Суспільство
Вакуумована солодка кукурудза підкорює український ринок
Минулого року компанія «Садкорн» запропонувала одеситам абсолютно новий продукт – вакуумовані качани кукурудзи. У 2019 році така кукурудза буде продаватися по всій Україні, пише Agroportal.
Як розпочав справу?
Спочатку «Садкорн» вирощував кукурудзу для свіжого ринку – пляжі, супермаркети. Потім з’явилася ідея продавати кукурудзу протягом всього року – заморожували цілі качани та продавали взимку. Щоб кукурудза не втратила свої смакові якості, її піддавали шоковому заморожуванню, а це серйозні витрати. Вакуумовану кукурудзу фермер вперше побачив на плодоовочевій виставці за кордоном, і ця ідея захопила, але відразу реалізувати її не вдалося.
За словами Садовника, ідеальний смак кукурудзи визначається не за кількістю цукру в ній, а за співвідношенням мікроелементів, соковитістю та ароматом.
“Я просто повірив у цей продукт. Важливо й те, що при його вирощуванні використовується мінімум хімії, кукурудза обробляється по листу тоді, коли препарати вже не можуть проникнути безпосередньо в початок. Ми продаємо кукурудзу під своєю торговою маркою – «Пан Садівник», гарантуючи якість і безпеку, наш товар без побоювання беруть і ресторани, і супермаркети”, – розповідає Степан Садовник.
Як наразі йде процес виробництва?
Як зазначає Садовник, «Садкорн» вирощує кукурудзу на площі близько 100 га. Щоб наситити ринок протягом усього сезону, компанія робить до 30 посівів і також поступово збирає урожай.
“Ми продовжуємо здійснювати піддослідні посіви всіх гібридів основних компаній, які торгують посадковим матеріалом, щоб вибрати найоптимальніший сорт. З 30-40 сортів вибрав тільки 2-3, які здатні дати однорідну продукцію високої якості: початок має приємний вигляд, вишуканий смак, консистенція зерна така, що воно легко відстає від стрижня і не прилипає до зубів. Крім того, кукурудза відібраних сортів дозріває одночасно, а її початки перебувають на одній висоті в рослині”, – зауважив фермер.
Читайте також: Зручний і модний: полтавчанка шиє одяг для фермерів
“Якби три роки тому мені сказали, що у мене буде дороге обладнання, яке дозволить зробити свій продукт, я би поставився до цього скептично. Допоміг Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, який надав зустрічний грант на придбання вакуумної машини, термоформерів, проект дав можливість обмінюватися знаннями, планами, спілкуватися з іншими людьми, які теж просувають свої нові продукти, допоміг відчути, що я не один такий авантюрист і фанатик своєї справи в цьому світі”, – поділився Садовник.
Читайте також: Україна стала лідером з експорту кукурудзи до Великої Британії
Які плани на майбутнє?
Він зауважив, що близько 50% виробленої кукурудзи «Садкорн» має намір поставляти на свіжий ринок, іншу половину врожаю – вакуумувати та пропонувати на зовнішньому ринку. Продукцію торгової марки «Пан Садівник» планує поставляти не тільки на ринок України, а й до країн Прибалтики, Білорусі, Ізраїлю, Польщі.
Садовник бачить перспективи і у виробництві інших вакуумованих продуктів та планує розширювати асортимент. В умовах сучасного ритму життя – очищені овочі, що довго зберігають свіжість, цікавлять не тільки HoReCa, а й зайнятих людей, що хочуть економити час на приготуванні їжі.
Читайте також: На Тернопільщині фермер зібрав радіокеровану електротачку
Нагадаємо, в Україні стартувала грантова програма для фермерів на понад $90 тисяч.Її оголосив Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) під час ІІІ міжнародного конгресу «Органічна Україна 2019».
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі