

Суспільство
Відкривають унікальний туристичний маршрут у соляні шахти на Донеччині
Із квітня 2021 року державне солевидобувне підприємство «Артемсіль» відкриває туристичний маршрут до соляних шахт на глибині 200 метрів під землею.
Про це повідомили у пресслужбі держпідприємства.
Пішохідний маршрут підземними соляними галереями «Таємниці підземного соляного світу» працюватиме на руднику №1 ДП «Артемсіль». Цей рудник (колишня назва – «Брянцівська копальня») – найстаріша соляна шахта Донбасу, і саме тут з 1881 року почалася історія підприємства.

Під час підземної прогулянки відвідувачі дізнаються історію солевидобутку, побачать лабіринт підземних коридорів, повний незабутніх історій. Туристи ознайомляться з раритетними шахтарськими інструментами й обладнанням, а також з методами видобутку й транспортування солі, які використовувалися раніше.

Знайомство з історичним минулим проходитиме на глибині 200 метрів під землею і триватиме близько двох годин. За цей час туристи в супроводі професійного екскурсовода пройдуть майже півкілометровий шлях, роблячи зупинки в найцікавіших місцях шахти:
- музей солевидобутку з цінними експонатами,
- оригінальні фотозони,
- зони зі світловими ефектами,
- багатотонна соляна глиба-трибуна,
- прозорі монокристали,
- соляні барельєфи та скульптури.

«Родзинкою» маршруту стане церковний музей, побудований наприкінці минулого століття. Спочатку тут була невелика каплиця Святого Вознесіння, в якій молилися шахтарі-соляники перед робочою зміною та після неї. Потім упродовж майже 80 років приміщення перебувало в повному запустінні. Згодом храм відновили, і зараз він буде відкритий для відвідувачів.

Через чудові акустичні можливості шахтних галерей тут можна буде насолодитися виконанням музичних творів у запису й хоровим співом.
Читайте також: Пандемія вбиває культуру. Як ZMOVA через музику допомагає виживати історичній архітектурі
Окрім того, влітку цього року планується початок роботи другого екскурсійного маршруту. Фахівці підприємства вже на етапі завершення робіт з монтажу та налагодження обладнання на глибині 300 м. Під час візиту туристи зможуть відвідати соляну залу заввишки 30 метрів, в якій проходитимуть унікальні світлові й звукові шоу.
Довідка
ДП «Артемсіль» – найбільший виробник кухонної солі в Центральній і Східній Європі, підприємство засновано 1881 року. У 2020-му році держпідприємство виробило 1,18 млн тонн солі, а також відвантажувало свою продукцію до 15 країн світу.
Нагадаємо, порт Ізмаїл на Одещині внесли до транскордонного туристичного маршруту.
Також на Прикарпатті створять 10 нових 3D-турів.
Як ми повідомляли раніше, на Херсонщині презентували онлайн-лекцію про Олешківські піски.
Усі фото: facebook.com/ArtyomsaltUkraine.
Суспільство
«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»