Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпочинок в Україні: 8 незвичайних місць на Чернігівщині

Опубліковано

Чернігівщина. Незвичайний край з давньою історією та прекрасними краєвидами. Чернігівська область славиться красою і зачарованою Десною. І мова не тільки про повість Олександра Довженка. Десна є справжньою перлиною області. І хоча Чернігів знаходиться всього за 150 км від столиці, про унікальність цієї області мало хто знає. Але тут є багато незвичайних місць, куди варто поїхати кожному цього літа. Тож, сідайте зручніше і знайомтесь ближче з Поліським краєм.

1. Еко-готель на хуторі Ворона

Тут можна відпочити тілом та душею, тут панує справжня природна гармонія – чисте повітря, озеро Ворона, у якому можна покупатись і порибалити, місця для прогулянок у лісі та багато іншого.

Еко-готель побудований в Чернігівській області Борзнянського р-ну, на хуторі Ворона. Це 130 км. від Чернігова та 150 км. від Києва. Готель розташований на березі о. Ворона (7 км. довжину, середня глибина 6-7м.) З іншої сторони готель оточений лісом і лугом.

І тут вас зовсім не будуть тривожити інші люди – на хуторі залишилось всього дві хати. Відсутність людей та парканів створює неповторне єднання з природою.

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Крім цього, на хуторі є господарство, тому тут можна насолодитись екологічно чистими продуктами

Як дістатись: краще їхати власним автомобілем до села Сидорівка, а звідти ще пройти 6 км. по луговій дорозі. 

2. Парк природи Беремицьке

Якщо хочете чудово відпочити, то далеко їхати не потрібно, тому що справжній парк дикої природи, де мешкають тарпани, косулі, зайці та олені, знаходиться зовсім поруч від столиці. Йдеться про молодий парк “Беремицьке”, розташований в Козелецькому районі Чернігівської області.У 2017 році тут почали відтворювати рослинність і тваринний світ на принципах поширеного в Європі так званого “ревайлдингу” (природоохоронна ідеологія, що популяризує створення природних парків, де відбувається повне відновлення природної екосистеми).

На території парку можна побачити таких тварин як тарпаноподібні коні, лосі, дикі кабани, олені, козулі, сайгаки і багато інших тварин. Відвідувачі парку мають змогу зупинитись у будиночку та наметовому кемпінг-парку, приготувати їжу в зоні для пікніків, відвідати зоопарк міні тварин та музей диких котів.

Як дістатись: найкраще їхати своїм авто – тоді на дорогу піде трохи більше години з Києва, потрібно буде їхати трасою Т1008.

3. Кар’єр у Путивську 

У Новгород-Сіверському районі розташоване невелике село Путивськ, якому вже більше півстоліття. Саме тут є мальовничий крейдяний кар’єр. Він утворився в результаті розмиву породи дощами, талими та ґрунтовими водами. Путивський крейдяний кар’єр лежить в межах одного із найпотужніших в Україні пластів крейди, товщина якого сягає 40-45 метрів, а об’єм крейдяних порід – 6 мільйонів тонн.

Кажуть, що кілька років тому тут був океан, у якому жили морські істоти. Вони відмирали, а рештки опускалися на дно і кам’яніли. Тепер туристи постійно знаходять у крейдяних породах цих морських істот і беруть їх собі як сувенір. У краєзнавчому музеї Новгород-Сіверського є навіть скелети, зуби та бивні мамонтів. Їх знаходили біля кар’єру, ближче до поселення юхнівської культури.

Читайте також: Де провести вихідні? Сім незвичайних місць Рівненщини, про які ви не чули

Якщо ми справді хочете відпочити від міського шуму та метушні, то їдьте саме сюди. Крім неймовірних краєвидів, тут ви можете насолодитись парним домашнім молоком та запашним медом з тутешньої пасіки. Трохи південніше знаходиться ботанічний заказник, площа якого становить 150 гектарів. На його території росте понад півтори сотні видів різних рослин.

Як дістатись: дорога на автобусі з Києва до Новгорода-Сіверського забере у вас близько п’яти годин. Далі до села Путивськ можна дістатися на рейсових автобусах або попутних автомобілях.

4. Озеро Підкова, або Підкова щастя

У Коропському районі є незвичайне озеро Підкова. Свою назву воно отримало завдяки цікавій формі – підкові. А ще це озеро називають Підкова щастя. Кажуть, що якщо скупатися в ньому, то це приверне щасливі події у ваше життя.

Озеро Підкова розташоване в межах Мезинського національного природного парку. Він став відомим на всю країну після того, як у його межах було знайдено стоянку первісних людей.

Тут можна чудово відпочити та покупатись у річці Десна. А ще це чудове місце для риболовлі і мальовничий куточок для сплаву на байдарках.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Мезинський парк є справжнім природним зоопарком. Тут можна зустріти їжаків, зайців, борсуків, горностаї, косуль, лелек.

Як дістатись: Найкраще їхати в Мезинський парк власним транспортом, зі сторони Чернігова (траса Р12 Київ-Чернігів-Новгород Сіверський) або через смт Короп.

5. Готичний міст садиби Галаганів

Чернігівщина здавна славиться своїми архітектурними пам’ятками. У селі Сокиринці є одна з небагатьох збережених частин садиби Галаганів – руїни кам’яного мосту. Міст знаходиться в заростях старовинного парку і колись вів прямо з садиби до берега великого ставка.

Міст був побудований на початку XIX століття за проєктом відомого в ті часи архітектора Дубровського. У ті часи прилуцький полковник Галаган володів цими землями і саме він замовив будівництво палацового комплексу. Сам палац і навколишні його будівлі побудовані в стилі класицизму. А ось при зведенні моста архітектор скористався канонами готичного стилю. Міст виконаний з каменя. Він має три арки і спирається на чотири триярусних пілонів. Від палацу залишились лише руїни, проте і вони дозволяють відчути всю велич тогочасної архітектури.

Як дістатись: з Києва в селище Сокиринці треба їхати по трасі Київ – Суми (Н-07) через Прилуки. Далі по трасі ще близько 30 км до повороту на село Сокиринці.

6. Місце для відпочинку душею – село Радуль

Ще одна перлина Чернігівщини – село Радуль, яке знаходиться на відстані трохи більше ніж 200 кілометрів від Києва, 55 – від Чернігова.

Це місце називають краєм землі, бо до нього веде всього одна дорога. Навколо ліси, болота та Дніпро, а за ними Білорусь. Тут навіть місцеві спілкуються на власному діалекті, вкраплюючи у побутову розмову слова країни-сусідки.

Кажуть, що назва села Радуль походить від слова “радість”. Саме це відчували першопоселенці старовіри коли знайшли тихе місце і врятувалися від переслідувань царської влади.

Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

Так, село сьогодні занепадає і молодь звідси виїжджає. Але тут можна відчути справжній спокій та затишок і повне злиття з природою як вдень, так і вночі. За 60 км від Радуля є село Олешня, яке славиться своїми Голубими Озерами. Тому можна заїхати на відпочинок і сюди.

Як дістатись: їхати краще власним автомобілем автошляхом М01 та Т2561.

7. Макошине – поселення древніх слов’ян

Селище Макошине належить до стародавніх слов’янських поселень.У стародавні часи тут було велике місто-укріплення Хоробор. Кажуть, що свою назву селище отримало на честь богині родючості і достатку Макош, якій поклонялись жінки.

Селище має багато місць історичного значення. Під час Другої світової війни Макошине було важливою станцією, на якій розміщується міст через Десну. Колись тут знищили ціле єврейське поселення і велась жорстока боротьба з загарбниками.

Проте, насамперед, відвідати це селище варто через незвичайну природу та неймовірну Десну. Тут є кілька пляжів, куди щороку з’їжджаються сотні відпочивальників з різних міст. Білий пісок, річка та прекрасні пейзажі – те, що треба для відпочинку якомога далі від міської метушні. Радимо їхати сюди саме з наметами, щоб чудово провести свій час.

Як дістатись: власним авто потрібно доїхати до районного центру Мена, а звідти проїхати ще 10 км. Якщо їхати громадським транспортом, то з Києва ходять електрички у Бахмач, звідки можна пересісти на ще одну електричку, яка довезе прямо до селища.

8. Батурин – остання гетьманська столиця

Чи знали ви про те, що Батурин був столицею України при 4- гетьманах? Саме тут творили українську історію Дем’ян Многогрішний, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Кирило Розумовський. Тому, якщо ви хочете проникнути в атмосферу тих часів, вам варто відвідати місто Батурин.

Тут є багато архітектурних пам’яток, які мають величезне значення для історії Україні. Одна з таких – Батуринський палац запорізького гетьмана Кирила Розумовського. Збудований в середині XVIII століття Квасовим і повністю перебудований в 1799-1803 роках за проєктом Камерона. На початку 21 століття напівзруйнований палац реконструювали як унікальну спадщину української державності.

Читайте також: Де подорожувати в Україні? 6 містичних замків та фортець

А ще тут є дерев’яна фортеця, де з 1669 по 1708 роки розташовувалася укріплена резиденція Многогрішного, Самойловича, Мазепи. Тут був кам’яний гетьманський будинок і дерев’яна Воскресенська церква, в’їзні ворота і три вежі. Цитадель Батуринської фортеці межує з великим парком. Однією з головних його пам’яток вважають Пам’ятний Хрест жертвам Батуринської трагедії, знайдений при розкопках і встановлений 2004 року

Як дістатись: найкраще їхати своїм автомобілем одразу до Батурина. Але є варіант дістатись і громадським транспортом: з Києва чи Чернігова можна доїхати електричкою до Бахмача чи Конотопа, а звідти – автобусом до Батурина.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі