

Технології
Відомий ізраїльський ІТ-коледж відкриває філію у Дніпрі
Навчальний центр із підготовки фахівців за ізраїльською методикою в сферах програмування, UI / UX дизайну та діджитал-маркетингу DAN. IT education заявив про розширення в регіонах України. Про це повідомляє mind.ua.
Як зазначається, першим містом, де буде відкрито філію ІТ-коледжу, став Дніпро. Новий центр почне свою роботу вже в січні 2020 року, а записатися на курси і пройти вступне тестування можна буде ще раніше.
Чому Дніпро?
Дніпро був обраний організаторами з-поміж інших великих обласних центрів завдяки високому темпу зростання зацікавленості його молодого населення в ІТ-навчанні. Тут відкриється зручний центр площею близько 500 м2 – інфраструктура дозволить будь-кому приїжджати на навчання у вільний від роботи час.
«Філія буде відкрита у бізнес-центрі «Кудашевський». Цей простір ми раді будемо розділити з такими відомими ІТ-компаніями як EPAM, SoftServe, Creative States Coworking та іншими, щоб гармонійно доповнити дніпровський ІТ-сектор. У новому центрі DAN. IT розмістяться сім зручних класів з повним оснащенням для занять, а також зона відпочинку для студентів і зона для проходження співбесід і тестування. Так само обладнаний і наш київський головний офіс, і ми отримуємо тільки захопливі відгуки з приводу комфорту та гарної атмосфери. Навіть вид із вікон дніпровського центру буде нічим не гірший від нашого київського виду на правий берег та Киево-Печерську Лавру», – ділиться СЕО компанії DAN. IT education, Ксенія Столбова.
Читайте також: Здай пляшку – отримай винагороду: українці створили екологічний додаток
Які можливості?
Дніпровські студенти отримають можливість вибирати з декількох напрямків, серед яких Full Stack, FrontEnd, Interaction (UI/UX) design, Full Stack Digital Marketing, а також Mobile App Development. Саме ці спеціалізації є лідерами за кількістю запитів як у Києві, так і в регіонах України. Викладачами в новому центрі стануть місцеві досвідчені фахівці, що пройшли відбір і підготовку, але плануються також воркшопи з київськими та зарубіжними експертами. За традицією, основним методом, на якому буде побудовано навчання, залишиться ізраїльський підхід і методика Telem, що заснована на великій кількості практики і захисті реальних проектів на кейсах замовників.
«Ми очікуємо великий ажіотаж, оскільки у Дніпрі та Дніпровському регіоні відчувається нестача якісних ІТ курсів», – зазначає Андрій Таран, регіональний менеджер DAN. IT education Дніпро. – «У підготовці до запуску ми використовуємо київські приклади та напрацювання, щоб перейняти у старших колег тільки кращі кейси в роботі з абітурієнтами та студентами».
Технології

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.
Про це повідомили в Міноборони.
Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.
Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images