Звяжіться з нами

Економіка

Відпочинок з наметом: п’ять українських брендів, які не підведуть

30.08.2019

Кажуть, хороше спорядження – це 50% вдалої мандрівки. Нащо вам ті орендовані намети, про які завжди обіцяють, ніби вони від холоду-дощу-морозу вбережуть? А потім ви просинаєтеся вранці з мокрими ногами і краплями дощу на лобі – яким чином вони опинились по цей бік намету?

А от якщо купувати українське, може статись що воно – овва! – не поступається закордонним брендам за якістю усього цього outdoor-приладдя. Ми знайшли п’ять брендів, котрим можна довірити свій відпочинок на природі. 

Terra Incognita 

Фото з сайту

Певно, найвідоміший серед туристів бренд. Щоправда, на сьогодні виробничі потужності бренду Terra Incognita знаходяться у Китаї. Але співвідношення “ціна-якість” змушує трохи лояльніше ставитись до цього факту. 

Їх намети бюджетні і якісні, є категорії як для початківців – котрі вибираються в гори один раз на рік – так і для бувалих мандрівників, яких хлібом не годуй – дай заночувати на карпатських верховинах у двадцятиградусний мороз. 

Сайт:  terraincognita.ua

Вартість двомісних наметів – від 2419 гривень

Вартість тримісних наметів – від 3388 гривень

Вартість чотиримісних наметів – від 3998 гривень

Red Point

Фото з сайту

Бренд Red Point з’явився на 7 років пізніше за Terra Incognita – у 2012 році. А проте їх спорядження для альпінізму та туризму чи не найзатребуваніше серед більш-менш професійних мандрівників, аніж конкурентів. 

Основні напрямки виробництва – наплічники, намети та спальники. Вони слідкують за стильним виглядом своїх продуктів, а розробка та тестування їх спорядження проходить під наглядом провідних спеціалістів.

Але і вони грішать тим,що перенесли виробництво до Китаю.

Сайт: redpoint.ua

Вартість двомісних наметів – від 5 604 гривень.

Вартість тримісних наметів – від 5 900 гривень.

Вартість чотиримісних наметів – від 10 240 гривень.

MOUSSON

Фото з сайту

Бренд займається виробленням не тільки туристичних наметів та спальних мішків, але і лінійкою товарів для барбекю та навіть садовими гойдалками. Словом, серйозно націлились на те, аби облаштувати з комфортом ваше дозвілля. Ціни на намети демократичні, а моделі підійдуть і для гірських мандрів, і для відпочинку за містом, і для усіляких літніх джазфестів. 

Сайт: https://mousson.ua/

Вартість двомісних наметів – від 2 331 грн

Вартість тримісних наметів – від 2 775 грн

Вартість чотиримісних наметів – від 3 861 грн

Тurbat

Фото з сайту

І знову Китай привертає увагу українських підприємців своїми виробничими потужностями. Український бренд наплічників та туристичного одягу Тurbat знаний більше туристичними наплічниками та термобілизною і флісовим одягом. 

Їх намети теж ніби непогані,але от модельний ряд біднуватий: по одній моделі на двомісний і тримісний намети – а вигляд повністю ідентичний, хоча й розроблений “мандрівниками для мандрівників, із особливою увагою до дрібниць”.

Сайт: turbat.info

Вартість двомісних наметів –  від 3995 грн

Вартість тримісних наметів – від 4995 грн

Travel-Extreme

Фото з сайту propohody.com

Компанія Travel-Extreme на ринку з 1995 року і пропонує широкий асортимент товарів для туризму, активного відпочинку та альпіністське спорядження власного виробництва. На сайті можна отримати консультацію та рекомендації щодо вибору спорядження.

Правда, вибір наметів у них біднуватий: на сайті нам вдалося знайти всього два двомісні намети – абсолютно однакових за зовнішнім виглядом з ціновою різницею в 1000 гривень. Легкі, але надійні, треба сказати. Такі можуть підійти любителям трекінгу та велотуризму.

Сайт: travel-extreme.com.ua 

Двомісні – 2615 та 2401 грн

Економіка

У 2020 році розпочнеться реконструкція аеропортів Дніпро, Мукачево та Ізмаїл

У Мінінфраструктури України анонсували реконструкцію аеропортів Дніпро, Мукачево, Ізмаїл у 2020 році коштами бюджету.

Так, у бюджеті 2020 року закладено 1 млрд грн, що в 5 разів більше, ніж було в 2019 році.

Для модернізації аеропортів планується також залучати кошти приватних інвесторів. Для цього буде проведена концесія аеропортів Херсон, Чернівці та Запоріжжя.

Окрім того, у Мінінфраструктури зазначили, що метою уряду є підвищення авіамобільності населення України з 5% до 15%.

“Збільшення кількості українців, що користуються авіаційним транспортом, має відбутись за рахунок зростання частки лоукостів на авіаційному ринку України, у 2020 році  – до 45%, у подальшому – до 63%”, – наголошують у відомстві.

Читати далі

Економіка

На Прикарпатті запустили дві черги заводу кабельної продукції

Державна архітектурно-будівельна інспекція України ввела в експлуатацію другу та третю черги будівництва заводу кабельної продукції німецької компанії Leoni в м. Коломия. Про це повідомляє пресслужба ДАБІ.

Що збудували?

Згідно з проєктним рішенням, ці черги передбачають розміщення об’єктів промислового призначення для кращої організації роботи заводу та збільшення його потужностей.

“У рамках другої черги було встановлено додаткові гардеробні та створено кімнати відпочинку для працюючих загальною площею 900 м²”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Європейський банк планує надати українській компанії 10 млн євро на розширення виробництва

Третя черга загальною площею 15 тис. 334 м² включала добудову частини виробничого цеху та будівництво пожежного депо з влаштуванням відповідних паркувальних місць та проїздів.

Які потужності?

Запроєктована потужність третьої черги складає виробництво 190 комплектів автомобільних джгутів в день, кількість створених нових робочих місць – 922.

Нагадаємо, будівництво заводу Leoni в місті Коломия було розпочато у 2016 році. Це найпотужніший інвестиційний проект у галузі виробництва електричного устаткування для двигунів і транспортних засобів впродовж останніх років на території Івано-Франківської області.

Як зазначили у ДАБІ, успішна реалізація німецького проєкту є прикладом для інших інвесторів, що працювати на території України можна ефективно, без остраху наштовхнутися на штучні перешкоди.

Читати далі

Економіка

Чи потрібен ФОПам третьої групи касовий апарат – відповідь податкової

ФОПам третьої групи потрібен касовий апарат (РРО) у разі безготівкових платежів, повідомив голова Державної податкової служби Сергій Верланов.

“Щодо третьої групи. На сьогодні за нормами, які є в законі, у разі перерахування з банківського рахунку на банківський рахунок, потрібно застосовувати РРО”, – наголосив очільник податкової.

Ці норми набудуть чинності з 2021 року.

Раніше ми повідомляли, що ФОПи можуть надати звіти у податкові через месенджери.

Читати далі

Економіка

Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного показника

У січні-вересні 2019 року оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС сягнув рекордних 7,5 млрд доларів. Про це повідомляється на сайті Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

“У січні-вересні 2019 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 23% і сягнув рекордного показника у 7,5 млрд дол. США”, – поінформував заступник директора  член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

При цьому, зазначив він, позитивне сальдо склало 3,2 млрд дол. США.

З ким торгуємо?

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються сім країн – Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція та Бельгія.

Читайте також: Україна на 60% збільшила експорт соків

На помітне місце у рейтингу претендує Бельгія, з якою у порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги взаємної торгівлі України аграрною продукцією збільшились на 19% – до 401 млн дол. США.

Сукупна частка цих семи країн складає близько 4/5 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Очевидно, потенціал у цій сфері щодо решти країн для України далеко не вичерпаний.

Що продаємо?

Основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

За даними на середину жовтня, у 2019 році вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу меду (основна і додаткова), цукру, ячмінної крупи і борошна, обробленого крохмалю, консервованих томатів, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова), пшениці, м’яса птиці і вершкового масла.

Як і в попередні роки, значна частка квот залишається з нульовим або незначним відсотком використання. А це означає, що вітчизняні виробники агропродовольчої продукції не готові повною мірою реалізувати свій експортний потенціал на європейському ринку.

Загалом, при збереженні існуючих тенденцій Україна за результатами повного 2019 року встановить новий рекорд в аграрному експорті до Євросоюзу, спрогнозував Микола Пугачов.

Читати далі

Економіка

Європейський банк планує надати українській компанії 10 млн євро на розширення виробництва

Український виробник кормів для тварин Кормотех може отримати кредит ЄБРР на будівництво заводу в Литві. Про це повідомляє видання “НВ”.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) може видати 10 млн євро українській компанії Кормотех для розширення виробничих потужностей.

Які умови кредиту?

Як зазначили в ЄБРР, кредит може бути виданий Кормотеху на будівництво заводу з виробництва кормів для домашніх тварин в Литві і розширення потужностей із виробництва кормів в Україні.

«Банк підтримає першу транскордонну інвестицію української компанії, яка передбачає будівництво нового виробничого об’єкта в Литві», — сказано в повідомленні банку.

Читайте також: Український лідер з виробництва корму для тварин зведе фабрику в Литві

За інформацією ЄБРР, Кормотех є одним з трьох найбільших виробників кормів для домашніх тварин в Україні.

Рішення щодо надання кредиту може бути схвалено ЄБРР 11 грудня 2019 року.

Кормотех у 2018 році почав будівництво заводу з виробництва кормів у Литві з плановою потужністю 5 тис. т мокрих кормів на рік.

Довідково про “Кормотех”

Компанія “Кормотех” створена 2003 року у Львові. Вона виробляє корм для котів і собак.

У планах компанії увійти в топ-50 виробників кормів для домашніх тварин в світі і збільшити присутність на європейських, зокрема на скандинавському, і на американських ринках.

Потужності підприємства включають два заводи з виготовлення сухих і вологих кормів. Компанія виробляє продукти для кішок і собак під власними брендами Optimeal, “Клуб 4 лапи”, “Мяу!”, “Гав!”.Компанія експортує свою продукцію до 19 країн, минулого року вона отримала дозвіл експортувати її у США.

Читати далі

Економіка

П’ять українських підприємців, що йшли до успіху через великі проблеми

Як тільки берешся за нову справу, одразу мучать сумніви. А якщо бізнес з самого початку йде не так як треба, запал у більшості людей одразу згасає. Але не у наших героїв. Двом і них довелось двічі розпочинати справу з нуля, інший – примусив рахуватись із собою-школярем серйозних бізнес-партнерів, ще один – посперечався з партнером і залишив йому свій особистий винахід. 

Але як показує час, все виходить, коли спокійно і планомірно “лупати сю скалу”. Отже, нагадуємо вам про п’ятьох бізнесменів з наших історій, які не опустили руки і подолали труднощі на шляху до власного підприємства. І зараз ні про що не жалкують.

Посперечався з партнером, а потім – перевершив його

Денис Охріменко – колишній співвласник бренду дерев’яних конструкторів Ugears. Каже, що сам же цей конструктор і винайшов. Але коли між співвласниками виникла суперечка, він продав свою частку в компанії. А після сновидіння про золотий нарізаний батон подумав: це воно, конструктори ж можна робити і залізними. Сьогодні його новий проект Time 4 Machine зібрав на Кікстартері 433 тисячі доларів. Ще під його патронатом запустили Pagl – екологічний конструктор, таке собі паперове “лего”.

“Знаєте, я як манімейкер. Я показую, де є золота жила. Беру лопату, роблю яму і вказую на самородки. Згодом наймаю людей, які ставлять шахти та розуміють, що там справді є це русло. Іноді людям зносить дах і вони думають, що це їх золота жила”, – каже він.

Відродив бізнес з нуля і шиє для французів

Такий шлях довелося пройти підприємцю з Луганщини Ігорю Шостаку

Сьогодні на місці його бізнесу дислокується воєнна база бойовиків так званої “ЛНР”. 

З початку бойових дій швейний бізнес працював, але як тільки з’явились перші жертви арт-обстрілу, стало несила терпіти такі умови і виробництво виїхало.

“Це була наша помилка: з першим пострілом потрібно було все обладнання забирати. Сьогодні все, що можна було розграбувати, розграбували” – розповідає Ігор. 

Спочатку чоловік прийняв рішення перевезти підприємство до Харкова, але каже: виявилось, що оренда там просто непідйомна. Тому довелось поїхати до Кременчуга. Сьогодні Ігорю вдалось налагодити своє текстильне підприємство. Тепер він шиє білизну для відомих українських і французьких компаній.

Три рази прогорів на 3D-принтерах. Четверта спроба вивела у світ

Можливо, ви чути щось про стартап Kwambio Володимира Усова? Компанія сьогодні займається 3D-друком виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів, а невдовзі планують друкувати кістяні імпланти! Стартап відомий на весь світ своїми інноваціями. Зараз Володимир розпочав переговори про співпрацю з NASA і Tesla.

Проте до цього Володимир Усов тричі прогорів на тих же 3D-принтерах: спершу побудував бізнес на невірній гіпотезі – що у ринку, на який виходять, є такі принтери і досвід роботи з ними.

Потім все прогоріло через якість друку, і нарешті, коли впритул підійшли до персональної “золотої жили” – не знайшли принтера, який би друкував кераміку. І винайшли самі. А сьогодні у його компанії мільйонні прибутки. 

“Із упевненістю кажу: велика кількість поразок – це складова майбутнього успіху. Тільки йдіть від однієї невдачі до іншої швидко й дешево, бо кожний ваш промах забирає ресурси”

Спочатку інвестори не хотіли рахуватись з ним через його… вік

Зараз Дмитру Макарову 17 років. А у бізнесі він вже 5 років. З 12-річного віку хлопець уже був співвласником найбільшої в Європі кіберспортивної організації. Приблизно тоді ж подумав і про рекламне агентство.

Але як, якщо йому тільки 12? Тоді хлопець знайшов помічника – як виявилось пізніше, і друга, через якого вів перемовини. 

“З самого початку нам вдалось залучити 50 тисяч доларів від приватного інвестора. Це був добрий знайомий мого партнера по бізнесу Саші Довженка”.

Дмитро сказав, що інвестицію зробили чисто на довірі до Саші – інвестор був його другом. А сьогодні його агентство – в списку лідерів рекламних агентств. 

Вивіз з окупованого Донецька найдорожче

Валентин Пашко – переселенець, якому довелось організовувати роботу клінінгової фірми двічі: вперше у Донецьку, вдруге – у столиці. У Донецьку його компанія займалась прибиранням фасадів багатоповерхівок, офісів та хімчисткою. Під час війни чоловікові вдалось врятувати найбільш дорогий пристрій – професійний миючий пилосос. Із ним можна було починати справу будь-де наново. 

На початку війни довелось переїхати спочатку до Запоріжжя, потім – до Києва.

Наразі фірма з трьох людей вирішує великі комерційні завдання – наприклад, почистити лаунж-зону аеропорту “Бориспіль” на 200 місць за півтори доби.

Читати далі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.