Суспільство
«Веда»: як цифрова друкарня допомагає військовим? (ВІДЕО)
Завдяки йому військові знають, де згущене молоко, каша чи борщ. У власній друкарні «Веда» ветеран Олексій Логачьов виготовляє етикетки для страв на фронт. Як друкарня допомагає військовим, розповідає ШоТам.
Він допомагає військовим відрізнити консерву з борщем від тушонки. Друкує етикетки на страви, а ще забезпечує бійців медичними картами.
Наша друкарня має такий слоган: «Будь-яка поліграфічна примха», — Олексій Логачьов, власник цифрової друкарні «Веда».
Із 2014 року Олексій Логачьов брав участь у запеклих боях на Світлодарській дузі. Через два роки отримав контузію та повернувся до цивільного життя.
Чоловік розвивав друкарню — створював етикетки для прикрас, молочного та хлібного заводів. З початком вторгнення повернувся до лав ЗСУ, але знову пережив контузію.
Мене відправили в госпіталь. У госпіталі після ВЛК вирішили, що я зовсім не годний для служби. Звісно, я залишився вдома працювати і щось робити, щоб наша країна перемогла, — Олексій Логачьов, власник цифрової друкарні «Веда».
Олексій повернувся до друкарської справи й тепер допомагає військовим. Безкоштовно виготовляє етикетки для страв на передову.
«Це і згущене молоко, і супи, і каші, і тушкованка, і риба. І вся ця продукція маркована. Хлопці знають, що якщо там написано борщ, то це буде борщ», — Олексій Логачьов, власник цифрової друкарні «Веда».
Також «Веда» друкує документи для звітності військових.
Журнали суворої звітності. Ми виготовляємо велику кількість таких журналів: у твердій палітурці, у м’якій палітурці. Це досить потрібна річ зараз, і вона повинна бути якісною, гарною, чіткою, — Олексій Логачьов, власник цифрової друкарні «Веда».
«Ми зробили 500 штук амбулаторних книжок. Це було замовлення на схід, в район Бахмута. Як можна не підтримувати наших захисників? Я вважаю, що це наш обов’язок — зробити все для перемоги», — Наталя Логачьова, верстальниця цифрової друкарні «Веда».
Виготовляти якісну та сучасну поліграфію допоміг Український ветеранський фонд. Завдяки фінансуванню Олексій придбав цифрову друкарську машинку.
«Я дуже задоволений і дуже вдячний Ветеранському фонду за те, що вони дали мені можливість працювати на найсучаснішому обладнанні, яке на сьогоднішній день існує в нашій країні, в нашому місті. Я розповсюджую інформацію серед хлопців. Обов’язково звертатися до цієї програми, до цього Фонду, тому що це дуже гарна можливість разом з цією організацією зробити дуже гарну справу для нашої країни, для наших хлопців», — Олексій Логачьов, власник цифрової друкарні «Веда».
У планах Олексія — створити значки, які нагадуватимуть про загиблих на війні.
«Виникла ідея — зробити значок із портретом загиблого, де буде прізвище і на фоні українського прапора буде фото людини. Щоб люди виказували повагу, коли бачать людину з таким значком. Це значить, що ця родина віддала найдорожче, що в них було — когось із близьких людей», — Олексій Логачьов, власник цифрової друкарні «Веда».
Друкарня Олексія і далі допомагатиме військовим, щоб наблизити нашу Перемогу.
Нагадаємо, ветеран АТО пече піцу для поранених бійців у шпиталях.
Також ШоТам розповідав, як ветеран АТО повертає моду на український суперфуд.
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця
Суспільство

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.
Про це повідомили в КП «Київреклама».
Що демонтуватимуть
Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:
- спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
- вивіски;
- банери, панно на фасаді будинку;
- відеоекрани на фасадах будинків;
- електронні табло з «рядком, що біжить»;
- конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
- конструкції у підземних переходах та тунелях.
Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).
Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide
Суспільство

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.
Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.
Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.
Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»