Технології
Вінничани створили стартап із розпізнаванням номерів авто та облич
Вінницький стартап IncoreSoft розробив систему автоматичного розпізнавання номерних знаків автомобілів та облич людей в громадських місцях, передає AIN.UA.
Цю технологію ухвалила місцева влада і зараз на її основі працює Вінницький муніципальний центр з контролю за ситуацією на вулицях і дорогах міста.
Як виникла ідея створення?
Ідея системи зі штучним інтелектом для розпізнавання об’єктів у масштабах міста з’явилася у CEO компанії – Олега Сівінюка в 2017 році, коли він побачив, як аналогічні системи працюють в Німеччині.
Проект назвали Vezha і почали роботу над ним в серпні 2018 року.
Їм займалася команда з 11 осіб, куди входило і кілька студентів Вінницького національного технічного університету. Проект робили на власні кошти, без залучення інвестицій.
Читайте також: Українська компанія потрапила до переліку кращих стартапів світу
Команда намагалася зацікавити владу своїм проектом, проводила зустрічі на івентах, хакатони, пропонуючи порівняти цю систему розпізнавання з аналогами, які вже застосовувалися у Вінницькому муніципальному центрі. Зараз Вінницька мерія користується системою вже протягом 5 місяців.
Як працює інноваційна система?
Система Vezha безперервно моніторить записи з камер відеоспостереження, встановлених у місті. Потім аналізує дані на предмет потенційно небезпечних ситуацій, на які потрібно швидко реагувати.
Наприклад, якщо потрібно знайти автомобіль, який брав участь в ДТП або був помічений на місці злочину, або порушив правила парковки.
“Система автоматично розпізнає номерні знаки, марку і модель автомобіля у відеопотоці і передає дані про місцезнаходження авто, які знаходяться в розшуку”, – повідомляють в компанії.
Читайте також: Українська онлайн-платформа для вивчення програмування залучила $ 580 000
Вона також навчена розпізнавати обличчя в потоці, аналізуючи кадри в реальному часі: аналізує всіх осіб і зіставляє їх з базою пошуку.
Якщо інформація збігається, про це одразу інформують правоохоронні органи. У системі є модуль аналізу масових зібрань, який шукає за відео потенційно небезпечні скупчення людей.
У системі використовується штучний інтелект, якщо конкретніше – згорткові нейронні мережі. Це архітектура нейромереж, націлена на розпізнавання образів. «Ми модііфіціровалі архітектури нейромереж і збирали власний датасета», – кажуть в компанії.
Як покращила життя міста система?
Зараз система є основним сервісом відеоаналітики в муніципальному центрі з контролю за вулицями. Рішення тестують в Івано-Франківську.
За п’ять місяців, поки система працювала в місті:
- За останні 3 місяці патрульна поліція Вінниці опрацювала 1935 порушень правил паркування (і виявила дві кримінальні злочини).
- За допомогою модуля, що аналізує скупчення людей, зафіксували вчинення двох злочинів.
Читайте також: П’ять успішних стартапів, які зібрали гроші на Kickstarter
Поки що проєкт працює pro bono, але в компанії готують і комерційний запуск. Паралельно команда розробляє рішення «Безпечна школа» для школи на базі системи розпізнавання осіб. У планах – вихід на міжнародний ринок і інтеграція з відомими системами відеоспостереження.
Технології
Курси від Третьої окремої штурмової бригади у Львові триватимуть 6-9 днів. Після навчання учасники отримають нові навички, корисні у війську.
Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий
Школа працюватиме як для цивільних, так і військових. Андрій Садовий додав, що відвідувати заняття можна буде і ввечері.
«Тут, як завжди, усе дуже технологічно та зручно. Пишаюся, що ми, як громада Львова, маємо змогу підтримати такі амбітні ідеї», — написав мер Львова.
Читайте також: ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction
Записатися на курс та дізнатися більше інформації можна на сторінці Третьої ОШБр.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового
Коментарі
Технології
Ці протези отримали 1600 людей, які постраждали від російської агресії. За 2023 рік на Львівщині створили 2826 протезів для 1354 людей.
Про це повідомили у Львівській ОВА.
«Ці цифри — не просто статистика. Це тисячі українців, чиє життя розділилося на “до” і “після”. Це люди, які втратили частину себе, але не втратили віру у майбутнє. Кожен протез — це їхній шанс знову обійняти дитину, повернутися до улюбленої справи, зробити перший крок у новому житті. Кожен із цих протезів — історія людської трагедії та водночас приклад незламної волі», — сказав голова Львівської ОВА Максим Козицький.
В адміністрації також вказали, що у 2022 році в області виготовили дві тисячі протезів для 1061 людини.
Раніше ми розповідали про те, як працює центр протезування Superhumans на Львівщині.
Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Superhumans
Коментарі
Технології
У новому розділі представили ідентифікаційні дані виробників озброєння, описали їхню діяльність та розкрили список пов’язаних компаній. Перша наявна категорія — виробники дронів для російської армії.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Що додали на сайт
На порталі можна переглядати інформацію як про підприємства, так і про окремі моделі безпілотників. Також для окремих компаній фахівці додали посилання на перелік іноземного обладнання, яке використовують у ворожих дронах.
Наразі на War & Sanction представили інформацію про 79 російських підприємств. Ці компанії виробляють зокрема російські версії іранських БпЛА Shahed-136 під назвами «Герань» та «Гарпія», дрони «Ланцет», Zala, «Оріон», «Альтаїр» тощо.
«Розділ буде поповнюватись та розширюватись іншими категоріями. На черзі ― виробники ракет. Жоден причетний до вбивств та терору українців не буде забутий та не уникне покарання»‚ — написали в ГУР.
Переглянути новий розділ сайту можна за посиланням.
Нагадаємо, що ГУР розширило функції порталу War & Sanction: відкриті дані про злочини рф.
Також ми писали, що українські інженери розробили унікальну турель проти дронів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Коментарі