Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Влітку на вулиці так гаряче». Припікає? Час купити панаму чи кепку. Це 13 українських брендів головних уборів

Опубліковано

Класичні кепки з мінімалістичним дизайном, панами з широкими полями та головні убори, створені з вінтажних речей. ШоТам зібрав добірку з 13 українських брендів, які створюють якісні та стильні головні убори. Гортайте, обирайте та замовляйте, адже попереду – спекотне літо.

deep

Що за deep? Це молодий український бренд із власним виробництвом у Черкасах. Ідея команди доволі проста – зробити молодь стильною та подарувати їй комфорт. А тому deep створює речі, які круто міксуються й складають гардеробну «капсулу». 

В арсеналі бренду худі, лонгсліви, сорочки, бомбери, футболки, і, звісно ж, панами. Однак замість вже традиційних шнурків – зав’язка на стрічках зі стильною вишивкою. Кольорів поки що не багато – молочний та чорний. Але й не варто забувати, що йдеться насамперед про базові головні убори.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? 990 грн.

RPM

Ще один крутий український бренд, що вперше вийшов на ринок із панамами ще у 2020 році. Попри пандемію та повномасштабну війну команда RPM встояла та продовжує створювати якісні головні убори. А ще панами від RPM – це на 100% ручна робота.

Від вибору тканини до кріплення шнурків – до кожного кроку майстри команди ставляться з максимальною увагою, аби забезпечити міцність та довговічність виробу. Тож якщо ви хочете додати оригінальності у свій повсякденний образ – зверніть увагу й на цей бренд.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? Від 1200 грн.

Two Brothers

Цей український бренд, заснований двома братами, створює дійсно якісні та стильні панами з яскравими шнурками. В асортименті – безліч варіацій кольорів. Крім того, цього літа Two Brothers пропонують панами одразу двох форматів – зі стандартними та збільшеними полями.

Приємний бонус: якщо ви хвилюєтесь, що панама не підійде вам за розміром, просто замовте індивідуальний пошив. Це не вплине на вартість замовлення, але дозволить підібрати дійсно зручний головний убір.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? Від 690 грн.

Urban Planet 

Історія бренду Urban Planet почалася ще 13 років тому. Його засновник Станіслав Шипіль мав всього 42 долари в кишені, а ще – мрію створювати якісний одяг та аксесуари в стилі street wear. І йому вдалося! Сьогодні бренд користується неабиякою популярність серед молоді, має власне виробництво та велику креативну команду.

Для тих, хто хоче купити головний убір на літо, команда Urban Planet підготувала десятки варіантів панам та кепок. Вам залишається лише обрати модель. 

Як замовити? Через сайт або завітати до магазину у вашому місті.

Яка вартість? Кепки – від 345 грн, панами – від 445 грн.

Staff

Десять років тому двоє братів із невеличкого міста на заході України вирішили розвивати українську streetwear культуру. І вже за кілька місяців випустили першу парку під назвою Staff. Так почалася історія бренду одягу, чиї магазини сьогодні можна зустріти щонайменше в 14 містах України.

В асортименті бренду – жіночі та чоловічі головні убори за доступними цінами. Скучили за яскравими кольорами? У Staff точно знайдеться щось для вас. Шукаєте базову кепку, яка підійде під будь-який лук? Це також не проблема.

Як замовити? Через сайт або завітати до магазину у вашому місті.

Яка вартість? Від 290 грн

Тserkovnij

Ідея створення бренду з’явилася у Саші Церковного ще 2015 року – під час навчання в дев’ятому класі в рідному Миргороді. Вже у 2019-му хлопцю вдалося продати свої перші речі – саме тоді офіційно з’явився Тserkovnij.

В одязі Саші, як пише DTF, поєднуються скейт-естетика й робоча уніформа, вільні прямі силуети та утилітарні тканини. А ще – апсайклінг, адже частину речей він створює з вінтажних речей і тканин. Серед них – і панами, які не схожі на будь-які інші в цій добірці. А головне – дійсно унікальні.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.

Яка вартість? Від 2000 грн.

S-cape 

S-cape позиціонує себе як бренд яскравого й технологічного верхнього одягу для подорожей і на щодень. Одна з основних цінностей бренду – комфорт за будь-яких умов, а дизайн цього одягу – про лаконічність, ергономічність та увагу до деталей. Це те, що поза трендами та швидкою модою. 

Панами цього виробника ідеально підійдуть для тих, хто обожнює подорожувати. Адже в них не варто боятися ані пекучого сонця, ані дощу. 

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 600 грн.

HARD

Київський стрітстайл бренд одягу HARD (або «Це якась жесть») заснували у 2014 році для людей, яким «важливо вміти розставляти пріоритети, обирати найвагоміше та відстоювати свою точку зору, навіть якщо весь світ проти цього. Це відрізняє незалежну людину від біомаси, що не може відірватися від телевізора». Так визначив філософію бренду його засновник Іван Ішутін.

Попри дещо агресивну назву, український виробник пропонує доволі базові панами й кепки за доступними цінами. Також радимо звернути увагу й на іншу продукцію бренду, адже в асортименті HARD – ще чимало цікавого.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 600 грн.

Syndicate

Бренд Syndicate працює в Україні з 2010 року. Фактично він став одним зі засновників вітчизняного streetwear. Відтоді команда бренду пройшла низку експериментів з матеріалами й технологіями, паралельно шукаючи лаконічний і доречний в будь-якій ситуації стиль. 

Сьогодні одяг від Syndicate купують не лише в Україні, а й з-за кордону. Бренд пропонує речі на будь-який смак, серед них – літні кепки та панами. І хоча вибір не надто широкий, у якості та довговічності цих речей можна не сумніватися.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 680 грн.

Located in Kyiv

Новий український бренд, що виступає проти «хайпових» столиць світу, чиї назви часто потрапляють на принти українських виробників. Located in Kyiv – це про визначальну роль Києва. В асортименті бренду – сумки, футболки і кепки. Незмінним на всіх речах залишатиметься лише назва столиці, а ось інші – закреслені – можна обирати самостійно.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? 1500 грн.

Skripka 

Skripka – це сімейний бренд, заснований 2018 року. Головна ідея виробника – індивідуальність ховається в якості тканин та ексклюзивності пошиття, а не в строкатих написах чи яскравих принтах. А тому більшість речей від Skripka – це база, яку з легкістю можна комбінувати з одягом у вашому гардеробі.

На це літо бренд пропонує кепки з мінімалістичними написами-вишивками Not instafamous, Mind your own business та I don`t give a damn. 

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1050 грн.

m0d44

m0d44 позиціонує себе як «бренд робочого одягу з Києва» й пропонує панами, кепки та бандани з нестандартними принтами. Ці головні убори точно не схожі на товари з масмаркету, тож чудово підійдуть для тих, хто полюбляє вирізнятися з натовпу.

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1350 грн.

Low Blow 

Це український скейт-бренд, заснований у 2017 році. З англійської Low Blow перекладається як «удар нижче пояса», який комада бренду підготувала для сірих та похмурих речей. «Наша мета – виділитися з монохромних тенденцій, тому з кожною новою колекцією ми продовжуємо грати з яскравими кольорами, формами та графікою», – розповідають автори проєкту.

Попри любов до яскравих кольорів на це літо харківський бренд приготував панаму в доволі стриманому дизайні, які пасуватиме практично під будь-який образ.

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1800 грн.

Суспільство

У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Опубліковано

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки, які проживають у Бразилії, за майже 40 років створили понад 120 тисяч писанок. Коли Україна здобула незалежність, вони були серед перших, хто приїхав відроджувати традицію писанкарства на Батьківщину.  

Про це розповіла Світлана Мельник, дружина посла України в Бразилії.

Вона зазначила, що роботи подружжя Сератюків відомі далеко за межами Бразилії і зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу. 

Яра Сератюк вважається унікальною у світі писанкаркою із філігранною технікою розпису перепелиних яєць, а її чоловік – автор багатьох власних новаторських технік та стилю.

Посол України в Бразилії Андрій Мельник, його дружина Світлана Мельник та подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Як розповіла Світлана Мельник, поворотним моментом у літописі писанкарства у Бразилії вважається 1957 рік, коли була створена перша світська школа розпису писанок за ініціативою українських жінок Бразилії, які мали свою організацію при Хліборобсько-Освітньому Союзі у Куритибі.

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Її натхненницею стала піонерка писанкарської справи – Марія Кирилович Вoлошин. Школа мала неабиякий успіх. Кількість учнів щороку збільшувалась у рази.

Дружина посла України в Бразилії також нагадала імена найбільш видатних майстринь і майстрів, які стали брендами у світі бразильского писанкарства: це Жорж та Яра Сератюки, Тетяна та Юліана Бахтцен та Лідія Єдинь, Філомена Процек, Одеса, Марія та Ярослав Волочук, Пауло Марсіо Фуччі, Вальдоміро Ромео, Вільсон Жозе Котвіскі, Ана Марія Бовкаловські Мазепа, Мара Брессан Клімчук, Ана Хома Чудзій.

Напередодні Великодня кожна велика крамниця Куритиби мала за честь виставити на вітрині найкрасивіші роботи учениць школи.

“Так до писанки виник неабиякий інтерес, про неї стали писати у газетах та журналах, писанка почала захоплювати своєю магією не тільки українців, але і бразильців. У такий спосіб вона поступово зайняла гідне місце у культурній спадщині всієї Бразилії”, – розповіла Світлана Мельник.

Вона додала, що відмінність української писанки у Бразилії від традиційної на Батьківщині полягає у тому, що вона може поєднувати традиційні орнаменти різних регіонів України, відображати власний винайдений стиль автора або навіть запозичувати символи корінних народів Бразилії. 

Нагадаємо, картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Світлана Мельник

Читати далі

Суспільство

Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

Опубліковано

Британсько-український технологічний підприємець, генеральний директор і засновник британської космічної компанії Spacebit Павло Танасюк проїде велосипедом 7 тисяч км, щоб зібрати кошти для українських дітей, які постраждали від розпочатої Росією війни.

Про це він повідомив «Радіо Свобода».

Свій велотур під назвою «Ride for victory» він розпочне приблизно через два тижні з Тайваню і загалом проїде три континенти – Азію, Америку і Європу.

«Спочатку я думав їхати 2-3 тисячі кілометрів, але коли я дізнався, що кордони України практично 7 тисяч кілометрів, це з Кримом, то я вирішив проїхати саме цю дистанцію – 6993 кілометри. Це саме ці кордони, які ми хочемо повернуть, бо це наша держава», – розповів Павло Танасюк.

Ціль підприємця – зібрати мінімум мільйон доларів. Гроші він хоче витратити на конкретний проєкт для дітей, постраждалих від війни. Який саме це буде проєкт, Павло Танасюк ще вирішує.

Читайте також: Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

«Я – не професійний спортсмен, займався велоспортом у студентські роки. Для мене це буде важко, але коли я кажу важко, я завжди згадую, як важко нашим воїнам зараз на передовій, як важко дітям, які постраждали від війни. Тому для мене це такий персональний челендж, але і челендж допомоги дітям, допомоги Україні», – заявив він.

У матеріалі йдеться, що велосипед, на якому він вирушить у веломандрівку, повністю зроблений в Україні, щоправда, із запчастин з цілого світу, подарованих різними компаніями. Українська художниця Олеся Вакуленко розмалювала велосипед синьо-жовтими барвами і національним орнаментом. Під кермом, на рамі – металевий тризуб із підписом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на пластині з «Азовсталі». Шолом Павла теж розмальований кольорами українського прапора.

Дорогою Танасюк буде ночувати у наметі, в готелі або машині, яка його супроводжуватиме. Він вестиме стрім, розповідатиме людям про Україну і збиратиме донати.

Після закінчення марафону, який триватиме приблизно два місяці Павло Танасюк має намір продати велосипед на аукціоні, щоб виручити ще більше грошей на благодійну ціль.

Компанія Павла Танасюка розробляє технологію космічної робототехніки для місячних і планетарних місій. У кінці цього року він планує відправити на Місяць прапор і мапу України, а також радіаційний датчик виготовлений в Україні. Дані отримані з цього пристрою безплатно передаватимуть різним інституціям, університетам, і їх зможуть досліджувати студенти у своїх наукових роботах.

Нагадаємо, естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва.

Фото: Радіо Свобода

Читати далі

Суспільство

Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Опубліковано

Південноафриканська компанія Armormax Defence побудувала, можливо, один із найкрутіших Land Cruiser 79 у світі.

Цей пікап із колісною формулою 6×6 за твердженням його виробників створений спеціально для умов екстремального бездоріжжя. Автомобілебудівники з ПАР запевняють, що за весь час випробувань TAC-6 — так назвали позашляховик – вони жодного разу не зіткнулися з жодною механічною поломкою, повідомляє АрміяInform.

Спочатку TAC-6 розробляли для французьких спецпризначенців. Машина створювалася для того, щоб «їхати куди завгодно та повертатися знову і знову, з ким завгодно». І хоча пропонуються різні варіанти бронювання (і навіть установка зброї), TAC-6 можуть використовувати звичайні покупці, наприклад, фермери. Щоправда, фермер має бути не бідним: базовий TAC-6 коштує $81,5 тисяч, а броньована машина на $68 тисяч дорожча. Але, як то кажуть, товар того вартує!

«Коли справа доходить до мобільності, платформа TAC-6 перевершує будь-яку повнорозмірну 4-тонну вантажівку, доступну сьогодні», — заявили в компанії.

TAC-6 створюють на базі Land Cruiser 79 Series із 4,2-літровим двигуном V6 або 4,5-літровим V8. Шасі подовжують і додають другу роздавальну коробку для передачі моменту, що крутить, на третю вісь. Пікап оснащується спеціальними трикомпонентними приводними валами Dana та зберігає стандартні подовжені листові ресори (але також пропонується ліфт-пакет на 10 см).

Спочатку Armormax розробила шестиколісний Land Cruiser з механічною коробкою передач, але рік тому відклала проєкт і вирішила перейти на автоматичну коробку передач. Це не звичайна автоматична коробка передач, вона розроблена та омологована компанією ZF спеціально для TAC-6.

«Автомат» призначений для роботи в найважчих умовах. Спеціально для АКП створили окрему систему охолодження для того, щоб коробка не перегрівалася в спеку і при русі по піску з великим навантаженням.

Клієнти можуть замовити бронювання Land Cruiser до рівня B6, що забезпечить захист від пострілів зі штурмової гвинтівки. Також позашляховик може бути обладнаний баками для води, системою пожежогасіння, двома запасними колесами.

Armormax розробила для TAC-6 два паливні баки об’ємом 210 літрів та 90 літрів, що забезпечує запас ходу понад 2 тисячі км. А для версії з одинарною кабіною розроблено бак ємністю 610 літрів і, відповідно, вдвічі більшим запасом ходу.

TAC-6 спроєктований так, щоб зберігати надійність у складних умовах, а повна маса автомобіля сягає семи тонн.

Автомобіль TAC-6 був підданий значним випробуванням, що включали понад 250 тисяч кілометрів пробігу за різними ландшафтами Африки та Європи, щоб оцінити його мобільність і стійкість. Цей процес оцінки був розроблений для порівняння характеристик TAC-6 з існуючими повнорозмірними 4-тонними вантажівками.

Протокол включав серію суворих випробувань за участю французьких спецпризначенців, спрямованих на те, щоб довести машину до її експлуатаційних можливостей. Під час цих випробувань TAC-6 виявив лише дві несправності, обидві з яких були пов’язані з помилкою водія, через перенавантаження та згоряння зчеплення.

TAC-6 був спроєктований з урахуванням військового застосування, включаючи можливість транспортування у стандартному 20-футовому транспортному контейнері ISO. Таке конструктивне рішення дозволяє TAC-6 пропонувати широкий спектр варіантів.

Сюди входять різні системи озброєння, включаючи калібри 12,7 мм, 14,5 мм, 20 мм та 30 мм, мінометні системи калібру 60 мм та 81 мм, а також конфігурації, адаптовані для таких функцій, як бронетранспортер, підвіз боєприпасів, польова механічна майстерня, транспортування невеликих автомобілів, логістична підтримка, радіолокаційні платформи та доправлення та запуск  безпілотних літальних апаратів, а також застосування як пускова платформа для протитанкових керованих ракет.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Фото: Armormax Defence

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення