Суспільство
ВМС уразили ворожий буксир «Василь Бех», що віз боєприпаси на Зміїний (ВІДЕО)
Військово-Морські Сили України в акваторії Чорного моря підбили російський буксир «Василь Бех».
Про це повідомили в телеграм-каналі ВМС ЗС України.
Буксир знищили, коли він транспортував на острів Зміїний боєприпаси, озброєння та особовий склад чорноморського флоту. Зазначається, що на борту буксира був зенітно-ракетний комплекс «ТОР».
«Навіть наявність на борту зенітно-ракетного комплексу “ТОР” не завадило Військово-Морським Силам України ЗС України демілітаризувати російських загарбників», — йдеться у повідомленні.
Знищили ракетами Harpoon
Голова Одеської ОВА Максим Марченко повідомив, що у російський буксир влучили ракети Harpoon. «Гарпун» — це американська протикорабельна ракета, яка може застосовуватися надводними кораблями, підводними човнами та літальними апаратами. На початку червня міністр оборони України повідомив, що отримані від Данії берегові ракетні комплекси «Гарпун» уже заступили на бойове чергування.
Користувачі у мережі також опублікували відео знищення російського буксира українськими силами. Відзначається, що по буксиру вдарили дві ракети, а зйомку вів безпілотник Байрактар.
Згодом буксир «Василь Бех» затонув
Згодом голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко повідомив, що буксир чорноморського флоту рф «Василь Бех», який уразили українські військові, затонув.
«Сьогодні вранці нашими Військово-Морськими Силами було уражено судно забезпечення чорноморського флоту «Василь Бех», на борту якого був встановлений зенітно-ракетний комплекс «ТОР». Пізніше стало відомо, що він затонув. Невже тупі орки знову казатимуть, що хтось із екіпажу невдало покурив на борту? На рахунку наших Збройних Сил вже є ворожий крейсер, декілька катерів, а тепер додалося судно забезпечення. Я впевнений, що наші військові додадуть туди ще фрегат, корвет та великий десантний корабель. І ми зможемо сказати, що створили у чорноморському флоті росії таку собі підводну бригаду кораблів на дні Чорного моря. На відкриття запрошується усе військове керівництво окупантів. А ми у свою чергу будемо друкувати стільки марок із потопленими кораблями, скільки буде треба», — сказав Максим Марченко.
Довідка
Буксир «Василь Без» був побудований на астраханському судноремонтному заводі. Його водотоннажність — 1605 тонн. Був прийнятий до складу чорноморського флоту рф у 2017 році. На борту буксир віз ЗРК «ТОР» — це всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки. Приблизна вартість ЗРК «ТОР» — $25 млн.
Читайте також: Як крихітний острів Зміїний відіграє величезну роль у війні
Нагадаємо, 13 квітня Збройні сили України завдали удару по ракетному крейсеру Москва — флагману чорноморського флоту рф. Корабель був уражений з українського ракетного комплексу Нептун та дістав серйозні пошкодження.
12 травня у Чорному морі завдяки роботі українських військових неподалік острова Зміїний на Одещині загорілося російське судно «Всеволод Боборов» — одне з найновіших у флоті рф.
Окрім того, 1 червня українські військові потопили два швидкісні десантні катери російських загарбників типу «Раптор».
Фото: twitter.com/NORS79629247.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі