Економіка
Власниця зруйнованої в Бучі ферми відновила виробництво завдяки гранту
Фермерка з Бучі Ксенія Костенко завдяки гранту від міжнародної науково-дослідної компанії Corteva Agriscience відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області.
Про це повідомили у пресслужбі Corteva Agriscience.
Розповідається, що до повномасштабної війни Ксенія Костенко на двох земельних ділянках загальною площею близько 4 га щорічно вирощувала близько 80 т моркви та буряку. Також — виробляла за власною запатентованою розробкою органічне добриво з використанням цеоліту з українських Карпат.
У 2020 році Ксенія виграла свій перший грант від Corteva для реалізації проєкту забезпечення питною водою села Синяк Бучанського району, де вона живе.
Війна все зруйнувала
Буквально в перші дні повномасштабної війни ферма Ксенії Костенко була окупована і протягом місяця, коли район Бучі був зайнятий російською армією, загарбники розтрощили виробництво, розікрали запчастини в техніки та замінували поля й будинки.
Читайте також: Навіть у зруйновані будинки люди повертаються і першим ставлять прапор. Історія відновлення Снігурівської громади на Миколаївщині
Після деокупації фермерка вирішила докладати сили для відновлення господарства та взяла участь в освітньо-грантовій програмі TalentA-2022. Коштом виграного гранту вона змогла забезпечити відновлення виробництва добрив та дати роботу 7 односельцям, деякі з яких тимчасово мешкають на базі підприємства.
«Я була в розпачі, коли побачила шкоду, яку окупанти завдали моїй фермі, але дуже хотіла все відновити, запустити наново. Програма TalentA від Corteva Agriscience дала мені необхідну фінансову підтримку та віру в те, що в моїй громаді ще можна вести бізнес, можна розвиватися. Тому я дуже вдячна за цю підтримку, яка допомогла мені в найскрутніші часи», – говорить Ксенія.
Про грант
Нині триває четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання фермерки зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів, спрямованих на зростання власного бізнесу та соціальної підтримки громад. Загальний грантовий фонд складає понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.
Нагадаємо, США нададуть українським фермерам із постраждалих регіонів насіння озимого ріпаку.
Також ми розповідали про фермерку з Кривого Рогу, яка виготовляє снеки з тропічного батату.
Фото: corteva.com.ua.
Економіка
Підсумки після тестування
Як отримати кешбек
- Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
- Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.
- Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
- У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.
Програма «Національний кешбек»
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі