Суспільство
Водій маршрутки збирає у салоні донати на ЗСУ (ВІДЕО)
Пасажири нікопольської маршрутки вже два роки стабільно підтримують Збройні сили! А все завдяки водію Михайлові Гецку, який розташував у салоні скриньку для донатів.
Про ініціативу водія розповідає ШоТам.
«У мене багато друзів там, колега мій там…», — Михайло Гецко, водій маршрутки.
Водій маршрутки збирає в салоні донати, аби підтримати Збройні сили. Михайло Гецко встановив там скриньку ще на початку повномасштабної війни.
Нині Михайло працює на маршруті Нікополь-Покровське, де продовжує збір грошей. Зазвичай возить одних і тих самих пасажирів, але вони стабільно поповнюють скарбничку.
У багатьох на фронті рідні, друзі, знайомі, тож долучаються хто як може, але всі.
«Підтримую: в мене син служить, у мене теж синочок служить», — Олена, пасажирка.
«Ніхто нікого не змушує — це просто добровільна справа, але дуже хороша. П’ять гривень, гривня — у кожного в кишені це знайдеться», — Вікторія, пасажирка.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Зібрані кошти Михайло передає місцевій волонтерці, яка закуповує для захисників необхідні речі. Його скарбничка допомогла закрити вже три збори.
З початку повномасштабної війни водій зібрав 20 000 гривень. Скарбничка поповнюється й сьогодні.
«Донатять усі. Дякую їм дуже, дуже велике дякую», — Михайло Гецко, водій маршрутки.
Михайло й сам регулярно донатить на ЗСУ. А його мрія — популяризувати збори й серед інших маршрутників, аби збирати не тисячі, а мільйони.
Нагадаємо, 20-річна волонтерка організувала Штаб допомоги на Львівщині.
Також ШоТам повідомляв, як волонтери подарували будинок для бабусі, яка втратила житло.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі