Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як крихітний острів Зміїний відіграє величезну роль у війні

Опубліковано

Для росіян острів Зміїний на Одещині має потенціал непотоплюваного, хоча і статичного авіаносця, наповненого озброєнням. Саме тому загарбники так сильно намагаються контролювати цей крихітний клаптик землі.

Аналіз про значення і роль стратегічного і вже легендарного острова підготували журналісти CNN.

Це лише 20,5 га скель і трави

Зміїний — це лише 20,5 гектарів скелі та трави без прісної води Однак Зміїний острів у Чорному морі набув важливого значення у війні між Росією та Україною.

Острів розташований приблизно за 48 кілометрів від узбережжя України та поблизу морських шляхів, що ведуть до Босфору та Середземного моря.

Москва ніколи не претендувала на Зміїний острів, він розташований далеко від будь-якої частини російського материка. Це понад 290 км від Криму, незаконно анексованого Росією у 2014 році. Ні в якому географічному чи історичному сенсі Росія не могла б визнати Зміїний своїм.

Послали корабель за вітром

Росіяни вирушили на острів Зміїний у перший же день війни та наказавши здатися українським прикордонникам.

Однак невеликий загін українських військових на острові по радіо послали російський корабель за вітром, що гаслом українського опору.

Дивіться відео: Прикордонник, який послав російський корабель, став найцитованішим автором України

Значення Зміїного для морських перевезень

Але Зміїний острів має набагато більше, ніж символічне значення. Якщо росіяни там залишаться, то Україна більше не зможе гарантувати свободу морських шляхів між Одеським портом і рештою світу. Саме через Одесу значна частина сільськогосподарської продукції України потрапляє на світові ринки.

Глава військової розвідки України Кирило Буданов заявив, що той, хто тримає контроль над Зміїним, контролюватиме надводну і певною мірою повітряну ситуацію на півдні України.

«Той, хто контролює острів, може в будь-який момент заблокувати рух цивільних суден у всіх напрямках на південь України», – додав Буданов.

Лише з цієї причини Україна пообіцяла, що навіть якщо не зможе негайно повернути територію, вона захищатиме та не дасть повністю контролювати Зміїний росіянам.

Серія атак ЗСУ на Зміїний

У серії атак за останні 10 днів українські безпілотники та інші засоби атакували російські підрозділи, які намагалися закріпити свою присутність на острові.

На супутникових знімках від 12 травня видно, що десантний корабель затонув поблизу єдиної набережної острова. Окрім того Україна затопила і два ворожі патрульні катери поблизу Зміїного.

Інші зображення показали два стовпи диму, що піднімаються з острова. Вважається, що був знищений гелікоптер росіян Мі-8, який перевозив російську морську піхоту. Також опубліковані кадри обстрілу російських зенітних установок на острові.

Читайте також: ЗСУ знищили на Зміїному техніки росіян на понад $74 млн

В Одеській обласній адміністрації заявили, що російський корабель підтримки «Всеволод Бобров» горить і буксирується до Севастополя з району Зміїного острова.

FILE PHOTO: A view shows fire on Zmiinyi (Snake) Island, Ukraine, in this screengrab taken from a drone video obtained by Reuters on May 8, 2022. Ukrainian Ground Forces/Handout via REUTERS THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. MANDATORY CREDIT/File Photo

Чому росіяни витрачають стільки зусиль на утримання Зміїного?

Зміїний має потенціал стати непотоплюваним, хоча й статичним авіаносцем, наповненим протикорабельними засобами і засобами радіоелектронної боротьби.

У четвер, 12 травня, Міноборони України заявило, що росіяни намагаються «покращити свої позиції на острові та заблокувати українські морські комунікації».

Читайте також: Bayraktar продовжує нищити техніку РФ на острові Зміїний

Буданов також зазначив, що о. Зміїний може послужити росіянам, коли вони захочуть посилити свою присутність у Придністров’ї в Молдові.

Раніше, за о. Зміїний велася суперечна у судах. На нього претендувала Румунія, оскільки на острові може містити вуглеводневий потенціал. У 2009 році Міжнародний суд ООН остаточно визначив статус острова та кордони виключних економічних зон України та Румунії.

Цього разу очевидно, що доля Зміїного вирішуватиметься не у судах, а на полі бою.

Нагадаємо, Сили спецоперацій України показали, як знищили ворожий польовий склад боєкомплекту.

Фото: edition.cnn.com.

Коментарі

Суспільство

На Черкащині благодійники допоможуть відремонтувати дитячу лікарню

Опубліковано

Латвія допоможе відновити обласну дитячу лікарню на Чернігівщині, зокрема зараз в медзакладі проводиться ремонт харчоблока, також передбачено створення операційного блока для новонароджених дитячої лікарні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

протягом тривалого часу у закладі проводилися лише поточні ремонти без комплексної модернізації, у результаті чого почав руйнуватися фундамент, зовнішні та внутрішні стіни, покрівля, а медобладнання потребувало заміни. Проєкт капітального ремонту харчоблока триває від травня 2024 року, зараз лікарня перебуває у процесі відновлення й реконструкції.

«Будівельні роботи у закладі виконані вже на 45%. У лікарні завершені фасадні роботи, гідроізоляція та утеплення стін. Крім того, завершені покрівельні роботи. Зараз у закладі тривають роботи з ремонту підземної галереї, яка поєднує харчоблок з головним корпусом. Також харчоблок буде оснащено сучасним обладнанням. Реалізація проєкту дасть змогу забезпечити дітей та матерів, які перебувають у лікарні, якісним харчуванням, що є надзвичайно важливим під час лікування дитини», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

За підтримки міністерства охорони здоров’я Латвії у липні цього року заклад отримав вантаж медичного обладнання, у тому числі апарати штучної вентиляції, операційні столи, апарати ультразвукової діагностики та засоби реабілітації.

Крім того, за підтримки Уряду Латвії та Fonds Entrepreneurs for Peace планується проведення реконструкції частини приміщення для створення операційної для новонароджених. Очікувана вартість операційної становить 26 млн грн. Передбачено проведення ремонтних робіт та облаштування закладу медичним обладнанням, яке дозволить забезпечити новонароджених пацієнтів високоякісною медичною допомогою.

Нагадаємо, у Львові відкриють школу реставрації, яка працюватиме за євростандартами.

Фото: МОЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії

Опубліковано

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії, який став четвертим у Сумській області й 36-м в Україні.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Зазначається, що рекрутуватися можуть особи з 18 до 60 років. Також для медиків, психологів та людей від 18 до 25 років передбачено контракт строком один рік.

«Це четвертий центр в Сумській області, який було відкрито у співпраці Міністерства оборони України, обласних та районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Всього в Україні станом на 13 вересня працює 36 центрів рекрутингу української армії», – йдеться в повідомлені.

Читайте також: У Чернівцях відкрили перший рекрутинговий центр

Контактна інформація

Відтепер отримати всю необхідну інформацію можна за адресою: вул. Червоної Калини, 13 у приміщенні ЦНАПу або за телефоном: +38 (098) 091 7383. Центр працює в понеділок, середу та п’ятницю з 8:00 до 15:00, а у вівторок та четвер з 8:00 по 17:00.

Нагадаємо, у Львові з’явився ще один рекрутинговий центр.

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні створять електронний перелік легальних автостанцій: що це змінить

Опубліковано

В Україні створять офіційний список автостанцій, що дасть їм можливість працювати легально і надавати послуги перевізникам та пасажирам.

Про це повідомило Мінінфраструктури.

Запуск списку планується на листопад 2024 року.

Нові правила дозволять власникам автостанцій самостійно додавати свої станції до цього списку. Він замінить стару систему, яка працювала до 2020 року і вимагала ліцензування. Тепер автостанції будуть вноситися до переліку за ініціативою власників.

Закон передбачає, що міжобласні та міжнародні автобуси мають починати і завершувати свій маршрут тільки на легальних автостанціях. Тому при відкритті нового маршруту або зміні існуючого організатор перевезень повинен переконатися, що зазначені в маршруті автостанції є в офіційному переліку.

Власники автостанцій зможуть оновлювати інформацію про свої станції через електронну форму, включаючи кількість платформ, кас та вартість послуг.

Читайте також: Громади на Київщині отримали нові шкільні автобуси

Нові автостанції не можна буде заблокувати, оскільки вся інформація буде перевірятися автоматично. Якщо буде виявлено помилку, власник зможе внести дані повторно.

Новий механізм дозволить чітко визначити, хто відповідає за роботу автостанцій, що допоможе швидко вирішувати конфлікти у разі скарг від пасажирів або перевізників.

Нагадаємо, Мінінфраструктури створює сайт для пошуку квитків на міжнародні автобуси.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: