

Суспільство
ВМС уразили ворожий буксир «Василь Бех», що віз боєприпаси на Зміїний (ВІДЕО)
Військово-Морські Сили України в акваторії Чорного моря підбили російський буксир «Василь Бех».
Про це повідомили в телеграм-каналі ВМС ЗС України.
Буксир знищили, коли він транспортував на острів Зміїний боєприпаси, озброєння та особовий склад чорноморського флоту. Зазначається, що на борту буксира був зенітно-ракетний комплекс «ТОР».
«Навіть наявність на борту зенітно-ракетного комплексу “ТОР” не завадило Військово-Морським Силам України ЗС України демілітаризувати російських загарбників», — йдеться у повідомленні.
Знищили ракетами Harpoon
Голова Одеської ОВА Максим Марченко повідомив, що у російський буксир влучили ракети Harpoon. «Гарпун» — це американська протикорабельна ракета, яка може застосовуватися надводними кораблями, підводними човнами та літальними апаратами. На початку червня міністр оборони України повідомив, що отримані від Данії берегові ракетні комплекси «Гарпун» уже заступили на бойове чергування.
Користувачі у мережі також опублікували відео знищення російського буксира українськими силами. Відзначається, що по буксиру вдарили дві ракети, а зйомку вів безпілотник Байрактар.
Згодом буксир «Василь Бех» затонув
Згодом голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко повідомив, що буксир чорноморського флоту рф «Василь Бех», який уразили українські військові, затонув.
«Сьогодні вранці нашими Військово-Морськими Силами було уражено судно забезпечення чорноморського флоту «Василь Бех», на борту якого був встановлений зенітно-ракетний комплекс «ТОР». Пізніше стало відомо, що він затонув. Невже тупі орки знову казатимуть, що хтось із екіпажу невдало покурив на борту? На рахунку наших Збройних Сил вже є ворожий крейсер, декілька катерів, а тепер додалося судно забезпечення. Я впевнений, що наші військові додадуть туди ще фрегат, корвет та великий десантний корабель. І ми зможемо сказати, що створили у чорноморському флоті росії таку собі підводну бригаду кораблів на дні Чорного моря. На відкриття запрошується усе військове керівництво окупантів. А ми у свою чергу будемо друкувати стільки марок із потопленими кораблями, скільки буде треба», — сказав Максим Марченко.
Довідка
Буксир «Василь Без» був побудований на астраханському судноремонтному заводі. Його водотоннажність — 1605 тонн. Був прийнятий до складу чорноморського флоту рф у 2017 році. На борту буксир віз ЗРК «ТОР» — це всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки. Приблизна вартість ЗРК «ТОР» — $25 млн.
Читайте також: Як крихітний острів Зміїний відіграє величезну роль у війні
Нагадаємо, 13 квітня Збройні сили України завдали удару по ракетному крейсеру Москва — флагману чорноморського флоту рф. Корабель був уражений з українського ракетного комплексу Нептун та дістав серйозні пошкодження.
12 травня у Чорному морі завдяки роботі українських військових неподалік острова Зміїний на Одещині загорілося російське судно «Всеволод Боборов» — одне з найновіших у флоті рф.
Окрім того, 1 червня українські військові потопили два швидкісні десантні катери російських загарбників типу «Раптор».
Фото: twitter.com/NORS79629247.
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця