Суспільство
«Вклад у перемогу»: переселенка відкрила антикафе на Вінниччині (ВІДЕО)
10 лютого Діана Максименко разом зі своїм хлопцем відкрила точку ремонту гаджетів у торговельному центрі Краматорська. Наприкінці лютого планувала переїхати з Києва на рідну Донеччину, шоб ефективніше вести там бізнес.
Натомість, як і 2014-го, мусила втікати від війни. На цей раз на Вінниччину. Втім, саме там здійснила свою давню мрію – відкрила кав’ярню.
Як їй це вдалося та що не дає опускати руки, розповідає ШоТам.
Вона двічі втікала від війни. Перший раз – дитиною – з Авдіївки у 12 років, другий – у 20 уже з Києва. Це навчило її ніколи і нічого не відкладати на потім.
Тож Діана в самий розпал війни наважилась здійснити свою мрію. Вона відкрила кав’ярню в містечку, яке стало для неї новим домом.
«Ми поїхали саме в Теплик, бо тут живуть батьки мого хлопця. Саме сюди поприїжджало багато людей, і цього не вистачало. Не вистачало людям місця, де вони можуть провести свій час», — розповідає власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику Діана Максименко.
Це мав бути сімейний заклад, де б усім було цікаво. Так звичайна кав’ярня трансформувалася в антикафе. З єдиною відмінністю – за час, проведений тут, платити не потрібно.
Читайте також: З Одеси до Карпат – на протезі. Як ветеран зібрав 7 млн на пікапи для побратимів
«Ми вирішили спочатку поставити розмальовки для дітей, а потім подумали, чому не зробити, як в антикафе, ті ж самі ігри для дорослих. У нас є багато ігор. І до нас приходять люди, беруть чай, каву, десерти. Вони приходять компанією, беруть ігри та грають – мені це дуже подобається», — ділиться досвідом Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
«Milk&Honey» став одним із улюблених закладів жителів Теплика.
«Дуже тут комфортно, смачна кава – це найперше, що подобається. Гарний персонал, гарні власники. Дуже добре, що вони не опускають рук, що вони мають якісь сили, щоб продовжувати щось далі, тому що там їм було несолодко. Стараємося підтримувати. Хочеться, щоб у них усе вийшло», — каже відвідувачка.
«Незважаючи на те, що заклад відкрився, можна сказати, зовсім недавно – про нього знає вже не тільки весь Теплик, але і район», — розповідає Денис Гливий, бариста кафе «Milk&Honey» у Теплику.
У команді Діани троє місцевих жителів і кондитер із Вінниці.
«Працюємо ми ще й із хлібзаводом місцевим. Вони виготовляють нам трубочки, крем я сама придумала. І вони погодились робити такі трубочки, які ми хочемо бачити в своїй кав’ярні», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Також допомагають місцевій художниці.
«Ми продаємо картини. Тут малює місцева дівчинка дуже гарні картини. Вона нам і стіни розмальовувала, і вуличний фасад. І ці всі картини – вони на тему війни. І ми з цих картин відправляємо кошти на ЗСУ», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Читайте також: Замовив піцу – допоміг безхатченку: як на Львівщині працює успішне соціальне кафе
У найближчих планах Діани – відкрити такі кав’ярні в невеличких містечках Вінниччини та Київщини. Та найбільше дівчина мріє про повернення на рідну Донеччину.
Хоче відкрити кав’ярню-кондитерську в Щурово. А ще – відбудувати там батьківський дім, зруйнований окупантами.
«Я дуже люблю свою батьківщину, і я туди дуже часто їздила. У нас там залишилась тільки дача, яку я дуже любила. Там дуже гарно – озера, ліс. Коли приїжджаєш туди, відпочиваєш душею», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Нагадаємо, родина з Рубіжного відкрила кафе за 14 днів.
Також ШоТам повідомляв раніше, у Львові переселенці відкрили суші-ресторан Bluefin із атмосферою Маріуполя.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі