Суспільство
На Львівщині фермер заклав плантацію найдорожчого у світі гриба
Білі трюфелі коштують від 2 до 6 тисяч доларів за кілограм. Саме такі гриби почав вирощувати садівник із Львівщини Михайло Костюк. Поки що ці гриби допомагають рости деревам. Але через 5−10 років садівник очікує зібрати врожай. Про це повідомляє wz.lviv.ua.
Це трюфелі – підземний делікатес, який завойовує популярність в українських ресторанах. Його найчастіше завозять із Франції. Але й наші аграрії починають задумуватися – чому б їм не вирощувати білі трюфелі?
“Грибні” горіхи
Михайло Костюк вирощує картоплю, перець і виноград, але впродовж 25 років надає перевагу горіху. У нього близько 800 видів. Зараз чоловік вирішив зосередити увагу на чорному горіхові. Гарному росту та врожаю на городі садівник завдячує не просто випадку, а мікуризації, тобто симбіозу гриба з рослиною, який покращує ріст і врожайність.
За рік отримав приріст саджанців горіха у 60 см. У себе на городі Михайло мікуризував майже все, навіть картоплю. А мікуризував не простим грибом, а білим трюфелем.
Як виростити білі трюфелі?
До тих грибів, які вже є у ґрунті на території, додають трюфель білий п’ємонтський. Гриби, які поселяються на корінні рослин, стають ніби його продовженням. Допомагають засвоювати поживні речовини, якщо є потреба, забезпечують вологою, а ще виділяють невелику кількість антибіотиків, відновлюють ґрунт та збільшують урожай щонайменше на 30 – 40 відсотків.
Після мікуризації можете розраховувати і на грибний урожай. Якщо дотримуватися усіх вимог технології, якщо замікуризувати територію, не обробляти хімічними речовинами, то за 5−10 років трюфель буде рости на вашій території.
А як у Європі?
В Україні мікуриза лише набирає популярності. Нею користуються лише півсотні господарств, а за кордоном це вже звична справа, для прикладу, у Польщі. Використовують саме трюфель білий. Для фермерського господарства це додатковий спосіб заробітку, бо цей гриб через 5−10 років теоретично мав би родити, як у Італії чи Франції.
Трюфель закуповують в Італії, у П’ємонті, на щорічних аукціонах. Він там росте у природі й може сягати вагою до 300 кг. Шукають ці гриби за допомогою свинок і собачок.
Вільна ніша
На Вінниччині ще один садівник – Олександр Джига вирощує трюфель, правда, чорний. Він вирішив повернути Україні колишню славу постачальника цих найдорожчих грибів у світі.
Аграрій переконаний, територія України зручна для культивування трюфелів, оскільки у нас сприятливий континентальний клімат і достатньо вологи. А ніша для вирощування білих і чорних трюфелів абсолютно вільна.
“При цьому не варто боятися обвалу цін на цей продукт, бо в Україні вже формується культура споживання делікатесу, що передбачає підвищення попиту. Максимальний урожай трюфеля отримують через 20 років – близько 20 кг, а це 40 тисяч доларів з гектара на рік”, – говорить Олександр Джига.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
- електронні направлення на реабілітацію;
- записи про стаціонарну медичну допомогу та лабораторні дослідження;
- медичні висновки для усиновлення, отримання водійських прав;
- електронний контроль за ліками від закупівлі до розподілу;
- черга на ендопротезування;
- рейтинг для розподілу в інтернатуру;
- реєстри для харчових добавок, лікарських засобів і ліцензій на медичну практику;
- електронний кабінет пацієнта, доступний через «Дію».
Коментарі