Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Влітку на вулиці так гаряче». Припікає? Час купити панаму чи кепку. Це 13 українських брендів головних уборів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Класичні кепки з мінімалістичним дизайном, панами з широкими полями та головні убори, створені з вінтажних речей. ШоТам зібрав добірку з 13 українських брендів, які створюють якісні та стильні головні убори. Гортайте, обирайте та замовляйте, адже попереду – спекотне літо.

deep

Що за deep? Це молодий український бренд із власним виробництвом у Черкасах. Ідея команди доволі проста – зробити молодь стильною та подарувати їй комфорт. А тому deep створює речі, які круто міксуються й складають гардеробну «капсулу». 

В арсеналі бренду худі, лонгсліви, сорочки, бомбери, футболки, і, звісно ж, панами. Однак замість вже традиційних шнурків – зав’язка на стрічках зі стильною вишивкою. Кольорів поки що не багато – молочний та чорний. Але й не варто забувати, що йдеться насамперед про базові головні убори.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? 990 грн.

RPM

Ще один крутий український бренд, що вперше вийшов на ринок із панамами ще у 2020 році. Попри пандемію та повномасштабну війну команда RPM встояла та продовжує створювати якісні головні убори. А ще панами від RPM – це на 100% ручна робота.

Від вибору тканини до кріплення шнурків – до кожного кроку майстри команди ставляться з максимальною увагою, аби забезпечити міцність та довговічність виробу. Тож якщо ви хочете додати оригінальності у свій повсякденний образ – зверніть увагу й на цей бренд.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? Від 1200 грн.

Two Brothers

Цей український бренд, заснований двома братами, створює дійсно якісні та стильні панами з яскравими шнурками. В асортименті – безліч варіацій кольорів. Крім того, цього літа Two Brothers пропонують панами одразу двох форматів – зі стандартними та збільшеними полями.

Приємний бонус: якщо ви хвилюєтесь, що панама не підійде вам за розміром, просто замовте індивідуальний пошив. Це не вплине на вартість замовлення, але дозволить підібрати дійсно зручний головний убір.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? Від 690 грн.

Urban Planet 

Історія бренду Urban Planet почалася ще 13 років тому. Його засновник Станіслав Шипіль мав всього 42 долари в кишені, а ще – мрію створювати якісний одяг та аксесуари в стилі street wear. І йому вдалося! Сьогодні бренд користується неабиякою популярність серед молоді, має власне виробництво та велику креативну команду.

Для тих, хто хоче купити головний убір на літо, команда Urban Planet підготувала десятки варіантів панам та кепок. Вам залишається лише обрати модель. 

Як замовити? Через сайт або завітати до магазину у вашому місті.

Яка вартість? Кепки – від 345 грн, панами – від 445 грн.

Staff

Десять років тому двоє братів із невеличкого міста на заході України вирішили розвивати українську streetwear культуру. І вже за кілька місяців випустили першу парку під назвою Staff. Так почалася історія бренду одягу, чиї магазини сьогодні можна зустріти щонайменше в 14 містах України.

В асортименті бренду – жіночі та чоловічі головні убори за доступними цінами. Скучили за яскравими кольорами? У Staff точно знайдеться щось для вас. Шукаєте базову кепку, яка підійде під будь-який лук? Це також не проблема.

Як замовити? Через сайт або завітати до магазину у вашому місті.

Яка вартість? Від 290 грн

Тserkovnij

Ідея створення бренду з’явилася у Саші Церковного ще 2015 року – під час навчання в дев’ятому класі в рідному Миргороді. Вже у 2019-му хлопцю вдалося продати свої перші речі – саме тоді офіційно з’явився Тserkovnij.

В одязі Саші, як пише DTF, поєднуються скейт-естетика й робоча уніформа, вільні прямі силуети та утилітарні тканини. А ще – апсайклінг, адже частину речей він створює з вінтажних речей і тканин. Серед них – і панами, які не схожі на будь-які інші в цій добірці. А головне – дійсно унікальні.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.

Яка вартість? Від 2000 грн.

S-cape 

S-cape позиціонує себе як бренд яскравого й технологічного верхнього одягу для подорожей і на щодень. Одна з основних цінностей бренду – комфорт за будь-яких умов, а дизайн цього одягу – про лаконічність, ергономічність та увагу до деталей. Це те, що поза трендами та швидкою модою. 

Панами цього виробника ідеально підійдуть для тих, хто обожнює подорожувати. Адже в них не варто боятися ані пекучого сонця, ані дощу. 

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 600 грн.

HARD

Київський стрітстайл бренд одягу HARD (або «Це якась жесть») заснували у 2014 році для людей, яким «важливо вміти розставляти пріоритети, обирати найвагоміше та відстоювати свою точку зору, навіть якщо весь світ проти цього. Це відрізняє незалежну людину від біомаси, що не може відірватися від телевізора». Так визначив філософію бренду його засновник Іван Ішутін.

Попри дещо агресивну назву, український виробник пропонує доволі базові панами й кепки за доступними цінами. Також радимо звернути увагу й на іншу продукцію бренду, адже в асортименті HARD – ще чимало цікавого.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 600 грн.

Syndicate

Бренд Syndicate працює в Україні з 2010 року. Фактично він став одним зі засновників вітчизняного streetwear. Відтоді команда бренду пройшла низку експериментів з матеріалами й технологіями, паралельно шукаючи лаконічний і доречний в будь-якій ситуації стиль. 

Сьогодні одяг від Syndicate купують не лише в Україні, а й з-за кордону. Бренд пропонує речі на будь-який смак, серед них – літні кепки та панами. І хоча вибір не надто широкий, у якості та довговічності цих речей можна не сумніватися.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 680 грн.

Located in Kyiv

Новий український бренд, що виступає проти «хайпових» столиць світу, чиї назви часто потрапляють на принти українських виробників. Located in Kyiv – це про визначальну роль Києва. В асортименті бренду – сумки, футболки і кепки. Незмінним на всіх речах залишатиметься лише назва столиці, а ось інші – закреслені – можна обирати самостійно.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? 1500 грн.

Skripka 

Skripka – це сімейний бренд, заснований 2018 року. Головна ідея виробника – індивідуальність ховається в якості тканин та ексклюзивності пошиття, а не в строкатих написах чи яскравих принтах. А тому більшість речей від Skripka – це база, яку з легкістю можна комбінувати з одягом у вашому гардеробі.

На це літо бренд пропонує кепки з мінімалістичними написами-вишивками Not instafamous, Mind your own business та I don`t give a damn. 

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1050 грн.

m0d44

m0d44 позиціонує себе як «бренд робочого одягу з Києва» й пропонує панами, кепки та бандани з нестандартними принтами. Ці головні убори точно не схожі на товари з масмаркету, тож чудово підійдуть для тих, хто полюбляє вирізнятися з натовпу.

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1350 грн.

Low Blow 

Це український скейт-бренд, заснований у 2017 році. З англійської Low Blow перекладається як «удар нижче пояса», який комада бренду підготувала для сірих та похмурих речей. «Наша мета – виділитися з монохромних тенденцій, тому з кожною новою колекцією ми продовжуємо грати з яскравими кольорами, формами та графікою», – розповідають автори проєкту.

Попри любов до яскравих кольорів на це літо харківський бренд приготував панаму в доволі стриманому дизайні, які пасуватиме практично під будь-який образ.

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1800 грн.

Суспільство

Баварія надала Україні черговий пакет гуманітарної допомоги. Що до нього увійшло

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Баварія передала МВС України пакет гуманітарної допомоги, до якого увійшли зокрема 30 автомобілів та генератори.

Про це повідомили на сайті МВС.

Державне міністерство внутрішніх справ Баварії передало системі МВС України пакет гуманітарної допомоги, до якого увійшли 30 автомобілів, генератори, мотопомпи й комунікаційне обладнання.

«Вся ця техніка буде розподілена в системі внутрішніх справ: для прикордонників, нацгвардійців, поліцейських. Сподіваємось, що ця допомога – не остання. Це для нас велика потужна підтримка», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ Василь Тетеря.

Читайте також: Чи потрібен досвід, аби відкрити власну ферму? Історія молочного бізнесу з Харківщини, що працює за 50 кілометрів від кордону з росією

Нагадаємо, Полтавщина отримала понад 60 генераторів від міжнародних партнерів.

До того ж Україна отримала від міжнародних партнерів 508 акумуляторів Tesla Powerwall для соціальної та критичної інфраструктури.

Фото: mvs.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

В Ужгороді вперше провели трансплантацію серця

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології (ОКЦНН) виконали першу в Ужгороді трансплантацію серця від посмертної донорки.

Про це повідомили на сайті ОКЦНН.

«Щойно наші лікарі констатували смерть мозку 44-річної пацієнтки, а її родичі дали дозвіл на забір органів для трансплантації, ми сконтактували із лікарями Першого територіального медичного об’єднання м. Львова», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

Зазначається, що лікарі прибули в ОКЦНН разом із реципієнтом, якому відразу й пересадили серце донорки.

Окрім серця придатними до трансплантації були також печінка та нирки, які відвезли для пересадки до Львова. Забір органів та сама трансплантація тривала близько 6 годин. 

Нагадаємо, київські лікарі вдруге пересадили печінку пацієнту і врятували йому життя – це перший такий успішний досвід українських лікарів.

Крім того, військовому, який був за крок до ампутації, врятували обидві ноги. Після реабілітації він планує повернутися на фронт.

Фото: uzhneuro.com.

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській презентували сучасний переклад Біблії українською мовою

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Національному заповіднику «Софія Київська» презентували сучасний переклад Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами Українського Біблійного Товариства. Захід відбувся 28 вересня.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.

У представленні кульмінаційної багатолітньої праці перекладачів редакторів, мовознавців, вітчизняних та закордонних вчених-біблеїстів взяли участь глави та настоятелі церков православного, католицького та протестантського спрямування та інші гості.

Зазначається, що така подія – ще одна нагода для вірян висловити вдячність Богові за захист України в умовах повномасштабної агресивної війни, розв’язаної російською федерацією, а також об’єднатись у молитві про захисників, про збереження українського народу та настання миру.

Читайте такожНе дубляжем єдиним, або На що ще варто звернути увагу в законопроєкті №9432

«Моє серце і всі ваші переповнені невимовною радістю. Адже ми чекали цього 25 років, чверть століття. Можливо це і не так довго, але мірою людського життя – це вже ціле покоління. Попередні переклади також не робилися швидко, тому що це фундаментальна праця, яка повинна бути сприйнята всіма церквами, релігійними організаціями. Повинна пройти певна рецепція. Це мав бути справжній переклад, щоб ним користувалися, читали й надихалися», – розповів Блаженніший митрополит Київський і всієї України, настоятель Православної церкви України Епіфаній.

Здійснення сучасного перекладу Біблії українською мовою було одним із основних завдань Українського Біблійного Товариства від моменту його заснування. Всі попередні переклади були здійснені задовго до того і були важко зрозумілі для сучасного покоління.

Українське Біблійне Товариство — міжконфесійна християнська організація, метою якої є переклад, друкування та розповсюдження Біблії українською мовою й мовами нацменшин, що проживають на території України. До складу Товариства входять 21 провідна українська церква православного, католицького та протестантського віросповідання і Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України.

Нагадаємо, в Україні презентували рукописну Біблію, яку створили 30 тис. українців.

Також ми повідомляли, що презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн.

Фото: mcip.gov.ua.

Читати далі