Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запровадили нові правила патронатних сімей: про що варто знати

Опубліковано

В Україні ухвалили зміни, спрямовані на розвиток патронатних сімей – тимчасової форми влаштування дітей. Зокрема, відтепер вихователі та їхні помічники зможуть відкривати ФОПи та отримуватимуть вищу зарплату.

Про це повідомили в Офісі омбудсмена.

Зміни щодо патронатних вихователів

  • вони зможуть працювати як фізичні особи або як ФОПи (для цього необхідні КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59);
  • підвищується оплата праці – з 1 липня вони отримуватимуть забезпечення в розмірі трьох мінімальних заробітних плат на місяць (3,5 – для ФОПів, якщо вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок);
  • запроваджується оплата на час очікування дитини – період між вибуттям однієї дитини та влаштуванням іншої оплачуватиметься у розмірі однієї мінімальної зарплати;
  • за 3 місяці догляду за дитиною нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використовувати після вибуття дітей або накопичувати. Якщо дитина перебуває під патронатом понад 3 місяці – за кожен наступний тиждень додається один оплачуваний день відпустки;
  • до патронатного вихователя можна буде влаштовувати дітей з інших громад.

Читайте також: У Києві пройде благодійний веганський фестиваль: коли та де

Зміни щодо помічників патронатних вихователів

  • ним може бути не тільки родич, який мешкає разом із вихователем – Служба у справах дітей допомагатиме знайти помічника;
  • робота помічника оплачуватиметься у розмірі однієї мінімальної зарплати на місяць. Помічник може бути ФОПом – потрібні такі ж КВЕДи, як і для вихователя;
  • скорочуються терміни початку навчання кандидатів у вихователі та помічники – до одного місяця після отримання направлення.

Також дитина зможе залишатися під патронатом понад 6 місяців, якщо

  • суд розглядатиме справу про позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав (але не довше ніж на місяць після набрання рішення суду чинності);
  • її неможливо повернути до батьків або законних представників через перебування їх у зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

Нагадаємо, в Одеській області пройде фестиваль української культури.

Фото: з відкритих джерел

Суспільство

У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Опубліковано

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.

Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.

Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.

Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.

«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.

«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.

Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової

Читати далі

Суспільство

На Нацвідборі Євробачення 2025 зібрали понад 3 млн на розмінування України

Опубліковано

«Суспільне мовлення» спільно з «Гуманітарним фондом Сергія Притули» передали обладнання для груп гуманітарного розмінування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Кошти на техніку зібрали під час трансляції Національного відбору на Євробачення 2025.

Про це повідомляє «Суспільне мовлення».

У лютому глядачі Нацвідбору під час прямої трансляції фіналу та повтору зібрали на благодійність 3 028 051,50 гривень. Як звітували в «Гуманітарному фонді Сергія Притули», на цю суму закупили:

  • 1 пікап Mitsubishi L200, 
  • 9 Старлінків, 
  • 10 підривних машинок «Вихор», 
  • 10 мавіків 
  • наземний роботизований комплекс ZMIY. 

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

Наразі бойову техніку вже передали підрозділам Державної спеціальної служби транспорту. Такий збір під час Нацвідбору «Суспільне» спільно з «Фондом Сергія Притули» проводять вже вдруге. Минулоріч 2,3 мільйона гривень скерували на міношукачі й машини для дистанційного підриву. 

«Ми надзвичайно вдячні за те, що вже вдруге Суспільне надає нам майданчик для збору коштів протягом Нацвідбору. Два роки поспіль ми збираємо кошти на надважливе — розмінування нашої країни», — зазначив Сергій Притула.

Нагадуємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.

Фото: «Cуспільне мовлення»

Читати далі

Суспільство

У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Опубліковано

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.

Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».

Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.

Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках

Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.

Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Фото: інстаграм Анни Герез

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»

Читати далі

Шопочитати