Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
IMG 4838 e1560765097767 IMG 4838 e1560765097767

Суспільство

Ветеран АТО створив бренд машинок для тату, які підкорюють світ

Кастомні машинки для татуювань українського бренду “BITT Workshop” знають майстри на всіх континентах. В одній із виробничих серій навіть був позолочений виріб, яким тепер користується

Опубліковано

Кастомні машинки для татуювань українського бренду “BITT Workshop” знають майстри на всіх континентах.

В одній із виробничих серій навіть був позолочений виріб, яким тепер користується татуювальник із США.

У 2016 році бренд “BITT Workshop” заснував Андрій Паторжинський, який протягом 2014-16 років воював добровольцем у зоні АТО. Мав позивний “Поттер”. Повернувся із зони АТО з рюкзаком і без грошей. Дорогою, з війни у мирне життя, зрозумів, що має відкрити власну справу, бо не зможе працювати на когось. Хоча у Андрія не було коштів, проте мав друзів та цікаві ідеї для втілення. Тепер він виготовляє роторні машинки і корисне приладдя: педалі, перехідники, яке допомагає татуювальникам.

Ювелір → війна → тату

Ручної праці не цурався ніколи. Працювати почав ще у 16 років. За фахом я автомеханік. На третьому курсі навчання зрозумів, що це не моє.  

Випадково потрапив у компанію, яка мала ювелірну майстерню. Мені одразу почала вдаватися обробка металу. Досвід, здобутий на ювелірці тепер використовую при створенні машинок.

Читайте також: 6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти

У 2014 році довелося відправитися добровольцем на Донбас. На війні був до 2016-го. Воював у складі “Азову”. Після повернення з війни, переключився з ювелірки і металообробки на виготовлення машин для татуювань.

Андрій Паторжинський відкрив власну справу у 23 роки

Якось зустрівся зі своїм товаришем-татуювальником, запропонував йому почати спільну справу. Але сама ідея робити машинки – прийшла спонтанно. Бренд заснував у 2016 році, на той момент мені виповнилося 23 роки.

Бізнес із $1000

Обладнав свою майстерню в гаражі товариша. Спочатку нас було троє друзів-засновників. Але двоє пішли з проекту. Тепер я сам і менеджер, і виробник.

Зароблені гроші вкладаю у матеріали. Окремо, вони недорогі, але вцілому в копієчку влітають. Такий бізнес з нуля можна почати, якщо маєш 20-30 тисяч гривень.

Брутальні речі за $300

Коли тільки починав, мої машинки коштували по $50. По мірках татуювальників, це було дешево. Зараз ціни на вироби зросли до $250-300.

За три роки існування бренду, зробив 80 машинок.

Позолочена машинка поїхала в США

На торішній тату-івент в Одесі зробив коротку серію машинок Hybrid 2018. У лінійці було всього 8 штук. Із них чотири вручили татуювальникам як призи за перші місця в різних номінаціях. Решту я продав.

Татуювальник зі Сполучених Штатів придбав позолочену машинку за $250

Останню машинку із тієї серії мені хотілося якось виділити. І якраз трапився замовник з Америки, який захотів її позолотити. Клієнтові вона обійшлася в $250.

Купують від Штатів до Іспанії

Продаю зараз найбільше закордон. По Україні обладнання гірше продається. Працюю через Instagram. На спеціалізованих форумах публікую матеріали-описи. Ще є сторінка на міжнародній платформі продажу hand-made Etsy. Замовляли татуювальники із США, Іспанії, Німеччини.

Читайте також: Instagram не продає, як з цим боротись

Щоб отримати нових клієнтів в Україні – їжджу по тату-фестивалях. Один із таких проходить в Одесі. На івентах завжди організовують зони торгівлі, де майстри можуть придбати речі. Приїздив туди і торгував. Заводив знайомства, спілкувався з майстрами.

Маркетинговий хід – відео з татуювальниками

Освоюю відеозйомку і монтаж. Нещодавно випустив перше відео з татуювальником із Харкова, який працює на моєму обладнанні. Це одночасно просуває і його роботу і мій бренд.

Крім того, завжди збираю фідбек від майстрів, що б вони хотіли удосконалити в моїх виробах. Для мене важливо це знати, щоб розвиватися.

Люблю клієнтів із забаганками

Серед замовників є багато тих, хто не звертає увагу на дизайн. Але люблю клієнтів, які приносять свої ідеї, яку машинку хочуть отримати. Коли продумують дизайн, параметри (м’яка чи жорстка) чи, навіть, якої ваги має бути виріб. Є серія машинок, у яких стоять системи для зменшення вібрації.

Моя фішка – фіксуюча частина на зажимі, її я виливаю. Усі здобуті в ювелірній справі навички переніс на теперішнє виробництво.

Роторні машинки

Для кастомних роторних машинок (зроблені на основі електродвигуна) матеріали купую на ринку.

Майстер тату-машинок творить брутальні вироби, які набирають популярності серед закордонних колег

Стилі різні, на смаки клієнтів. Є вироби, в яких інкрустовані деталі, котрі надають брутального вигляду. Такий стиль мені видається “живим”. Машинки збираю за два-три дні. Інколи можу витратити тиждень.

Випробовував на собі

Більшість татуювань, які маю на тілі – зроблені моїми машинками. Із вражень, що можу сказати – я молодець (сміється. – ред).

Читайте також: В моді зухвалі рішення: як українська акустика підкорила Китай

У планах – організувати хаб-майстерню, де будемо обробляти деревину, метал та шкіру.

Сам татуювання не роблю. Я технар і маю інший тип мислення.

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі