Суспільство
В Україні збудували ферму з вирощування дієтичного африканського сома
Компанія Bester планує розпочати вирощувати в Україні африканського (мармурового, кларієвого) сома. Про це Agravery.com повідомив керуючий партнер науково-виробничого сільськогосподарського підприємства Bester Юрій Яременко.
Навесні цього року компанія закінчила будівництво ферми з вирощування африканського сома. Перевага цього виду риби у тому, що вона досягає товарної ваги за шість місяців. Загалом така риба росте до 8 років і може важити до 60 кг!
На фермі планують вирощувати 220-260 тонн на рік.
Чому мармуровий сом корисний?
Ця риба дуже смачна і корисна. Крім цього, кларієвий сом швидко росте – може набирати за півроку більше кілограма ваги. Тому і собівартість у нього невисока. Для порівняння: свинина у середньому коштує 120 гривень за кілограм, а ця риба – 70. Це дає можливість забезпечити ринок недорогим, але якісним м’ясом.
Читайте також: На Львівщині фермер заклав плантацію найдорожчого у світі гриба
Кларієвий сом – продукт дієтичний, він не містить алергенів, які є в м’ясі деяких інших видів риб, на 100 грамів м’яса припадає добова норма жирних кислот омега 3 та всього 109 ккал, луска зовсім відсутня. Їстівне у нього все – з голови та хребта, наприклад, виходять смачні холодець та юшка.
Від українського “побратима” відрізняється не лише кількістю вусів (вісім проти двох), а й меншою жирністю, повною відсутністю запаху, паразитів тощо.
Що варто знати про Bester?
Компанія Bester займається промисловим вирощуванням осетрів та виробництвом чорної ікри. Підприємство має садкову лінію на Канівському водосховищі у селі Трипілля, цех з виробництва кормів та ікряний цех, в якому виробляють чорну ікру.
А ще не так давно компанія відкрила фірмовий магазин, де реалізує власну продукцію. Окрім того “Бестер” має власну систему інкубації, де вирощується молодь осетрів.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі