Суспільство
В Україну доставили дві китайські бурові вишки для добування газу
В Одеський морський порт прибули дві нові китайські бурові установки для потреб державної компанії Укргазвидобування.
“Нарешті Україна почала вкладати гроші у розвиток власного добутку газу, власного бурового флоту та розвідку власних ресурсів. Постачання цих нових вишок — це один з небагатьох конкретних кроків, які дозволять наростити видобуток газу в Україні”, — повідомив голова Укргазвидобування Олег Прохоренко.
Середній вік бурових установок для видобутку газу в Україні складає 23 роки, тоді як у Росії 10 років, а в Білорусі 9 років.
Ще більше українського газу
Бурові вишки виготовила компанія Sichuan Honghua Petroleum Equipment. Їхня вантажність складає по 450 тонн. Зазначається, що загалом в межах контракту з китайською компанією планується отримати 10 бурових вишок.
Читайте також: Держкомпанія побила 9-річний рекорд з видобутку газу
Крім цього, бурові установки для видобутку газу мають поставити у межах контракту з німецькою компанією Bentec GmbH Drilling & Oilfield Systems. Загалом, відповідно до цього контракту, планувалося постачання 5 бурових установок загальною вартістю 110 мільйонів доларів.
Що варто знати про Укргазвидобування?
Укргазвидобування — найбільша газодобувна компанія в Україні, яка добуває близько 75% загального видобутку газу. 100% акцій компанії належить державному Нафтогазу.
Раніше повідомлялось, що собівартість видобутку українського газу складає від 180 до 250 доларів за 1000 кубометрів.
Нагадаємо, що наприкінці травня Нафтогаз оголосив про початок тестових закупівель газу українського видобутку у приватних компаніях. Проте там повідомили, що продаючи газ за ціною близько 265 доларів за тисячу кубометрів не знайшли охочих продати газ за такою ціною. Тому потім там підвищили ціну закупівлі газу.
Зазначимо, що зрівняння цін на газ для населення та промислових споживачів є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі