Технології
В Україні винайшли спосіб перетворення сміття на газ
В Україні знайшли спосіб, за допомогою якого можна отримати енергії в еквіваленті до 1 млрд куб. м. газу. Для цього Держагентство з енергоефективності та енергоощадження представило концепцію, в якій пропонується спалювати близько 10 млн сміття в рік. Про це повідомляє Урядовий портал.
“Сміття – це той ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело необхідної суспільству енергії і точку росту економіки”, – зазначають у Держагентстві з енергоефективності та енергозбереження.
Щороку в Україні збирають близько 10 мільйонів тонн сміття, з яких близько 94% вивозять на сміттєзвалища. Переробляючи усі ці відходи, можна отримати в еквіваленті до одного мільярда кубометрів газу.
Як це реалізують?
Концепція передбачає створення законодавчих стимулів для сортування та переробки відходів, а також подальшої генерації енергії. Концепцію розробляли кілька держустанов: Київміськадміністрація і Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і компослуг. В уряді хочуть перетворити енергетичну утилізацію сміття на найбільш вигідний варіант поводження з відходами. Наприклад, сміттєпереробні заводи зможуть отримувати доходи за переробки сміття на енергію та за реалізацію альтернативного палива.
Читайте також: У Кролевці зі сміття роблять тротуарну плитку
Що передбачає проект?
У проекті пропонується:
- створити систему гарантій і стимулів для інвестицій в сферу енергоутілізаціі відходів;
- надати можливість місцевим властям укладати довгі договори на ресайклінг;
- встановити чіткі правила формування тарифів для послуг з енергетичної утилізації сміття;
- закріпити за місцевими урядами право призначати одного оператора для поводження з відходами.
Нагадаємо, що київська влада збирається витратити 4 млн гривень на проектні роботи для будівництва сміттєспалювального заводу. Це прописано в планах столичного бюджету на 2019 рік. Зазначалося, що будівництво обійдеться у 3,7 млн гривень та завершиться наприкінці 2021 року.
Читайте також: Під Полтавою на сміттєзвалищі добувають біогаз
Технології
Коментарі
Технології
Як працюватиме реєстр?
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинацію та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів та клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Початок другого етапу планується на початок 2025 року.
Чому це важливо?
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі