Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/lNmwHRzT6iMSSSSSS

Суспільство

«Вбивця бухарів»: маріуполець рятує алкозалежних, від яких усі відвернулися (ВІДЕО)

Опубліковано

Маріуполець у Дніпрі рятує алкозалежних, а себе називає «убивцею бухарів». За зухвалою назвою проєкту стоїть людина з гарячим серцем, яка подає руку тим, від кого решта давно відвернулася.

Неймовірну історію розповідає ШоТам.

Артур Хісраєв рятує алкозалежних українців, підсаджуючи їх… на спорт. Свій проєкт він назвав «Вбивця бухарів».

Мета Артура — допомогти тим, кого здолав алкоголізм, і змінити ставлення суспільства до них.

Сам він родом із Маріуполя. Незадовго до повномасштабної війни переїхав до Дніпра. Мав бурхливе дитинство: сварився з батьками, втікав із дому.

Але спорт, який полюбив змалечку, допоміг не впасти на соціальне дно. Сьогодні Артур має власний бізнес і проєкт «Вбивця бухарів», у який вкладає душу.

Читайте також: Бджоляр зі смартфоном? Це ноу-хау від українських інженерів. Яка вона – перша у світі IT-пасіка

А почалося все випадково. До нього підійшов нетверезий чоловік і попросив грошей.

«Я запропонував дати йому 100 гривень, якщо він підтягнеться 10 разів. Якщо б ви бачили його очі, вони засвітилися. Він думав, що зараз усе зробить дуже легко. Коли почули, що є дивак, який роздає гроші за підтягування, їх одразу стало дуже багато.», — Артур Хісраєв, організатор клубу «Вбивця бухарів».

Зустрічі на спортмайданчику стали регулярними. Артур мотивував до спорту грошима та їжею. А потім завів канал у TikTok, і заняття переросли в дещо більше.

Панда, Людина-Мураха, Капітан Америка… Раніше їх цуралися, а тепер вони улюбленці соцмереж. Люди почали донатити, аби допомогти добрій справі. Одним із перших, хто змінився, був Костя «Пузир».

«Перші два-три тижні нам було весело, прикольно. По соточці взяли, потім далі пішли, пропили, і так щодня!  Потім я якось побачив себе, подивився відео про себе, подивився на себе зі сторони. Думаю: “Стоп, Костю, годі”», — Костя Пузир, учасник клубу «Вбивця бухарів».

Ще цієї зими Костя пив і тинявся вулицями, а сьогодні вже має роботу і не торкається чарки. Павло, відомий у клубі як Каха, теж ще кілька місяців тому пив без просипу.

«Спочатку ми всі просто ходили приколювалися. Сміялися, хапали гроші і йшли далі бухати. А потім втягнувся потроху. І зрозумів, що більше не хочу ходити і бухати», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».

Читайте також: «Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)

Зміни не давалися легко. Хлопці зривалися, потрапляли до лікарень, мали купу проблем. Але поруч був Артур і його друзі, вони допомагали з лікуванням, документами, пошуком роботи.

«Я побачив, що я потрібен людям, чужим людям, яких я ніколи не знав. Які просто так, безкорисно взяли й побачили, що я пропадаю. Взяли, підійшли й підняли. За волосся витягли!», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».

Стрімкий прогрес почався, коли Каха отримав у подарунок смартфон і побачив коментарі з підтримкою. Проєктом зацікавилася і молодь! Артур і серед них пропагує здоровий спосіб життя та залучає до занять спортом.

«Сюди приходить велика армія дітей  різного віку. Буває, між ними проводимо змагання, буває кожен по-своєму», — Артур, організатор клубу «Вбивця бухарів».

За 8 місяців існування клубу Артур поставив на ноги чотирьох людей. Ще десятеро – на шляху до змін. Після повної реабілітації підопічні Артура хочуть долучитися до волонтерського руху.

Дивіться відео: Як раптове кохання під час війни перетворилося на потужну допомогу ЗСУ

Чоловік пишається своїми вихованцями. І бажає допомогти більшій кількості людей. Тому відкритий до пропозицій партнерства та допомоги від різних компаній і проєктів.

«Ми хочемо їздити по містах, влаштовувати змагання з призами, заохочувати людей. Ніколи не пізно в житті щось змінювати», — Артур Хісраєв, організатор клубу «Вбивця бухарів».

«Життю радію! Сонечко світить, пташки співають, супер! Я назад не хочу повертатися взагалі!», — Костя Пузир, учасник клубу «Вбивця бухарів».

«Грандіозні плани! Хочу родину і доньку. Це мої плани», — Павло Каха, учасник клубу «Вбивця бухарів».

Нагадаємо, український журналіст після полону навчає колег документувати воєнні злочини.

Також ми розповідали про харків’янина, який вирвався з окупації, щоб стати на захист України.

Суспільство

«Суспільне» анонсувало новий сезон мультсеріалу про песика Тото (ВІДЕО)

Опубліковано

На ютуб-каналі «Бробакс» 6 квітня вийде третій сезон анімаційного серіалу «Тото» від «Суспільного Мовлення». У новому сезоні собачка Тото вчитиметься мріяти, відпочивати, підтримувати інших та берегти природу.

Про це повідомило «Суспільне».

«Якщо в другому сезоні “Тото” увага зосереджувалася на безпеці дітей та поясненні нових, складних емоцій, то у новому сезоні — більше досліджуємо світ уяви та перших відкриттів. Також багато уваги приділено розвитку емоційного інтелекту та прийняттю: як діяти, якщо загубився в лісі; що робити, коли лякає гроза; як підтримати друзів, коли їм сумно; як подружитися з новенькою в садочку?» — зазначила керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення «Суспільного» Юлія Дичук.

Нові серії мультика виходитимуть щонеділі на ютуб-каналі «Бробакс». Режисером проєкту став Олег Маламуж, а сценаристкою й продюсеркою Ірина Маламуж. На замовлення «Суспільного» мультик створили фахівці ТОВ «САН СТОРІЗ».

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Ірина Маламуж поділилася своїми враженнями від нового сезону:

«Цей сезон вийшов легким та веселим. Я б сказала, терапевтичним. Він про мрії та емоції, про різноманіття і взаємопідтримку, про природу і відпочинок. І, звісно, в ньому багато гри, запальних пісеньок та сміху. Бо це ж Тото! Думаю, що за цією групкою кумедних звірят цікаво спостерігати, то ж дуже тішуся можливості представити новий сезон. “Тото” працює наче потужна батарейка, яка заряджає гарним настроєм як дітей, так і батьків».

Відео: ютуб-канал «Бробакс»

Продовження мультсеріалу створили завдяки проєкту «Зміцнення незалежних медіа для сильної демократичної України», який реалізує DW Akademie у співпраці з Львівським медіафорумом та «Суспільним» за фінансової підтримки Європейського Союзу та співфінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

Нагадаємо, що в Україні запускають освітню платформу FUTURES з програмами для молоді.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Бробакс»

Читати далі

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Шопочитати

Суспільство18 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології5 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології6 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо7 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...