Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/VKSnjE4k1-kSSSSSS

Суспільство

«Вклад у перемогу»: переселенка відкрила антикафе на Вінниччині (ВІДЕО)

Опубліковано

10 лютого Діана Максименко разом зі своїм хлопцем відкрила точку ремонту гаджетів у торговельному центрі Краматорська. Наприкінці лютого планувала переїхати з Києва на рідну Донеччину, шоб ефективніше вести там бізнес.

Натомість, як і 2014-го, мусила втікати від війни. На цей раз на Вінниччину. Втім, саме там здійснила свою давню мрію – відкрила кав’ярню.

Як їй це вдалося та що не дає опускати руки, розповідає ШоТам.

Вона двічі втікала від війни. Перший раз – дитиною – з Авдіївки у 12 років, другий – у 20 уже з Києва. Це навчило її ніколи і нічого не відкладати на потім.

Тож Діана в самий розпал війни наважилась здійснити свою мрію. Вона відкрила кав’ярню в містечку, яке стало для неї новим домом.

«Ми поїхали саме в Теплик, бо тут живуть батьки мого хлопця. Саме сюди поприїжджало багато людей, і цього не вистачало. Не вистачало людям місця, де вони можуть провести свій час», — розповідає власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику Діана Максименко.

Це мав бути сімейний заклад, де б усім було цікаво. Так звичайна кав’ярня трансформувалася в антикафе. З єдиною відмінністю – за час, проведений тут, платити не потрібно.

Читайте також: З Одеси до Карпат – на протезі. Як ветеран зібрав 7 млн на пікапи для побратимів

«Ми вирішили спочатку поставити розмальовки для дітей, а потім подумали, чому не зробити, як в антикафе, ті ж самі ігри для дорослих. У нас є багато ігор. І до нас приходять люди, беруть чай, каву, десерти. Вони приходять компанією, беруть ігри та грають – мені це дуже подобається», — ділиться досвідом Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.

«Milk&Honey» став одним із улюблених закладів жителів Теплика.

«Дуже тут комфортно, смачна кава – це найперше, що подобається. Гарний персонал, гарні власники. Дуже добре, що вони не опускають рук, що вони мають якісь сили, щоб продовжувати щось далі, тому що там їм було несолодко. Стараємося підтримувати. Хочеться, щоб у них усе вийшло», — каже відвідувачка.

«Незважаючи на те, що заклад відкрився, можна сказати, зовсім недавно – про нього знає вже не тільки весь Теплик, але і район», — розповідає Денис Гливий, бариста кафе «Milk&Honey» у Теплику.

У команді Діани  троє місцевих жителів і кондитер із Вінниці.

«Працюємо ми ще й із хлібзаводом місцевим. Вони виготовляють нам трубочки, крем я сама придумала. І вони погодились робити такі трубочки, які ми хочемо бачити в своїй кав’ярні», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.

Також допомагають місцевій художниці.

«Ми продаємо картини. Тут малює місцева дівчинка дуже гарні картини. Вона нам і стіни розмальовувала, і вуличний фасад. І ці всі картини – вони на тему війни. І ми з цих картин відправляємо кошти на ЗСУ», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.

Читайте також: Замовив піцу – допоміг безхатченку: як на Львівщині працює успішне соціальне кафе

У найближчих планах Діани – відкрити такі кав’ярні в невеличких містечках Вінниччини та Київщини. Та найбільше дівчина мріє про повернення на рідну Донеччину.

Хоче відкрити кав’ярню-кондитерську в Щурово. А ще – відбудувати там батьківський дім, зруйнований окупантами.

«Я дуже люблю свою батьківщину, і я туди дуже часто їздила. У нас там залишилась тільки дача, яку я дуже любила. Там дуже гарно – озера, ліс. Коли приїжджаєш туди, відпочиваєш душею», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.

Нагадаємо, родина з Рубіжного відкрила кафе за 14 днів.

Також ШоТам повідомляв раніше, у Львові переселенці відкрили суші-ресторан Bluefin із атмосферою Маріуполя.

Суспільство

У Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО)

Опубліковано

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.

Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.

У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.

Фото: Віктор Кучинський, фейсбук-сторінка Чорнобильского заповідника

Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.

Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»

Читати далі

Суспільство

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Опубліковано

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті центральним підприємством, тому він навіть не вагався, який фах обере для себе:

«Я інженер-механік, завжди жартую, що руки ростуть з правильного місця, тому вдома ремонтував велосипеди чи машини. А згодом на роботі — обертові механізми. Та найважливіше — ми знали, що наша робота є критично важливою, бо ми давали людям світло і тепло».

Улюблену роботу довелось покинути, коли росіяни наблизилися до міста та почали кілька разів на день обстрілювати станцію.

Росіяни обстрілювали ТЕС щодня

У рідному місті Курахове я збудував свій будинок, зробив парник, де вирощував лимони, ходив на риболовлю. Згодом почав будівництво — змайстрував лазню та літню кухню біля будинку. Проте все змінилося у 2022 році. 

Моя сім’я виїхала на Закарпаття уже 8 березня, а я ж залишився на роботі. Ми з колегами працювали щодня і часто відновлювали техніку на станції після російських обстрілів. 

Перші пів року нас атакували переважно вночі, а коли росіяни підійшли ближче, то обстрілювали ТЕС з артилерії майже щодня. Часто стріляли на світанку — перед тим, як люди мали вийти на роботу. Потім як за розкладом наступна атака була в обід, а далі — ввечері. І це ще не враховуючи ракет, які також часто прилітали і по місту, і по станції.

Курахівська ТЕС до повномасштабного вторгнення. Фото: ДТЕК Курахівська ТЕС у фейсбуці

Я залишився жити у власному будинку, де ще у 2014 році облаштував гарний просторий підвал. Після початку повномасштабного вторгнення туди до мене переїхав брат і так ми разом жили понад два роки. Принесли туди деякі меблі, поставили буржуйку, провели електрику. А ще я зробив удома свердловину, тому ми постійно мали свіжу воду. 

Останні дні на станції не працювали, а просто виживали

Переважно по Курахівській ТЕС прилітало ще до оголошення тривоги. Тому ми постійно прислухалися і коли вже чули гучні вибухи неподалік, то ховалися. Росіяни з артилерії влучали і в паркувальні майданчики, тому наші авто були побиті. А коли обстрілювали ракетами, то навіть бомбосховище здригалося. 

Під час одного з обстрілів постраждала автівка Валентина. Фото надав Валентин

Тому останні місяці на роботі ми вже не працювали, а просто сподівалися вижити. У касках та бронежилетах переміщувалися різними коридорами та старались менше виходити на вулицю.

Проте влітку минулого року після чергового обстрілу керівники отримали наказ, що запуску блоку не буде і потрібно розбирати наше обладнання.

Ми так довго ремонтували станцію, а тепер мусили її залишити. З рідної станції я забрав з собою лише системний блок власного комп’ютера.

На новій роботі ділюся досвідом з колегами

Я дуже просився на роботу саме на Бурштинську ТЕС, адже хотів бути ближче до сім’ї, яка жила на Закарпатті. І зараз живу у невеличкому селі біля Бурштина. Ми часто зідзвонюємося з курахівськими колегами, адже багатьом з них компанія запропонувала роботу на інших своїх ТЕС. Декілька з них навіть жили у мене деякий час, поки не знайшли власне житло. А ще ми хочемо зустрітися всі разом під час відпустки десь в Карпатах. 

Часом колеги з Бурштинської ТЕС запитують мене про обладнання, з яким я працював удома. Я показую свої фото, схеми та креслення, ми часто порівнюємо механізми, хоча тут станція більш сучасна за нашу.

Валентин перевіряє техніку на новій роботі. Фото надав Валентин

Єдине, що для мене не змінилося, то це кількість роботи — її було багато вдома, а тепер і тут, проте я швидко до всього звикаю. Тут я також працюю зі схожими обертовими механізмами.

І знову ремонти через ворожі обстріли

Кожен мій день починається з наради та ранкового обходу. Протягом дня я відповідаю на листи від підрядників, перевіряю техніку та планую ремонти. Коли починається повітряна тривога, то ми спускаємося в укриття або ж покидаємо територію. Деякі колеги мусять залишатися на своєму робочому місці та рятувати обладнання після прильотів, якщо це необхідно.

Курахівська ТЕС після чергового російського обстрілу. Фото надав Валентин

Ця проблема скрізь мене переслідує. В Кураховому ми з колегами лише змогли відремонтувати обладнання, тільки запустили димарі, все почало диміти як знову новий обстріл. 

Так само і тут — дуже багато пошкоджень, деяке обладнання вже не підлягає ремонту, а щось потребує багато коштів і часу. Ми не маємо таких можливостей та й бракує енергетиків, які б могли цим займатися, бо молодь не поспішає йти в цю сферу. Тому працюємо ми. 

Все одно люблю свою роботу

Я сумую за домом та рідною ТЕС, але вже й не знаю, чи буде до чого повертатися, адже минулоріч росіяни окупували Курахове.

Я бачив фото, як зараз виглядає станція. Там зруйнували майже всі труби, пошкодили багато приміщень, цехів, немає вікон та даху. Зараз це місце зовсім не впізнати.

Професія енергетика досить складна, та навіть якби я знав, що нас чекає в майбутньому, то все одно б пішов працювати в цю сферу. 

Валентин під час роботи. Фото надав Валентин

Зараз кожен має допомагати країні на своєму місці. Я не можу долучитися до війська через проблеми з хребтом. Тому продовжую працювати та станції та робити те, що вмію найкраще — давати людям світло. Бо якщо тут нікого не буде, то що ж тоді — все зануриться в темряву?

Читати далі

Суспільство

На Київщині врятували кота, який дві доби не міг самостійно злізти з дерева (ВІДЕО)

Опубліковано

Працівники ДСНС увечері 1 квітня врятували на Київщині кота, який другу добу поспіль не міг злізти з верхівки дерева.

Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС України у Київській області.

Місцеві мешканці спочатку намагалися допомогти коту самотужки, але їм це не вдавалося. Тоді вони звернулися за допомогою до поліції. Після виклику на місце вирушили рятувальники ДСНС.

Завдяки спецтехніці працівники ДСНС змогли спустити кота на землю:

«Тваринку вдалося зняти з дерева та передати вдячним власникам. Особливо раділи діти — їхній улюбленець нарешті повернувся додому».

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

Відео: ютуб-канал ГУ ДСНС України у Київській області

Нагадаємо, що в Києві врятували собаку, який не міг вибратися з річки на берег (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУ ДСНС України у Київській області

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 годину тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство23 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології5 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології6 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...