Економіка і бізнес
В Україні запустили електронний захист для інвесторів житлової нерухомості
В Україні запрацював електронний механізм захисту людей, які інвестували в будівництво житла.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.
Відтепер українці зможуть реєструвати речові права на житло, що перебуває на етапі будівництва або буде збудоване.
Раніше громадяни були змушені укладати із забудовниками лише попередній договір купівлі-продажу нерухомості або угоду про наміри. Це не давало права власності до введення житла в експлуатацію. Тож інколи призводило до махінацій. Наприклад, коли одну квартиру «продають» кільком людям одразу.
Читайте також: «Влітку на вулиці так гаряче». Припікає? Час купити панаму чи кепку. Це 13 українських брендів головних уборів
«З новим законодавством українці отримують захист інвестиції в будівництво від держави. Ще до здачі об’єкта в експлуатацію можна зареєструвати свої речові права на житло. Це вбереже громадян від можливих корупційних схем та махінацій, пов’язаних з купівлею житла», — йдеться у повідомленні.
Як працює новий сервіс?
Усі об’єкти будівництва, дозволи на будівництво яких видані після 10 жовтня 2022 року, зобов’язані реєструвати спеціальні майнові права на майбутню нерухомість.
Перевірити дату отримання дозволу на будівництво можна в Реєстрі будівельної діяльності на порталі ЄДЕССБ у розділі «Декларативні та дозвільні документи» за лінком.
У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури повідомили, що іншою перевагою механізму є те, що після реєстрації покупцем речових прав на майбутню квартиру забудовник не може без погодження з власником змінювати технічні характеристики квартири.
Нагадаємо, у Дії запускають нову послугу для вкладників збанкрутілих банків.
Також ми розповідали, що будівельні магазини і компанії можуть стати учасниками програми єВідновлення.
Фото: facebook.com/mintsyfra.
Економіка і бізнес
Країни домовилися про те, щоб запровадити механізм fast-track для інвестицій. Він повинен допомогти бізнесу швидше та простіше працювати в Україні та Європі.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України після підписання меморандуму на Дансько-українському бізнес-форумі, що закінчився 25 листопада.
Як співпрацюватимуть країни
Представники влади Данії та України зустрічатимуться з данськими компаніями, що працюють в Україні. Під час цих зустрічей сторони зможуть розказати про складнощі, з якими вони стикаються під час інвестування та ведення бізнесу.
Разом із цим країни налагодять комунікацію між урядами, аби розв’язувати необхідні питання.
«Данські компанії готові брати на себе велику відповідальність та ділитися власними знаннями та досвідом у багатьох сферах — від зеленої енергетики чи нових технологій до зміцнення критичної інфраструктури. Це ще один приклад ефективної співпраці між нашими країнами», — заявив міністр підприємництва Данії Мортен Бедскоу.
Читайте також: В Україні створять цифровий сервіс для багатоквартирних будинків: деталі проєкту
Підписання документа
Меморандум підписала міністерка економіки України Юлія Свириденко і міністр Мортен Бедскоу.
«Україна потребує збільшення приватних інвестицій заради швидкого відновлення нашої економіки. Сьогодні ми підписали меморандум, який передбачає запуск fast-track Mechanism між урядами наших країн, який буде діяти, як єдина точка входу для подолання бар’єрів, з якими стикаються данські компанії та інвестори в Україні», — наголосила Юлія Свириденко
Раніше ми писали, що Данія надає Україні 2,4 мільярда крон на посилення ППО та закупівлю нової зброї.
Також ми повідомляли, що Данія першою почала фінансувати українські оборонні підприємства.
Нагадаємо, що Німеччина виділила 65 мільйонів євро на ремонт енергообладнання України.
Фото обкладинки: Unsplash
Коментарі