Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від family look до військового одягу – як покровчанка адаптується у Львові

Партнерський матеріал

Опубліковано

Вікторія Карпова з Покровська, що на Донеччині, перевезла швейний бізнес до Львова. До війни підприємниця розвивала вдома навчальний центр та власний швейний цех, у якому шила стильний одяг для усієї родини. Зараз вона знову навчає початківців швейній справі, але шиє інший одяг – для військових.

Швейною справою жінка займається понад двадцять років. Постійно вкладала час та гроші у розвиток своєї фірми «Покровчанка», також навчала охочих шити та заробляти цим на життя. На її підприємстві майстрині шили жіночий, чоловічий та дитячий одяг, виготовляли фірмовий одяг для працівників різних компаній, творчих колективів, оздоблювали вишивкою сорочки та сукні. Більше продавали все це постійним клієнтам через замовлення, частину – через торговельні майданчики, мережу дилерів. Також брали активну участь у різних форумах, виставках та показах – життя кипіло. 

Ще один великий проєкт, який втілила підприємниця на сході, – навчальний центр «Квітка льону». За підтримки міжнародних донорів вдалося заснувати центр та набрати три групи учнів. Безкоштовно понад 40 людей з Донеччини навчилися швейній справі. 

Торік у грудні бізнес-вумен запросили запустити швейне підприємство у Слов’янську. Жінка впоралася із задачею – цех запустили, він пропрацював лише тиждень і почалася війна.

Про те, що треба виїжджати з Донеччини подалі від бойових дій, Вікторія довго не думала. Коли почалася війна, частина її обладнання вже була спакована. На початку 2022 року приміщення цеху, яке орендувала підприємниця, продали, тож вона змушена була спакувати обладнання та шукати нове місце.

Завдяки державній програмі з релокації бізнесу у більш безпечні регіони, яке започаткувало Міністерство економіки України, Вікторія подала заявку, швидко знайшла машину перевезти обладнання, а згодом отримала відшкодування за переїзд. 

«Я спакувала свої швейні машинки за кілька місяців до початку бойових дій. Тож коли отримала пропозицію переїхати, довго не думала. Усі пазли тоді складалися – ми швидко знайшли машину, завантажили своє швейне обладнання та виїхали з Покровська».

Переїжджати вирішила до Львова, вже в дорозі дізналася, де матиме певну площу, як зможе розмістити обладнання та почати працювати. Хоча асортимент довелося змінити – від family look до пошиття військового одягу.

Працівниці, які були у Покровську, відмовилися переїжджати, тож нових швачок шукала вже у Львові. До Вікторії прийшли переселенки – дві жінки з Харкова. Вони не мали швейного досвіду, але мали бажання навчитися цього. Підприємниця почала їх вчити.

Зараз новий швейний колектив виконує замовлення – шиє військові тактичні штани, також розробляє макет куртки для військових. На це є великий попит в Україні. 

«Складно зараз, але я вірю, що отримую новий досвід, для мене відкриваються нові можливості. Тож буду використовувати їх, щоб стати сильнішою. Я та багато інших людей зі сходу дуже сильні, ми витривалі, можемо призвичаїтися до нових умов. Варто лише не опускати руки, а робити своє», – каже Вікторія.

Після завершення війни підприємниця планує повернутися до рідного Покровська та відкрити там філію свого бізнесу, головний офіс якого буде у Львові.

Раніше ми розповідали, як підприємець з Донеччини щодня годує десятки людей з прифронтових територій.

Також радимо почитати історію підприємиці з Луганщини, яка допомагає переселенцям з Кремінної.

Суспільство

На Львівщині створять чотири пралісові пам’ятки та парк-пам’ятку садовому мистецтву

Опубліковано

На Львівщині планують створити чотири пралісові пам’ятки та парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва. Це рішення підтримала Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради.

Про це повідомляє Львівська обласна рада.

Пралісові пам’ятки природи

  1. «Терлівська» (Самбірський район): Збереження буковоялицевих угруповань віком від 91 до 135 років. Деякі дерева досягають 110 сантиметрів у діаметрі.
  2. «Під Плаєм» (Стрийський район): Букові насадження віком від 131 до 196 років.
  3. «Гостилівська» (Стрийський район): Збереження насаджень віком від 116 до 166 років.
  4. «Валечнина-Бердо» (Стрийський район): Заповідні букові насадження віком від 63 до 182 років, деякі дерева мають діаметр 124 сантиметри.

Читати також: Уряд збільшить навчання військових, медиків, будівельників і педагогів

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва

«Кульпарків»: На території Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні створять парк-пам’ятку для збереження зеленої зони та ареалів поширення птахів. Загальна площа об’єкта становитиме 16,22 гектарів.

Нагадаємо, що українці створили Telegram-бота, що нагадує про вимкнення світла.

Фото: Львівська обласна рада.

Читати далі

Суспільство

Українські полярники спостерігають за «шпигунством» горбатих китів: фото

Опубліковано

Українські полярники з Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) продемонстрували унікальну поведінку горбатого кита, відому як spyhopping, або «шпигунство».

Про це повідомляє НАНЦ.

Фото: НАНЦ.

Під час «шпигування» кит займає вертикальне положення у воді або трохи під кутом, тримаючи над поверхнею голову й очі. Оскільки голова становить чверть тіла горбатого кита, що зазвичай досягає довжини 15 метрів, така позиція дозволяє йому досліджувати, що відбувається на поверхні.

Фото: НАНЦ.

Читати також: «Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Полярники зафіксували на відео момент, коли горбатий кит виринув, щоб поцікавитися діяльністю дослідників у човні.

Вивчення китів є одним із напрямків роботи вчених на станції «Академік Вернадський». Дослідження включають фотоідентифікацію, відбір біопсій та запис звуків китів.

Окрім горбатих китів, така поведінка властива косаткам, які часто «шпигують», обстежуючи крижини в пошуках тюленів і пінгвінів. Знайшовши здобич, вони змивають її з льоду хвилями води, а потім з’їдають.

Нагадаємо, що українці створили Telegram-бота, що нагадує про вимкнення світла.

Фото: НАНЦ.

Читати далі

Суспільство

СБУ показали POV-кадри деокупації острова Зміїний (ВІДЕО)

Опубліковано

Два роки тому українським захисникам вдалося «зачистити» острів Зміїний від російсько-окупаційних військ, забезпечивши контроль над важливою точкою в акваторії Чорного моря.

Про це повідомляє Служба безпеки України (СБУ).

У червні позаминулого року спецпризначенці відділу «А» СБУ, спільно з бойовими побратимами з ГУР Міноборони та ЗСУ, провели надзвичайно важливу операцію. Вона складалася з кількох стадій і мала стратегічне значення, адже результати цієї акції дозволили поступово витіснити ворожий флот із вод Чорного моря.

Читати також: В Україні запускають серійне виробництво БПЛА з дальністю понад 1000 км.

В СБУ акцентували:

«Спецоперація зі звільнення Зміїного стала прикладом безмежної хоробрості та професіоналізму наших воїнів Сил безпеки та оборони України. Пам’ятаємо Героїв України, які віддали свої життя в цій битві.»

Нагадаємо, що в Україні представили прикрасу «Скіфське золото»: як воно виглядає.

Фото: Служба безпеки України (СБУ).

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство19 години тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство3 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство7 днів тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство2 тижні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

РЕКЛАМА: