Суспільство
В Україні з’явиться інтерактивний музей зброї
В Івано-Франківську облаштують музей зброї. Про це повідомляє комунальне підприємство «Палац Потоцьких «Простір інноваційних креацій «Палац». Музей створять у рамках проєкту «Назад до спільних коренів» на території Палацу Потоцьких, передає Укрінформ.
Грантовий проєкт під назвою «Назад до спільних коренів» виграло Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради. Під час реалізації проєкту будуть проведені роботи з облаштування музею зброї в одному з приміщень корпусу «Ж» на території Палацу Потоцьких. Музей буде інтерактивний, цифровий, наповнений спеціально розробленим програмним забезпеченням, засобами відтворення й сенсорними пристроями», – йдеться в повідомленні.
Для відкриття музею в корпусі планують провести ремонтні та інженерні роботи, створити виставкові експонати.
КП «Простір інноваційних креацій «Палац» зазначає, що саме в інтерактивно-медійному, цифровому форматі на території палацу планують облаштування музейного простору, куди увійдуть й інші музейні напрямки – історія палацу, генеалогічне дерево Потоцьких, місто Станіславів в контексті ідеальних міст Європи періоду Ренесансу, доступ до цифрових фондів музеїв міста та міст партнерів.
«Влаштування фондосховища для збереження історичних артефактів – старовинних речей, історичних документів, елементів інтер’єрів, предметів вжитку тощо не передбачається», – зазначається в повідомленні.
Відомо, що головним партнером проєкту «Назад до спільних коренів» є муніципалітет міста Ботошані (Румунія). Партнери – Управління економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківської міської ради, управління культури м. Ботошані (Румунія), Центр муніципального та регіонального розвитку – Ресурсний центр. Кошторис проєкту – 938 560 Євро. Мета – підвищити конкурентоспроможність на кордоні Європейського Союзу в містах Ботошані та Івано-Франківську на принципах співпраці та добросусідства шляхом спільної туристичної капіталізації багатокультурної спадщини терміном до 2024 року.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі