Завдяки програмі «Навчай» вчителі зможуть навчати дітей у невеликих населених пунктах. Проєкт започаткувала громадська організація «Навчай для України».
Як вказують в організації, учасники отримають спеціальне навчання, індивідуальну роботу з менторами, офіційне працевлаштування, зарплату вчителя та додаткову стипендію для оплати проживання.
Учасники цього проєкту переїдуть до невеликих громад, у яких:
житимуть один рік з можливістю продовження;
вчителюватимуть у місцевих школах;
організовуватимуть додаткові заняття для надолуження освітніх втрат;
влаштовуватимуть позакласні активності та важливі проєкти для дітей і громади.
«Ми переконані, що реальні зміни можливі лише завдяки системним діям. Вклад у лідерський розвиток наших учасників і випускників дозволяє досягати не лише короткострокових результатів, а й створювати стійкі зміни, які формуватимуть майбутнє покоління. Особливо важливою ця місія є в умовах повномасштабної війни», — розказала керівниця програми Інна Рахмістрюк.
Головним завданням програми є подолання розриву між освітніми можливостями дітей із сіл та міст. У Міжнародному дослідженні якості освіти PISA за 2022 рік зазначили, що різниця в знаннях з математики серед 15-річних підлітків сягає 4,5 роки.
мати ступінь бакалавра або магістра будь-якої спеціальності (не обов’язково педагога);
мати впевнені знання одного зі шкільних предметів (будьте готові пройти тест);
бути готовим переїхати до маленького села чи громади на час програми.
Перша хвиля прийому заявок закінчиться 31 січня 2025 року. Зареєструватися можна за посиланням.
Довідка про організацію
«Навчай для України» — громадська організація, яка є частиною глобальної мережі організацій Teach For All. Ця мережа об’єднує партнерів у 63 країнах світу.
Організація працює для того, щоб діти мали доступ до освіти, підтримку та можливості формувати краще майбутнє для себе і своєї країни. З 2017 року програма охопила понад 20 тисяч дітей у 44 школах п’яти областей України: Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Одеській та Львівській.
Нагадаємо, що українські школярі перемогли на «World Youth Entrepreneurship Challenge 2024» у США.
З січня 2025 року місцеві громади отримають державну підтримку для безоплатного гарячого харчування учнів початкової школи. У бюджеті на це виділено 2,9 мільярда гривень.
Цьогоріч уряд уже спрямував 2 мільярди гривень на харчування учнів 1–4 класів. До кінця листопада 93% шкіл реалізували програму та забезпечили гаряче харчування для молодших школярів.
Нагадаємо, що юні українці здобули 16 нагород на міжнародній виставці винаходів.
Також ми повідомляли, що ЮНІСЕФ надасть гранти ще 100 школам для проходження зими.
KIDE — це найбільша міжнародна виставка в Азії, організована Всесвітніми асоціаціями інтелектуальної власності на винаходи (WIIPA) та Тайванською асоціацією з просування винахідництва (TIPPA). Захід об’єднав близько 500 винахідників з понад 30 країн.
Участь українців
Цьогоріч Україну представляють 15 учнів — членів Малої академії наук України. Учасники не лише демонструють свої розробки, а й беруть участь у дискусіях з колегами з усього світу.
Українська команда виборола 16 нагород:
6 золотих медалей;
5 срібних медалей;
4 бронзові медалі;
1 спеціальну нагороду.
Нагадаємо, що на Кубку світу з акробатичного рок-н-ролу українці здобули чотири призових місця.
У Таращанському технічному та економіко-правовому фаховому коледжі відкриють нову лабораторію електропостачання.
Про це повідомили у Київській обласній військовій адміністрації.
Наразі у лабораторії монтують спеціальне обладнання. Студенти зможуть вивчати основи будівництва повітряних ізольованих ліній низької напруги та ліній з дротами в захисній ізоляції.
У закладі навчатимуть майбутніх молодших бакалаврів за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
«Ця ініціатива сприятиме підготовці кваліфікованих працівників, здатних відновити енергетичну інфраструктуру та забезпечити сталий розвиток енергетики в Україні», — написали в КОВА.
Обладнання встановлюють викладачі та студенти коледжу разом із фахівцями компанії Sikam Ukraine.
Нагадаємо, що в Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.
Також ми писали, що у бібліотеці КПІ імені Ігоря Сікорського встановили сонячну електростанцію.
Коментарі