Технології
Військово-морські сили прийняли на озброєння новітнє українське обладнання
Радіогідроакустична система «Ятрань» прийнята на озброєння ВМС ЗС України. Про це повідомляє інформагентство АрміяІnform.
Як повідомляється, розробник системи ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів», що входить до складу ДК «Укроборонпром». ЇЇ головне функціональне призначення – своєчасне виявлення кораблів та підводних човнів противника, ведення ефективного моніторингу і висвітлення підводної обстановки в операційних зонах відповідальності ВМС тощо.
Який принцип роботи системи «Ятрань»?
Вона складається зі спеціальних гідроакустичних буїв, що мають високочутливі акустичні сенсори, та цифрового центру обробки інформації. Ці радіогідроакустичні буї можна скидати в море з вертольотів. Гвинтокрили прибувають у задане місце й «засипають» водне поле буями. Вони спрацьовують завдяки роботі своїх високочутливих гідроакустичних сенсорів, які фіксують шум від працюючих гвинтів підводного човна.
Це дозволить в умовах реальної бойової обстановки створити мережу з сенсорів, які охоплюють велику ділянку морської акваторії, що дозволяє бачити повну картину розташування та переміщення всіх підводних засобів противника.
Читайте також: Українські військові отримають партію модернізованих БМП
У чому головна “фішка”?
Ще однією особливістю системи «Ятрань» є те, що гідроакустичні буї працюють у пасивному режимі. Це робить їх абсолютно непомітними для противника. Отримавши «сигнал» від підводного об’єкта, робиться відповідний розрахунок і визначається конкретне місцеположення умовного противника. Далі вся інформація передається до ударної корабельної компоненти або протичовнової авіації, які здатні завдавати вогневого ураження ворожому підводному човну.
До речі, ця система активно використовувалася під час міжнародних навчань серії «Сі Бриз», в умовах максимально наближених до бойових. Загалом під час навчань було неодноразово доведено високі характеристики системи «Ятрань».
Наразі фахівці «Київського науково-дослідного інституту гідроприладів» готують «Ятрань» до серійного виробництва.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі