ШоТам у наших хлопців дуже величезний асортимент. Ми зараз закупаємо по 30 кг свинячої відбивної для виготовлення снеків. Ми готуємо три види каш: горохову, рисову, гречану. Ми закуповуємо рибу: скумбрію в олії, хека з підшкірним м’ясом лосося мішаємо», — Анатолій Клевенець, волонтер.
Допомоги підписників вистачило аж на пів року якісних м’ясних перекусів для воїнів. Але картка знову спорожніла… Наразі Анатолій робить закупівлі на останні гроші. Тому ми закликаємо підтримати невтомного годувальника ЗСУ.
Читайте також: «Дорослі зазвичай кажуть, що ми повернули їх у дитинство». На Дніпропетровщині працює козина ферма, яка веде (не)сімейний бізнес
«Я звертаюся до всіх вас: у кого є бажання, у кого є можливості — будь ласка, не дайте нам зупинитися. У нас у країні йде війна, не забувайте про це. Їм там дуже тяжко», — Анатолій Клевенець, волонтер.
Підтримати Анатолія гривнею, а захисників м’ясними смаколиками можна за реквізитами в дописі.
Розвідрота «Дике поле» дякує нашим волонтерам з Дніпропетровщини за те, що вони нам допомагають, дають нам смаколики. Будемо нищити ворога разом до Перемоги. Слава Україні! Героям Слава!
Нагадаємо, на Львівщині 9-річного волонтера, який зібрав 3 млн грн для ЗСУ, нагородили грамотою Залужного.
Раніше ШоТам розповідав, як на Житомирщині бабуся шиє особливі подушки для захисників
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі