

Технології
У «Дії» можна буде поспілкуватися з ШІ-помічником та оформити техпаспорт на авто
У «Дії» планують запустити нові функції. За п’ять років роботи в застосунку нарахували 40 сервісів і 130 послуг.
Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров для «Інтерфакс-Україна».
Що нового з’явиться в «Дії»
У сервісі планують запустити додаткові функції:
- ШІ-асистент, який заслуховуватиме скарги громадян і переадресовуватиме їх до відповідних державних установ. Михайло Федоров ділиться, що цю послугу хочуть додати в першому кварталі 2025 року. До помічника користувачі звертатимуться голосом, який програма інтегрує в текст. Нагадуємо, що в сервісі вже доступний ШІ-чатбот «Наталка»;
- сервіси для водіїв, аби розширити можливості перереєстрації авто. Доступною стане зміна техпаспорту, реєстрація авто після розмитнення тощо;
- еКонсул, завдяки якому українці за кордоном зможуть замовити закордонний паспорт чи ID-картку, посвідчення водія, картку платника податків і забрати за місцем перебування;
- еНотаріат — електронна система, що інтегруватиме всі нотаріальні процеси;
- зміна прізвища, для якої створять комплексну послугу переоформлення документів.
Також читайте: В Україні відкрили перший в Європі центр розробки ШІ-рішень на рівні держави
Також у сервісі планують цифровізувати послуги, що пов’язані зі смертю. Серед них:
- отримання свідоцтва про смерть;
- держреєстрація смерті;
- передача даних у реєстри;
- оформлення допомоги на поховання.
Нагадуємо, що українські стартапи можуть безплатно долучитися до онлайн-програми BeFounder.
Фото: сайт «Дія»
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images
Технології

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування — безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.
Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)
«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.
Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова