Суспільство
В Україні виростили найбільші в світі ягоди жимолості
Рекордну за розміром ягоду жимолості отримали на випробувальній ділянці ТОВ «ФруТек», що у Вінницькій області.
Про це повідомили у пресслужбі компанії «ФруТек».
Рекордна ягода – з нового сорту канадійської селекції Бореал Б’юті.
Вага найбільшої ягоди склала рекордних 6,57 г.
«За інформацією селекціонера сорту, пана Роберта Борса, в умовах штату Саскачеван, Канада (де було створено Бореал Б’юті), середня вага ягоди цього сорту складає 2,6 г, а максимальна вага окремих плодів може досягати до 3,7 г. Пан Борс був дійсно вражений результатом, який вдалося досянути в Україні», – йдеться у повідомленні.
У «ФруТек» зазначають, що сорт Бореал Бюті вирізняється не лише розміром плодів та формою ягоди (завдяки якій він, до речі, отримав свою назву).
Цей сорт також є найбільш урожайним з більш ніж 25+ сортів різних селекційних програм, які випробовуються на дослідній ділянці компанії.
Читайте також: Про кіз, трактори і городи: вісім українських сільських блогерів
Так, на третій рік після висаджування, яке проводилося дворічними саджанцями восени 2018 року, цьогоріч вдалося досягнути середньої урожайності 3,5 кг з куща, що відповідає 12 т/га.
«Як правило жимолость виходить на повну продуктивність на 5-6 рік після посадки, тому цілком ймовірно, що урожайність Бореал Б’юті з кожним наступним роком ще й надалі зростатиме», – припускають у «ФруТек».
Читайте також: Як українські фермери виготовляють конопляний суперфуд (ВІДЕО)
За результатами досліджень Інституту Садівництва НААН України жимолость вирізняється найвищим вмістом антиоксидантів серед усіх ягідних культур, які, наразі, вирощуються комерційно. Так, вміст фенольних сполук у плодах сорту Бореал Б’юті становив 887 мг/100 г (для порівняння: у популярній наразі лохині зазвичай міститься, в залежності від сорту та умов вирощування, від 250-400 до 600 мг/100 г поліфенолів)
Нагадаємо, майстриня виготовляє піали, з яких козаки пили турецьку каву.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині ініціативний педагог відкрив майстерню гончарства
Усі фото: ft.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі