Унікальний проєкт «Театр Ветеранів», створений агенцією «ТРО Медіа» та «Театром Драматургів», допомагає українським ветеранам перетворювати свій досвід війни на театральне мистецтво. 17 воїнів, які стали учасниками першого курсу, написали свої дебютні п’єси й уперше спробували себе на сцені. Під керівництвом професійних режисерів, акторів та драматургів вони розповідають глядачам особисті історії з фронту, торкаючись болючих тем, що залишили слід у їхньому житті.
Ветеран із Чернігова Юрій, який втратив ногу під час оборони свого міста, перетворив власний допис у фейсбук на п’єсу «Вибух». А Геннадій Удовенко, який зазнав важкого поранення під Роботиним, зробив 16 версій свого твору, кожну з яких прагнув вдосконалити. За допомогою театральної сцени вони знаходять можливість ділитися своїми переживаннями й викликами, з якими зіткнулися на війні.
Після дебютного фестивалю, де за три дні презентували 15 робіт, команда «Театру Ветеранів» не зупиняється. Уже заплановані нові курси, що забезпечать воїнам ще кращі умови для навчання та реалізації себе у сфері драматургії. За словами учасників, цей досвід допомагає їм зцілитися та поділитися тим, що пережили, зі світом.
Детальніше про шлях ветеранів до театральної сцени можна дізнатися у спеціальному сюжеті від «ШоТам».
Нагадаємо, що як голова Берестинської громади зробила революцію комунальних служб (ВІДЕО).
Міністерство оборони України розпочинає військові випробування нових зразків спорядження для ЗСУ. Йдеться про маскувальний костюм (Тип 2), зимову шапку та спеціальний зимовий костюм.
«Наше завдання — забезпечити військових надійним і сучасним обмундируванням, яке відповідає реальним потребам армії. Випробування дадуть змогу перевірити, наскільки нові зразки відповідають вимогам надійності та зручності. Запрошуємо виробників до співпраці», — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Технічні описи для дослідних партій доступні на порталі «Партнер МОУ» у розділі «Корисна інформація». Виробники можуть надати не менше 11 комплектів для тестування на безоплатній основі, подавши заявку через цей портал.
Міноборони закликає усіх зацікавлених долучитися до процесу для покращення забезпечення військових.
Нагадаємо, що на Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони.
У відомстві вказують, що ці супутники здатні робити знімки з надвисокою роздільною здатністю. До того ж вони можуть працювати за будь-якої погоди та в будь-який час доби.
Військові зможуть використовувати ці супутники залежно від того, на яких ділянках необхідні фотографії. Командування матиме доступ до інформації від усієї системи супутників ICEYE. Це сприятиме кращій обізнаності щодо ситуації на фронті та ухвалювати більш ефективні рішення.
Компанія співпрацює з Україною з 2022 року. У серпні того роки вони підписали контракт із БФ Сергія Притули. Тоді компанія надала доступ на аерокосмічну зйомку з одного зі своїх супутників. Із Міністерством оборони України ICEYE підписала меморандум про співпрацю влітку 2024 року.
Перейти на новий етап співпраці допоміг уряд Німеччини. Контракт щодо використання супутників підписали Міністерство оборони України, німецький індустріальний гігант Rheinmetall та міжнародна компанія SAR-супутників ICEYE.
Нагадаємо, що перші добровольці Українського легіону підписали контракти в Польщі.
На Тернопільщині жінки складають 48% від загальної кількості кандидатів, що значно перевищує середній показник по країні (19%). Друге і третє місця займають Чернівецька (44%) та Чернігівська (39%) області.
Загалом, Центри рекрутингу пропонують більше 10 000 вакансій у різних військових формуваннях, зокрема у Збройних силах України, Нацгвардії, Держприкордонслужбі та СБУ.
Нагадаємо, що у Києві презентують проєкт простору відновлення для ветеранів (ФОТО).
Коментарі