Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Влітку на вулиці так гаряче». Припікає? Час купити панаму чи кепку. Це 13 українських брендів головних уборів

Опубліковано

Класичні кепки з мінімалістичним дизайном, панами з широкими полями та головні убори, створені з вінтажних речей. ШоТам зібрав добірку з 13 українських брендів, які створюють якісні та стильні головні убори. Гортайте, обирайте та замовляйте, адже попереду – спекотне літо.

deep

Що за deep? Це молодий український бренд із власним виробництвом у Черкасах. Ідея команди доволі проста – зробити молодь стильною та подарувати їй комфорт. А тому deep створює речі, які круто міксуються й складають гардеробну «капсулу». 

В арсеналі бренду худі, лонгсліви, сорочки, бомбери, футболки, і, звісно ж, панами. Однак замість вже традиційних шнурків – зав’язка на стрічках зі стильною вишивкою. Кольорів поки що не багато – молочний та чорний. Але й не варто забувати, що йдеться насамперед про базові головні убори.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? 990 грн.

RPM

Ще один крутий український бренд, що вперше вийшов на ринок із панамами ще у 2020 році. Попри пандемію та повномасштабну війну команда RPM встояла та продовжує створювати якісні головні убори. А ще панами від RPM – це на 100% ручна робота.

Від вибору тканини до кріплення шнурків – до кожного кроку майстри команди ставляться з максимальною увагою, аби забезпечити міцність та довговічність виробу. Тож якщо ви хочете додати оригінальності у свій повсякденний образ – зверніть увагу й на цей бренд.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? Від 1200 грн.

Two Brothers

Цей український бренд, заснований двома братами, створює дійсно якісні та стильні панами з яскравими шнурками. В асортименті – безліч варіацій кольорів. Крім того, цього літа Two Brothers пропонують панами одразу двох форматів – зі стандартними та збільшеними полями.

Приємний бонус: якщо ви хвилюєтесь, що панама не підійде вам за розміром, просто замовте індивідуальний пошив. Це не вплине на вартість замовлення, але дозволить підібрати дійсно зручний головний убір.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? Від 690 грн.

Urban Planet 

Історія бренду Urban Planet почалася ще 13 років тому. Його засновник Станіслав Шипіль мав всього 42 долари в кишені, а ще – мрію створювати якісний одяг та аксесуари в стилі street wear. І йому вдалося! Сьогодні бренд користується неабиякою популярність серед молоді, має власне виробництво та велику креативну команду.

Для тих, хто хоче купити головний убір на літо, команда Urban Planet підготувала десятки варіантів панам та кепок. Вам залишається лише обрати модель. 

Як замовити? Через сайт або завітати до магазину у вашому місті.

Яка вартість? Кепки – від 345 грн, панами – від 445 грн.

Staff

Десять років тому двоє братів із невеличкого міста на заході України вирішили розвивати українську streetwear культуру. І вже за кілька місяців випустили першу парку під назвою Staff. Так почалася історія бренду одягу, чиї магазини сьогодні можна зустріти щонайменше в 14 містах України.

В асортименті бренду – жіночі та чоловічі головні убори за доступними цінами. Скучили за яскравими кольорами? У Staff точно знайдеться щось для вас. Шукаєте базову кепку, яка підійде під будь-який лук? Це також не проблема.

Як замовити? Через сайт або завітати до магазину у вашому місті.

Яка вартість? Від 290 грн

Тserkovnij

Ідея створення бренду з’явилася у Саші Церковного ще 2015 року – під час навчання в дев’ятому класі в рідному Миргороді. Вже у 2019-му хлопцю вдалося продати свої перші речі – саме тоді офіційно з’явився Тserkovnij.

В одязі Саші, як пише DTF, поєднуються скейт-естетика й робоча уніформа, вільні прямі силуети та утилітарні тканини. А ще – апсайклінг, адже частину речей він створює з вінтажних речей і тканин. Серед них – і панами, які не схожі на будь-які інші в цій добірці. А головне – дійсно унікальні.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.

Яка вартість? Від 2000 грн.

S-cape 

S-cape позиціонує себе як бренд яскравого й технологічного верхнього одягу для подорожей і на щодень. Одна з основних цінностей бренду – комфорт за будь-яких умов, а дизайн цього одягу – про лаконічність, ергономічність та увагу до деталей. Це те, що поза трендами та швидкою модою. 

Панами цього виробника ідеально підійдуть для тих, хто обожнює подорожувати. Адже в них не варто боятися ані пекучого сонця, ані дощу. 

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 600 грн.

HARD

Київський стрітстайл бренд одягу HARD (або «Це якась жесть») заснували у 2014 році для людей, яким «важливо вміти розставляти пріоритети, обирати найвагоміше та відстоювати свою точку зору, навіть якщо весь світ проти цього. Це відрізняє незалежну людину від біомаси, що не може відірватися від телевізора». Так визначив філософію бренду його засновник Іван Ішутін.

Попри дещо агресивну назву, український виробник пропонує доволі базові панами й кепки за доступними цінами. Також радимо звернути увагу й на іншу продукцію бренду, адже в асортименті HARD – ще чимало цікавого.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 600 грн.

Syndicate

Бренд Syndicate працює в Україні з 2010 року. Фактично він став одним зі засновників вітчизняного streetwear. Відтоді команда бренду пройшла низку експериментів з матеріалами й технологіями, паралельно шукаючи лаконічний і доречний в будь-якій ситуації стиль. 

Сьогодні одяг від Syndicate купують не лише в Україні, а й з-за кордону. Бренд пропонує речі на будь-який смак, серед них – літні кепки та панами. І хоча вибір не надто широкий, у якості та довговічності цих речей можна не сумніватися.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 680 грн.

Located in Kyiv

Новий український бренд, що виступає проти «хайпових» столиць світу, чиї назви часто потрапляють на принти українських виробників. Located in Kyiv – це про визначальну роль Києва. В асортименті бренду – сумки, футболки і кепки. Незмінним на всіх речах залишатиметься лише назва столиці, а ось інші – закреслені – можна обирати самостійно.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? 1500 грн.

Skripka 

Skripka – це сімейний бренд, заснований 2018 року. Головна ідея виробника – індивідуальність ховається в якості тканин та ексклюзивності пошиття, а не в строкатих написах чи яскравих принтах. А тому більшість речей від Skripka – це база, яку з легкістю можна комбінувати з одягом у вашому гардеробі.

На це літо бренд пропонує кепки з мінімалістичними написами-вишивками Not instafamous, Mind your own business та I don`t give a damn. 

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1050 грн.

m0d44

m0d44 позиціонує себе як «бренд робочого одягу з Києва» й пропонує панами, кепки та бандани з нестандартними принтами. Ці головні убори точно не схожі на товари з масмаркету, тож чудово підійдуть для тих, хто полюбляє вирізнятися з натовпу.

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1350 грн.

Low Blow 

Це український скейт-бренд, заснований у 2017 році. З англійської Low Blow перекладається як «удар нижче пояса», який комада бренду підготувала для сірих та похмурих речей. «Наша мета – виділитися з монохромних тенденцій, тому з кожною новою колекцією ми продовжуємо грати з яскравими кольорами, формами та графікою», – розповідають автори проєкту.

Попри любов до яскравих кольорів на це літо харківський бренд приготував панаму в доволі стриманому дизайні, які пасуватиме практично під будь-який образ.

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1800 грн.

Суспільство

Завірусили добро: як один пост зробив троянди дідуся з Тернополя популярними по всій Україні

Опубліковано

Дорогою на роботу в Тернополі СММниця Оля кілька разів зустрічала дідуся, який продає саморобні дерев’яні троянди — по 35 гривень за одну. 

Попри низьку ціну, торгівля просувалася повільно. Тоді дівчина вирішила розповісти в Threads про квіти, які придбала собі та подружкам. Завдяки її допису троянди з деревини почали замовляти жителі різних міст України. 

«Вічні» квіти з Тернопільщини

63-річний Олександр живе в селі Горинка на Тернопільщині, де має худобу та город. Вільний від господарства час чоловік береже для хобі — створює квіти з деревини. Олександр пригадує, що цю техніку освоїв багато років тому для панно, а з часом удосконалив методи обробки матеріалу й почав робити об’ємні троянди в натуральну величину. 

Навесні майстер їздить за 50 кілометрів в обласний центр продавати свої вироби. Квиток до Тернополя коштує близько ста гривень, тому таких виїздів небагато. Раніше Олександр продавав квіти по 35 — говорить, що ціну ставив символічну й не рахував собівартість. 

Фото користувачки Олени в Threads

Допис про майстра з Торговиці

Оля працює в тернопільській СММ-агенції, де пише сценарії до відео й тексти, що піднімають продажі товарів. Дорогою на роботу дівчина не раз бачила на Торговиці дідуся з виробами, які той згортав і віз додому. 

Напередодні 8 березня Оля купила в майстра сім троянд і роздала їх дівчатам на роботі, у той же день написала про це в Threads. Інші користувачі почали поширювати публікацію та просили надіслати квіти «Новою поштою». Наразі під дописом майже 500 коментарів від замовників зі Львова, Києва, Житомира та інших міст України. 

«Ці троянди чимось нагадали мені дитинство. У нас вдома теж стояли дерев’яні квіти на підвіконні. Років десять їх ніхто й ніколи не зрушував з місця, тільки мама десь раз на рік бризкала букет лаком для волосся, аби блищав. Я думаю, людям теж відгукнулися ці вироби з дитинства, ну і, звичайно ж, вони захотіли підтримати пана Олександра», — ділиться Оля.

Після такої реакції дівчина попросила контакти майстра, аби замовники дзвонили безпосередньо йому. Чоловік має кнопковий телефон і зізнається, що точно б не займався просуванням своїх виробів в інтернеті. Олександр не виробляє квіти у великих масштабах, бо процес може тривати тижнями. 

Хобі не для бізнесу

Створення троянди з деревини — це вимочування фанери, вирізання пелюсток, підготовка стебла, скручування та розфарбовування. 

Усе це Олександр робить переважно взимку, коли має менше роботи по господарству. Чоловік не очікував такої кількості коментарів і замовлень з інших міст — для зв’язку він залишив контакт своєї доньки Оксани. Вона розповіла, що з початку березня вже продали близько 60 троянд — а це майже всі запаси, які її батько вирізав протягом пів року. 

Пізніше про Олександра також розповіла користувачка тіктоку Олена. Вона допомогла йому відправити партію квітів «Новою поштою». Її відео на момент публікації набрало понад 3,7 млн переглядів.

@olhor.ua

Одна моя покупка квітів ручної роботи привела до несподіваної та крутої реклами майстра з виготовлення дерев'яних троянд 🌹

♬ оригінальний звук – OLHOR

«Я ніколи не робив на замовлення, бо знав, що не можу продати більше, ніж виробляю. Донька розповіла мені, що переглядів багато. Це потрібно дякувати Олені та Олі за те, що вони так поставилися», — говорить Олександр.

Люди в коментарях дивувалися, що дерев’яні троянди коштують дешевше за живі квіти, які швидко зів’януть. Попри те, що Олена та потенційні замовники пропонували більші гроші, майстер відмовився піднімати ціну вище ніж 80 гривень за квітку — свій вибір пояснює тим, що не планує перетворювати хобі на бізнес і поки нових замовлень не приймає.

Читати далі

Суспільство

У Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро

Опубліковано

Під час будівництва метро на Виноградар у Києві фахівці зводять перший в Україні дворівневий тунель.

Про це повідомив директор з промислового та підземного будівництва Акім Хохлов в етері телеканалу «Київ 24».

Перебіг будівництва

Будівельники зводять одразу два рівні з відставанням 50 метрів. Наразі фахівці зробили понад 200 метрів тунелю.

Нижній тунель використовуватимуть для потягів від Києва до Виноградаря, верхній — у зворотному напрямку.

Також на ділянці облаштують спеціальні матеріали для звукоізоляції, позаяк тунель проходить у густонаселеному районі. Це рішення дозволить поглинати майже весь шум від потягів, а місцеві жителі не відчуватимуть сильних підземних коливань.

Читайте також: Куди піти в Києві цього тижня: лекції, фестивалі та зустрічі, які шкода пропускати

Метро на Виноградар зсередини.

🚝😱Метро на Виноградар зсередини: як працюватиме дворівневий тунель? Роблять одразу два рівні з відставанням у 50 метрів. Нижній тунель буде для потяга від міста до Виноградаря, другий (верхній) — навпаки, пояснює Акім Хохлов, директор з промислового та підземного будівництва. 🔕Хохлов зазначає, що в тунелі встановлюють матеріали для звукоізоляції, які поглинатимуть майже весь шум від потягів. Мешканці навіть не відчуватимуть сильних підземних коливань. Наразі зроблено вже більш як 200 метрів тунелю, додає він.

Опубліковано Телеканал Київ24 Середа, 12 березня 2025 р.

Раніше ми писали, що на будівництві метро у Києві закладають котлован станції «Мостицька» (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Autostrada

Читати далі

Суспільство

Український архітектурний проєкт уперше здобув відзнаку від Architecture Press Release (ФОТО)

Опубліковано

Проєкт Успенської площі в Дніпрі, який розробила команда архітекторів Дмитра Воліка та Ксенії Донецької, отримав престижну нагороду Urban Design & Architecture Design Awards 2025. Премію організовує один із провідних представників архітектурної преси Architecture Press Release.

Про це повідомив засновник світлотехнічної компанії Expolight Микола Каблука, який працював над втіленням проєкту.

Проєкт площі уперше отримав цю нагороду для України. Для реалізації задуму долучилися компанії АКАМ, Expolight та KOMPAN.

«Успенська площа — один з наших улюбленіших об’єктів у рідному Дніпрі, яким ми дуже пишаємось. Завжди повторюю, що такого рівня благоустрою дійсно немає ні в Нью-Йорку, ні в Лондоні. І тут втілене дійсно супер-топове світло та унікальні рішення, які не робить ніхто у світі, наприклад, світильник з каустичним ефектом на опорі», — написав Микола Каблука.

Читайте також: Пішохідний бульвар у Дніпрі ввійшов до світової збірки найкращих проєктів (ФОТО)

Він зазначив, що структура площі нагадує переплетення ниток, і для розкриття цієї ідеї використали рішення зі світлом. Коли людина заходить на площу, датчики руху активують світло, яке супроводжує її та реагує на кожен крок. Микола Каблука пояснив, що це символізує взаємодію людини з містом та її вплив на простір.

Також проєкт вийшов у фінал ArchDaily 2025 Building of the Year Awards та став одним із п’яти фіналістів.

Нагадаємо, що українська студія здобула премію від ArchDaily за найкращий дизайн крамниці в Одесі (ФОТО).

Фото: Андрій Авдієнко, Євген Савченко та Олег Мельников

Читати далі