

Культура
Військовим передадуть понад 4000 книжок з фінансової грамотності
Українські військові отримають 4280 книг з фінансової грамотності від «Культурного десанту» та «ПриватБанку», які працівники установи підписали словами вдячності та підтримки.
Про це повідомляє «Культурний десант».
Для чого це роблять
Автори проєкту зазначають, що серед військовослужбовців та ветеранів актуальна проблема недостатнього рівня фінансової грамотності, як і серед українців загалом.
Громадський активіст, військовослужбовець 59-тої окремої Павло Петриченко у березні 2024-го року створив петицію з вимогою ввести обмеження для грального бізнесу. Вона за добу набрала необхідні 25 000 голосів. Згодом обмеження до доступу до азартних ігор були введені і Президентом і рішенням РНБО. У травні 2024-го року Нацбанк заборонив ломбардам приймати в заставу дрони та тепловізори.
«Важливо боротися і з першопричинами лудоманії або інших форм токсичної фінансової поведінки. Для цього “Культурний десант” в партнерстві з “ПриватБанком” започаткував окремий проєкт, що покликаний підвищувати фінансову грамотність серед військових», — кажуть у проєкті «Книга на фронті»
Читайте також: Мангу про війну в Україні номінували на японську премію імені Тедзуки Осаму
Які книги обрали для військових
Фахівці Нацбанку склали для проєкту список із п’яти книжок, які допомагають розвивати фінансову грамотність:
- «Мислення швидке й повільне» Деніел Канеман;
- «Найбагатший чоловік у Вавилоні» Джордж Клейсон;
- «Шлях до фінансової свободи» Бодо Шефер;
- «Монах, який продав свій “Феррарі» Робін Шарма;
- «Любов та бюджет» Любомир Остапів.
Мобільні мистецькі групи «Культурного десанту» передадуть ці книги під час заходів з морально-психологічної підтримки війська. Такі виїзди команда проводить у зоні бойових дій, шпиталях, навчальних та реабілітаційних центрах.
Про проєкт
«Книга на фронт» — частина діяльності «Культурного десанту». За майже два роки роботи проєкту передали понад 33 тисячі книжок для війська. Учасники ініціативи визначають, що їхнє завдання — дати можливість воїнам перемикатися, адже книга може допомогти розвантажити нервову систему. Подібні просвітницькі заходи практикували у різних арміях світу.
Нагадуємо, що українці у понад 500 містах по всьому світу проведуть акцію Stand with Ukraine.
Фото обкладинки: сайт проєкту «Книга на фронт»
Культура

24 березня в «Дії» розпочали нове опитування, у якому українці можуть проголосувати за склад національного журі Україні на «Євробаченні-2025» у швейцарському Базелі. Опитування триватиме до 10:00 31 березня.
Про це повідомили в «Суспільне Культура».
Що відомо про кандидатів
Проголосувати за кандидатів у «Дії» можуть українці віком від 14 років. Для цього в розділі «Сервіси» необхідно обрати «Опитування» та віддати свій голос за одного з дев’яти кандидатів:
- Mélovin — співак, автор, композитор і продюсер. У 2018 році він представляв Україну на «Євробаченні». Також він перемагав на шоу «Х-Фактор», «Маска» та «Неймовірні дуети»;
- Tayanna — співачка, композиторка та авторка пісень. Вона здобувала музичні нагороди «Золота жар-птиця» у 2018-му та M1 Music Awards у 2017 році;
- Марко Галаневич — музикант, фронтмен та вокаліст гурту «ДахаБраха». Актор київського театру «Дах». У 2020 році він став лавреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка;
- Руслан Махов — постановник шоу, перформансів та кліпів для українських музикантів. Брав участь у створенні проєкту «Голос країни», був хореографом «Танців з зірками» та премії M1 Music Awards. У 2023 році був хореографом-постановником номера України на «Євробаченні»;
- Катерина Павленко — співачка, композиторка й авторка пісень. Фронтвумен гурту Go_A, який посів п’яте місце на «Євробаченні-2021» у Роттердамі;
- Анатолій Сачівко — режисер та хореограф кіно й театру. Він є засновником танцювального об’єднання Apache Crew та постановником перформансу The Children’s Courtyard для «Євробачення-2017». У 2016 році став режисером-постановником музичного відео на пісню «1944» для «Євробачення»;
- Натела Чхартішвілі-Зацаринна — генеральна продюсерка музичних телеканалів М1 та М2. Працювала над створенням премій M1 Music Awards, «Золота жар-птиця», благодійних фестивалів «Чорноморські ігри»та Dity Help Music;
- Олена Шоптенко — хореографка-постановниця, чемпіонка світу зі спортивних бальних танців. Переможниця та головна хореографка шоу «Танці з зірками»;
- Дмитро Шуров — засновник проєкту «Pianoбой»‚ автор пісень, рок-піаніст, продюсер та кінокомпозитор. У 2023 та 2024 роках був музичним продюсером нацвідбору на «Євробачення».
Читайте також: Американська акторка Віра Ферміґа заспівала «Червону руту» на концерті в Нью-Йорку (ВІДЕО)
До складу національного журі запросять п’ять кандидатів, які наберуть найбільшу кількість голосів в опитуванні. Головою журю стане кандидат, який здобуте найбільшу підтримку українців.
Якщо хтось із п’ятірки не зможе стати членом журі, то його місце займе наступний за кількістю голосів кандидат. Склад нацжурі оголосять 17 травня у день гранд-фіналу «Євробачення».
Довідка про «Євробачення-2025»
69-й пісенний конкурс «Євробачення» відбудеться у травні 2025 року у швейцарському Базелі. Півфінали пройдуть 13 та 15 травня, а гранд-фінал запланували на 17 травня. Подія відбудеться на арені St. Jakobshalle.
Загалом у конкурсі візьмуть участь співаки з 38 країн. До фіналу потраплять до 20 переможців півфіналів.
Нагадаємо, що Ziferblat представив конкурсу версію пісні, з якою поїде на «Євробачення» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Eurovision Song Contest
Культура

До Всесвітнього дня поезії українські військові продекламували вірш «Незламний» британського поета та видавця Вільяма Ернеста Генлі. Військові записали відео з читанням вірша, аби подякувати Великій Британії за підтримку України та нагадати, що війна за свободу продовжується.
Про це повідомили в агенції Ukraine WOW.
Хто продекламував вірш
До запису відео долучилися поети-захисники Павло Вишебаба, Микола Антощак, Олексій Каркачов, Артур Дронь, а також письменник і колишній військовослужбовець Павло Матюша.
«Вірш Invictus для мене цінний, бо порушує питання збереження власної ідентичності в аномальних обставинах. Навіть збереження почуттів, таких як здатність до емпатії, потребує зусиль і постійної пильності до змін усередині. За єдиною піксельною формою хотілось би залишити й зберегти власний зміст», — розповів Павло Вишебаба.
Читайте також: Українські поети і поетки, про яких варто знати. Чи вгадаєте всіх? (ТЕСТ)
Що відомо про твір
Вільям Генлі написав свій найвідоміший твір у 1875 році, коли лікувався після ампутації ноги внаслідок ускладненого туберкульозу. В Ukraine WOW зазначають, що цей вірш став символом стійкості, гідності та сили тих, хто зустрічається з непереборними обставинами.
Ролик створила громадська організація Ukraine WOW за сприяння мережі мультимаркетів «Аврора» та за підтримки «Культурного десанту».
«Ми обрали вірш Invictus, адже його рядки не тільки близькі українцям, а й відомі кожному британцю. Поема, яка багато років є символом стійкості та сили, продовжує бути актуальною у часи великої війни, яку вже четвертий рік Росія веде проти України. Британія — один з головних союзників України, тож Invictus — наш спосіб подякувати британцям за їхню підтримку і згадати усіх українських поетів та поетес, які захищають Україну», — зазначають засновниці Ukraine WOW Ярослава Гресь та Юлія Соловей.
On World Poetry Day, Ukrainian war poets recorded the poem Invictus ("Unconquered") by William Ernest Henley, thanking the United Kingdom for its support of Ukraine in the full-scale war and to remind everyone that the fight for freedom against tyranny continues. ⠀ The poem has become a symbol of resilience, dignity, and strength for all who face insurmountable challenges. Notably, it was referenced by Winston Churchill during World War II, Nelson Mandela during his imprisonment, and inspired Prince Harry and his team when naming the Invictus Games – a competition for injured servicemen. ⠀ The video features poets Pavlo Vyshybaba, Mykola Antoshchak, Oleksii Karchakov and Artur Dron, as well as writer and veteran Pavlo Matyusha. ⠀ The project was created by Ukraine WOW in collaboration with Avrora, and with the support of Cultural Forces. ⠀ — ⠀ До Всесвітнього дня поезії українські військовослужбовці записали відео, в якому читають вірш Invictus («Нескорений») Вільяма Ернеста Генлі, щоб подякувати Великій Британії за підтримку України у повномасштабній війні та нагадати, що боротьба за свободу від тиранії триває. ⠀ Вірш став символом стійкості, гідності й сили кожного, хто стикається з непереборними обставинами. Зокрема, до нього звертались Вінстон Черчилль під час Другої світової війни, Нельсон Мандела під час свого увʼязнення, а принца Гаррі з командою вірш надихнув назвати змагання для військовослужбовців, що дістали тяжкі поранення, «Іграми нескорених» (Invictus Games). ⠀ До відео долучилися поети Павло Вишебаба, Микола Антощак, Олексій Каркачов, Артур Дронь, а також письменник і ветеран Павло Матюша. ⠀ Проєкт створений Ukraine WOW разом з Аврора Мультимаркет за підтримки «Культурного десанту».
Опубліковано Ukraine WOW Пʼятниця, 21 березня 2025 р.
Довідка про Ukraine WOW
Ukraine WOW — громадська організація, яка популяризує українську культуру у світі, а також усередині самої країни. Її заснували Ярослава Гресь та Юлія Соловей.
Нагадаємо, що акторка Шерон Стоун показала картину українського художника у себе вдома (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Ukraine WOW
Культура

Вони заслуговують, аби про них знали більше. Пригадуйте імена маловідомих поетів та поеток, перевертайте картинку у тесті ШоТам та дізнайтеся про авторів цих прекрасних українських віршів.
Хто написав цей вірш?


А хто є авторкою цього вірша?


Кому належить цей фрагмент вірша?


Добре. А що скажете щодо цього вірша?


Наступні рядки належать...


Цього письменника ви точно знаєте!


А вгадаєте, яка поетка написала ці рядки?


Цю поезію написав...


Чудово! А це вірші київського поета, якого звуть...


І останній письменник, який стоїть за цим віршем — це...


Share: