Суспільство
В Україні збудували новий цех збирання та випробувань космічних апаратів
У конструкторському бюро “Південне” збудували новий цех для складання та випробувань космічних апаратів.
Нове виробниче приміщення дозволить одночасно виробляти до трьох космічних апаратів, які мають малі розміри та вагу, зазвичай до 2 тонн.
Як повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в КБП, побудований за власні кошти новий цех загальною площею виробничих приміщень 275 кв. м покликаний замінити складально-експериментальний цех на потужностях ДП “Південмаш”, який розробник використовував раніше для своїх програм та який закрили у 2015 році.
Читайте також: Харків’яни допомагають освоїти космос
Обсяг витрат ДКБ “Південне” на будівництво нового цеху становив близько 50 млн грн. Нові потужності планується задіяти, зокрема, під виконання завдань національної космічної програми на 2018-2022 рр. і насамперед створення вітчизняних систем дистанційного зондування Землі.
Як уточнили в бюро, площа виробничих приміщень цеху становить 275 кв. м. за висоти центральної зали 8 м. Загальна площа допоміжних приміщень – 210 кв. м. Нові потужності дають змогу виробляти й випробовувати одночасно до трьох космічних апаратів масою до 2 тонн кожен.
Що варто знати про конструкторське бюро?
Державне підприємство “Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля” – одна з провідних організацій з розробки ракетних комплексів та ракетно-космічних систем, визнаний світовий центр ракетно-космічної науки та технології. Володіє передовими космічними технологіями, вагома частина продукції та послуг компанії постачається на експорт, зокрема до країн ЄС та США.
Одним з найважливіших напрямків діяльності ДП КБ “Південне” є створення космічних апаратів наукового, оборонного та народногосподарського призначення.
На сьогоднішній день ДП КБ “Південне” є головною проектно-конструкторською організацією України щодо основних проектів, які входять до Національної космічної програми України. В портфелі замовлень КБ – розробка ряду космічних апаратів: “Січ-2”, “Січ-3”, “Либідь”, фінансування яких частково забезпечується Національним космічним агентством України.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі