Суспільство
В Україні запрацював офіс дослідницького простору «Горизонт Європа»
У межах інтеграції в європейський дослідницький простір в Україні відкрили офіс «Горизонт Європа».
Про це проінформувало Міністерство цифрової трансформації України.
Офіс запрацював на базі Національного фонду досліджень. Проєкт фінансує Європейська комісія.
«Це сприятиме більшій участі українських інноваторів у європейському дослідницькому просторі. А також інтеграції між науковими ком’юніті ЄС і України», – ідеться в повідомленні.
У Мінцифри пояснили, що офіс відкрили за програмою Євросоюзу з фінансування науки й інновацій, її бюджет становить €95,5 млрд на період 2021–2027 років.
«Її головна мета – підтримувати наукові дослідження, сприяти розвитку інноваційних технологій і подоланню глобальних викликів, а також підвищити конкурентоспроможність Європи й розширити наукове співробітництво. Одна з новацій програми – можливість для вчених співпрацювати в межах місій і багатосторонніх партнерств. Це дає змогу підвищити ефективність досліджень», – пояснили у відомстві.
Читайте також: Жінки в науці вже не дивують? Але їм досі радять «просто вийти заміж». Як українки виборюють своє місце в «чоловічій» професії
До вказаної програми Україна приєдналася у червні 2022 року, набула статусу асоційованої країни.
«Українські дослідники й інноватори змогли брати участь у конкурсах і програмах нарівні з партнерами з країн – членів ЄС і здобули право на отримання фінансування. Серед ключових показників програми в Україні: понад 26 млн грн отриманого фінансування у 2021–2023 роках, 97 укладених угод за проєктами, 130 учасників від України, 18,5% успішних грантових заявок», – розповіли в Мінцифри.
Керівник міністерства Михайло Федоров зазначив, що під час таких «криз», як повномасштабна війна, народжуються інновації й технології, які здатні змінювати ситуацію не тільки на полі бою, а й у різних галузях.
Читайте також: Гончарня, інклюзивний парк та зелений туризм. Це «Етносело», що працює за 50 кілометрів від фронту
«Наше завдання – зробити так, щоб продукти інтелектуальної власності України відігравали важливу роль у розвитку Європейського союзу. Ми робитимемо це нормативним реінжинірингом, змінюючи процеси й відкриваючи можливості для наукових установ і науковців», – підкреслив Федоров.
Нагадаємо, Україна приєдналася до міжнародної ініціативи зі збереження кріосфери.
Також ми розповідали, що Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень.
Фото: Мінцифри.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі