Суспільство
Відкривають унікальний туристичний маршрут у соляні шахти на Донеччині
Із квітня 2021 року державне солевидобувне підприємство «Артемсіль» відкриває туристичний маршрут до соляних шахт на глибині 200 метрів під землею.
Про це повідомили у пресслужбі держпідприємства.
Пішохідний маршрут підземними соляними галереями «Таємниці підземного соляного світу» працюватиме на руднику №1 ДП «Артемсіль». Цей рудник (колишня назва – «Брянцівська копальня») – найстаріша соляна шахта Донбасу, і саме тут з 1881 року почалася історія підприємства.
Під час підземної прогулянки відвідувачі дізнаються історію солевидобутку, побачать лабіринт підземних коридорів, повний незабутніх історій. Туристи ознайомляться з раритетними шахтарськими інструментами й обладнанням, а також з методами видобутку й транспортування солі, які використовувалися раніше.
Знайомство з історичним минулим проходитиме на глибині 200 метрів під землею і триватиме близько двох годин. За цей час туристи в супроводі професійного екскурсовода пройдуть майже півкілометровий шлях, роблячи зупинки в найцікавіших місцях шахти:
- музей солевидобутку з цінними експонатами,
- оригінальні фотозони,
- зони зі світловими ефектами,
- багатотонна соляна глиба-трибуна,
- прозорі монокристали,
- соляні барельєфи та скульптури.
«Родзинкою» маршруту стане церковний музей, побудований наприкінці минулого століття. Спочатку тут була невелика каплиця Святого Вознесіння, в якій молилися шахтарі-соляники перед робочою зміною та після неї. Потім упродовж майже 80 років приміщення перебувало в повному запустінні. Згодом храм відновили, і зараз він буде відкритий для відвідувачів.
Через чудові акустичні можливості шахтних галерей тут можна буде насолодитися виконанням музичних творів у запису й хоровим співом.
Читайте також: Пандемія вбиває культуру. Як ZMOVA через музику допомагає виживати історичній архітектурі
Окрім того, влітку цього року планується початок роботи другого екскурсійного маршруту. Фахівці підприємства вже на етапі завершення робіт з монтажу та налагодження обладнання на глибині 300 м. Під час візиту туристи зможуть відвідати соляну залу заввишки 30 метрів, в якій проходитимуть унікальні світлові й звукові шоу.
Довідка
ДП «Артемсіль» – найбільший виробник кухонної солі в Центральній і Східній Європі, підприємство засновано 1881 року. У 2020-му році держпідприємство виробило 1,18 млн тонн солі, а також відвантажувало свою продукцію до 15 країн світу.
Нагадаємо, порт Ізмаїл на Одещині внесли до транскордонного туристичного маршруту.
Також на Прикарпатті створять 10 нових 3D-турів.
Як ми повідомляли раніше, на Херсонщині презентували онлайн-лекцію про Олешківські піски.
Усі фото: facebook.com/ArtyomsaltUkraine.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі