Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Вчений з Харкова створює автономні сонячні “бойлери”

Опубліковано

Харківський вчений Олександр Согоконь створює автономні сонячні колектори, що підходять для установки в багатоповерхівках. Створене ним науково-виробниче підприємство Syneko підписало з фінською фірмою протокол про наміри організувати в Україні серійний випуск сонячних установок, пише ecotown.com.ua з посиланням на  Факти.

У чому особливість колекторів?

Одна з найважливіших особливостей установок – вони не бояться сильних вітрів. Традиційні сонячні колектори на основі концентраторів є суцільною дзеркальну поверхнею, тому мають велику парусність. Під час шквальних вітрів, ці установки можуть не витримати їх напору і завалитися. Олександр придумав, як усунути цю загрозу: сконструював колектор, що складається з набору дзеркальних пластин, розташованих один від одного на великій відстані. Завдяки цьому вітер проходить через колектор, як крізь гілки дерев, тобто майже не зустрічаючи опору.

Ще одна перевага ­– дуже легка конструкція, вагою всього 145 кілограмів. Тому її можна монтувати де завгодно, наприклад, на дахах будинків – установка їх не провалить.

«Ще одна відмінна риса нашого колектора – висока продуктивність. Вона досягається за рахунок того, що автоматика, якою оснащена установка, стежить за переміщенням Сонця протягом дня. Це дозволяє коригувати положення відображають пластин так, щоб вони постійно були розгорнуті до Сонця і збирали максимально можливу кількість енергії, – каже Олександр Согоконь».

Читайте також: Сонячну черепицю українського винахідника відзначили в UNIDO

Скільки можна нагріти води?

Лінійні концентратори призначені для нагріву води. Їх потужність вісім кіловат, і за світловий день вони нагрівають близько двох тонн води до 50 градусів. Схема така: промені концентруються на ємності з теплоносієм, який доставляє тепло в бак-термос з водою. 

Для мешканців одного приватного будинку цього запасу води вистачить на 7-10 діб. Завдяки хорошій термоізоляції бака вода остигає лише на два-три градуси в добу.

“Чарівна паличка”

«Що ж стосується електроенергії, пари і холоду, то їх можна отримувати за допомогою іншого різновиду наших концентраторів, виконаних у вигляді кілець. Для вироблення електрики цю установку потрібно оснастити двигуном Стірлінга. Якщо вам потрібно отримувати пар, наш кільцеподібний концентратор слід оснастити паровим котлом. Для отримання холоду ми використовували особливу трубку, яку я жартома називаю «чарівна паличка». У ній генерується дуже потужний звук – 160 децибел! Це справжній звуковий шторм! Але він замкнений в трубці, за її межі не поширюється. Якщо будете стояти поруч, звуку не почуєте. У цій трубці використовуються закони термоакустики. З її допомогою можна отримати не тільки холод, але і електрику».

Де працюють такі колектори?

Сонячні колектори Syneko вже працюють в котеджах, у фермерському господарстві та на деревообробному підприємстві (для сушки деревини). Їх можна також застосувати для опалення (особливо ефективна система «тепла підлога»), для нагріву води в басейнах, а також в системах відтавання (наприклад, тротуарів). Колектори повністю автономні – їх не потрібно підключати до розетки.

Зараз компанія розробляє установку підвищеної потужності (12,5 кіловата) на колесах, яку можна використовувати як сушарку для ягід, фруктів, овочів, зерна та іншого.

Замовнику одна сонячна установка обходиться в чотири-п’ять тисяч доларів (ціна варіюється в залежності від складності її монтажу на місці). Витрачені кошти окупляться за два-три роки. Установки можна використовувати для гарячого водопостачання багатоквартирних будинків. Наприклад, якщо три-чотири колектори розмістити на даху «хрущовки», то вони повністю забезпечать цілий під’їзд (20 квартир) гарячою водою. Оснащення багатоповерхівки сонячними колекторами окупиться за 3-3,5 роки.

Коментарі

Технології

У «Дії» запустять нові послуги для військових та їхніх родин: які саме

Опубліковано

Український уряд розпочинає експериментальний проєкт із цифровими послугами для колишніх та чинних військовослужбовців та їхніх родин.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

У межах цього проєкту через портал «Дія» українці зможуть оформити:

  • статус особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • грошову допомогу пораненим;
  • призначення пенсії за інвалідністю;
  • забезпечення засобами реабілітації;
  • житлово-комунальні пільги;
  • послуги, які держава надає родинам загиблих воїнів.

«Знімаємо перепони, пришвидшуємо процеси, даємо людям можливість скористатися своїми правами без тяганини та бюрократії», — написав прем’єр-міністр.

Нагадаємо, що в «Дії» зʼявилися дві нові військові облігації.

Раніше ми писали, що в «Дії» запустили мапу відкритих банків під час відключень.

Фото обкладинки: Арсен Петров/УНІАН

Коментарі

Читати далі

Технології

У столиці перша багатоповерхівка отримала відзнаку «Енергостійкий будинок Києва» (ФОТО)

Опубліковано

У будинку в Дніпровському районі міста мешканці встановили сонячну електростанцію та інвертори. Дім став першим у столиці, який отримав цю відзнаку у вигляді будинкового покажчика із QR-кодом.

Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.

За що будинок отримав відзнаку

«Мешканці цієї 16-поверхівки є активними учасниками муніципальних програм: Конкурсу енергоефективних проєктів “70/30%” та програми часткового відшкодування незалежних джерел енергії. Як результат, будинок оснащений сонячною станцією на даху, трьохфазними інверторами, потужною акумуляторною батареєю та іншим супутнім обладнанням, що дозволяє генерувати електроенергію, зокрема, завдяки сонячній енергії», — зазначив мер Києва Віталій Кличко.

Під час вимкнень електрики у багатоповерхівці працюють:

  • насоси холодного та гарячого водопостачання;
  • циркуляційні насоси на опалення;
  • освітлення в коридорах;
  • ліфт;
  • інтернет.

Віталій Кличко сказав, що ця будівля першою отримала відзнаку, адже вона є одним із найуспішніших прикладів енергонезалежності у багатоквартирних будинках.

Читайте також: У Києві оновили 3D-конструкцію «KYIV» із назвами міст-побратимів

Програми підтримки енергонезалежності

У Києві запустили чотири програми для підвищення енергостійкості:

  • Часткове відшкодування вартості незалежних джерел енергії;
  • Конкурс енергоефективних проєктів «70/30%»;
  • Співфінансування капітальних ремонтів у житлових багатоквартирних будинках;
  • Револьверний фонд.

Як вказує міський голова, у межах цих програм у Києві втілили понад 2,5 тисячі проєктів. Також він повідомив, що наразі у столиці є понад 300 будинків, які не залежать від відключень світла. Серед них десять багатоповерхівок встановили сонячні електростанції на дахах.

Нагадаємо, що на Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів.

Раніше ми писали, що багатоквартирний будинок у Києві першим в Україні продаватиме електрику в загальну мережу.

Фото: сайт КМДА

Коментарі

Читати далі

Технології

У КПІ готуватимуть фахівців для оборонних підприємств за дуальною формою освіти: як це працює

Опубліковано

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського та Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України (НАУДІ) підписали меморандум про співпрацю. Він спрямований на підготовку фахівців для оборонно-промислового комплексу.

Про це повідомляє КПІ.

Що відомо

Підписання угоди відкриває нові можливості для студентів КПІ, які навчатимуться за спеціальностями з високим попитом на ринку, зокрема в галузях:

  • електронні комунікації;
  • мікроелектроніка;
  • наносистемна техніка;
  • прикладна механіка;
  • хімічні технології тощо.

Читати також: У бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського встановили сонячну електростанцію

Підготовка інженерів для ОПК

Ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко зазначив, що сьогодні ринок високотехнологічного озброєння потребує інженерів, яких готує університет. Дуальна освіта дозволить забезпечити практико-орієнтовану підготовку студентів, що згодом посилить обороноздатність України.

Підтримка студентів

НАУДІ також планує збільшити стипендійні програми для студентів КПІ, які обиратимуть карʼєру в оборонній промисловості, створюючи нові можливості для майбутніх фахівців в цій важливій для країни галузі.

Нагадаємо, що сестри з Києва створили нейромережу для сортування сміття: їх розробка здобула нагороди в Європі.

Фото: сайт КПІ.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...