Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відомий український оркестр дистанційно записав кліп, підтримавши всіх у самоізоляції (ВІДЕО)

Опубліковано

Відомий український симфо-шоу колектив PRIME Orchestra приєднався до всесвітньої акції #StayAtHome і  записав життєствердний відеокліп на підтримку всіх у самоізоляції. Про це пише “День”.

Два роки тому оркестр вже прославився своїми кавер-версіями хітів легендарного британського гурту Depeche Mode, коли потрапив в поле зору менеджменту групи в рамках акції Facebook Fan Takeover.

Тепер музиканти PRIME Orchestra, знаходячись вдома в різних куточках України, записали на смартфони свої музичні партії й змонтували з них життєстверджуючий відеокліп. 

Друзі, в рамках всесвітньої акції #StayAtHome ми хочемо підтримати всіх мешканців України та світу🙌 Закликаємо вас залишатися вдома🙏 Музиканти «PRIME orchestra», знаходячись у різних містах України через карантин, на смартфони записали свої музичні партії, які ми змонтували і зробили це відео для вас ❤️ Бережіть себе та своїх близьких, будьте здорові!🙏🏻 А ми будемо й надалі тішити вас цікавими музичними відео.😜🎬 Все буде добре!✌️Friends, as a part of the #StayAtHome Worldwide Action, we want to support all residents of Ukraine and all people in the world 🙌 We suggest you stay at home 🙏 Musicians of the “Prime orchestra”, who are quarantined in different cities of Ukraine, recorded how they play their parts on smartphones, then we edited all that and made this video for you ❤️ Take care of yourself and your loved ones, stay healthy! 🙏🏻 And we will continue to entertain you with interesting music videos 😜🎬 Everything will be fine! ✌️#primeorchestra #primeorchestra #symphoshow #worldhits #symphoshowworldhits #симфошоу #симфошоумировыехиты #orchestra #team #ukraine #оркестр #разомвдома #TogetherAtHome #карантин #covid19 #coronavirus #quarantine #язалишаюсявдома

Geplaatst door PRIME Orchestra op Maandag 30 maart 2020

Як створювали відео?

Як стверджують у колективі, в Україні ще ніхто не робив нічого подібного.

Ідея створення ролика з’явилася у музикантів PRIME Orchestra під час перебування в самоізоляції у різних містах України. У зв’язку з введенням карантину тур колективу, що включає 28 міст України та ближнього зарубіжжя, обірвався на половині. В результаті музиканти вирішили записати колективне відео, зігравши кожен свою партію з міксу популярних треків «Bad Guy» Біллі Айліш (Billy Eilish) і «Giant» Кельвіна Гарріса (Calvin Harris) і Rag’N’Bone Man, який виконували в ході туру.

Читайте також: Карантинний блюз: в Одесі гітарист грає на балконі під час карантину (ВІДЕО)

«Ідея з’явилася відразу після того, як довелося перенести всі концерти весняного туру – в Україні і країнах Європи, – розповідає co-продюсер та режисер PRIME Orchestra Юрій Рибалка.

Підготовка та репетиції проходили в форматі відеоконференції. Потім кожен учасник на телефон під метроном записав свою музичну партію і відправив на зведення. Далі ми все змонтували і вийшов класний позитивний антивірусний ролик».

Процес зайняв 9 днів

З 43 учасників колективу в дистанційному записі відео змогли взяти участь 25 осіб, музиканти та вокалісти хорової групи з Харкова, Києва, Чернівців, Рівного, Полтави, Сум, Дружківки, Сєвєродонецька, Краматорска і Черкас. Музиканти грають як на традиційних для симфонічних оркестрів струнних і духових, так і на нехарактерних для академічної музики електрогітарі, синтезаторі і MIDI-контролері. Весь процес – від задуму до втілення – зайняв дев’ять днів.

Електроінструменти музиканти записували через звукову карту, а акустичні – на свої мобільні телефони. Тому найскладнішим у процесі створення відео стала робота над звуком.

«Ми зводимо свої концерти, досвід у цьому у нас є, – пояснює керівник оркестру і саунд-продюсер Олексій Хорольський. – Найскладніше було не скласти ці шматочки воєдино, а вичистити файли з телефонів до нормального звучання. Щоб усі струнні й духові звучали якісно. Такого досвіду у нас раніше не було».

Навіщо це зробили?

Головний меседж, який музиканти вкладають у відео, – підтримати один одного і глядачів в самоізоляції із закликом залишатися вдома до закінчення карантину.

«Це відео ми вирішили зробити, щоб підтримати наших глядачів, які задавали питання: “Що з концертами? Побачимо ми вас чи ні?” й внести позитив в інформаційний потік. Наш колектив бажає всім залишатися вдома й берегти себе, щоб згодом ми змогли знову зустрітися на концертах», – пояснює Юрій Рибалка.

Протягом карантину PRIME Orchestra планує продовжувати підготовку до концертів дистанційно і підтримувати всіх подібними домашніми відео.

Залишок весняного туру містами України (Маріуполь, Покровськ, Краматорськ, Сєвєродонецьк) музиканти планують відіграти в червні. Гастролі по Білорусі і країнам Балтії перенесені на листопад.

Що варто знати про колектив?

Cимфо-шоу-оркестр PRIME Orchestra був створений в 2014 році в Харкові у вигляді проєкту симфо-шоу «Світові хіти». Продюсери: Максим Максименко, Юрій Рибалка та Олексій Хорольський.

В кожній програмі PRIME Orchestra виконує світові хіти класичної, рок, поп, реп та електронної музики в оригінальній симфонічній інтерпретації. Особливим є склад колективу: крім традиційних для симфонічних оркестрів музикантів, до нього також входять рок-бенд, епатажні вокалісти, хор та навіть DJ.

На рахунку PRIME Orchestra – понад 450 концертів в різних країнах світу, виступи на найбільших концертних майданчиках, тисячі кілометрів в турах, півмільйона глядачів, які побували на концертах, мільйони переглядів в інтернеті і безліч схвальних відгуків.

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі