Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

В Україні затвердили стратегію розвитку фінансової грамотності: програма

Опубліковано

Національна стратегія розвитку фінансової грамотності, затверджена в Україні до 2030 року, має на меті підвищення фінансової обізнаності українців.

Міністерство цифрової трансформації України повідомляє, що стратегія спрямована на всі вікові групи, з особливим акцентом на підприємцях, дорослих, ветеранах, переселенцях та літніх людях.

Раніше увага зосереджувалася переважно на дітях і молоді, але тепер підхід буде значно ширшим. Для затвердження стратегії консультувалися з приблизно 116 організаціями, включаючи освітні заклади, місцеве самоврядування, громадські організації, фінансових експертів, банки та небанківські установи.

Ось ключові цілі стратегії:

Якісна базова фінансова освіта

Планується підвищення фінансової грамотності дошкільнят, школярів та студентів через проведення різних заходів, створення навчальних ресурсів та модернізацію навчальних програм. З 2025 року у 8 класах, а з 2026 року у 9 класах буде впроваджено новий обов’язковий курс «Підприємництво і фінансова грамотність».

Читати також: Українські військові щемливо підтримали маленьку дівчинку, яка боїться тривоги

Відповідальне фінансове життя

Для дорослих будуть створені навчальні ресурси, спрямовані на розвиток фінансових навичок, управління фінансами у кризові моменти та підвищення обізнаності про економіку й фінансові продукти.

Фінансово обізнані підприємці

В Україні вперше буде запроваджено комплексний підхід для підвищення фінансової обізнаності підприємців. Буде створена рамка фінансових компетентностей підприємців та проведено заходи для початківців і представників малого бізнесу про фінансові послуги.

Просунута цифрова фінансова грамотність

Будуть розроблені навчальні матеріали про цифрові фінансові послуги, платіжну безпеку та захист від кіберзлочинності. Особливу увагу буде приділено розвитку інтерактивних цифрових інструментів.

Сприятлива екосистема для розвитку фінансової грамотності

Планується налагодження співпраці як усередині країни, так і з представниками міжнародних організацій та інших країн.

Нагадаємо, що як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка».

Фото: Нова пошта.

Економіка

Україна залучить 100 мільйонів євро для підтримки громад: які сфери фінансуватимуть

Опубліковано

Найближчим часом Україна зможе залучити 100 млн євро для підтримки громад, в першу чергу тих, які постраждали внаслідок військової агресії Росії. 

Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури. 

Згідно з повідомленням, відповідна фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) була підписана під час Міжнародної конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference, #URC2024) та знаходиться в процесі ратифікації.

Які сфери отримають підтримку ЄІБ

Читайте також: Грошова допомога українцям в 10800 грн: хто та як може оформити

  • відновлення об’єктів муніципальної інфраструктури, зокрема школи (включаючи заходи з реформування системи шкільного харчування) та заклади охорони здоров’я;
  • проєкти із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб;
  • об’єкти інфраструктури в сферах водопостачання, водовідведення та теплопостачання. 

За період з 2014 року для підтримки потенціалу України для відбудови у рамках двох фінансових угод між Україною та ЄІБ (Надзвичайна кредитна програма для відновлення України та Програма з відновлення України) було залучено 540 млн євро коштів позики.

Нагадаємо, в чотирьох областях України виплатять нову грошову допомогу.

Фото: freepik

Читати далі

Економіка

Українцям дадуть гроші на власну енергонезалежність: що про це відомо

Опубліковано

З 20 липня стартує програма, в межах якої кожен українець зможе взяти пільговий кредит на забезпечення власної енергонезалежності.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський на засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних рад

За його словами, уряд отримав чітке завдання розробити пакет рішень, щоб українські громади та бізнес могли пройти складний період і отримати електричну енергію попри російські обстріли.

Які саме ідеї планує реалізувати уряд у цьому напрямку, розповіла перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. За її словами, держава запроваджує низку програм, які почнуть працювати з 20 липня поточного року. А саме:

  • Безвідсоткові кредити громадянам для встановлення енергообладнання потужністю до 10 кВт.
  • Кредити для бізнесу від 150 млн грн на енергоефективність, альтернативну генерацію та інші цілі. Їх надаватимуть 19 банківських установ, зокрема, Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк та інші.
  • Пільгові кредити для ОСББ та ЖБК на встановлення обладнання для альтернативної генерації електроенергії.

Читайте також: В цьому році Україна запустить 1 гігават додаткової електрогенерації

Крім того, в межах державної програми пільгового кредитування бізнесу “5-7-9%” підприємцям дозволяється витрачати кредитні гроші на купівлю та встановлення електрогенераційних установок, які працюють на газу. Для деокупованих та прифронтових територій запроваджено знижену процентну ставку. 

Міністр енергетики Герман Галущенко своєю чергою повідомив, що на період дії воєнного стану запроваджено низку бюрократичних спрощень в енергетичній сфері.

Крім того, експлуатувати такі обʼєкти можна буде одразу без отримання відповідних сертифікатів про прийняття в експлуатацію. 

Нагадаємо, ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Фото: freepik

Читати далі

Економіка

ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС

Опубліковано

Генеральний директор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв повідомив, що через обстріли ворога в енергосистемі втрачено 9,2 ГВт генеруючих потужностей, а більше 80% ТЕС ДТЕК пошкоджено або зруйновано.

Про це повідомляє inventure.com.ua.

Зараз компанія зосереджена на пошуку та залученні всіх можливих ресурсів. У першу чергу буде мобілізовано внутрішні ресурси. Цього року «ДТЕК Енерго» планує інвестувати близько 3,9 млрд грн власних коштів у ремонт та відновлення теплоелектростанцій, що відповідає торішнім вкладенням.

Читати також: 3,2 млн українців оновили дані в «Резерв+», ТЦК та ЦНАПах

Ільдар Салєєв зазначив, що впоратися з масштабною руйнацією самостійно жодна компанія не може, тому Міністерство енергетики України консолідує потреби в обладнанні по всіх компаніях, щоб знайти необхідне на законсервованих станціях за кордоном.

Усі ТЕС «ДТЕК Енерго» зазнали повної зупинки через масовані російські атаки. З початку повномасштабного вторгнення ТЕС компанії було обстріляно понад 180 разів. Внаслідок цих атак було поранено 51 енергетика, троє загинули.

Нагадаємо, що стало відомо, коли в Україні покажуть фільм «Назавжди-Назавжди».

Фото: Економічна правда.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство4 дні тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство7 днів тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство1 тиждень тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

РЕКЛАМА: