Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Під Полтавою на сміттєзвалищі добувають біогаз

Опубліковано

На Макухівському сміттєзвалищі під Полтавою із 1 січня 2019 року запрацювала електростанція, яка виробляє енергію зі звалищного газу. У станцію вклали 35 млн грн інвестицій. Планують, що проект окупиться через 5 років. Загалом, тут планують виробляти 5 млн Кв/год за рік, повідомили у міськраді.

Упродовж 2018 року тривали перемовини компанії ТОВ “Кліар Енерджі – Кременчук” з міською владою Полтави щодо спорудження станції, а з вересня по грудень велося її будівництво.

20 млн грн економії

Сама електростанція складається з 44 свердловин (глибина буріння — 12 м), які розташовані по всьому сміттєзвалищу; газоочисної системи, де відбувається фільтрація газу; генератору — там газ-метан вже перетворюється на електроенергію — і трансформаторної. Таким чином відбувається дегазація полігону.

Читайте також: У Києві зведуть перший в Україні сміттєпереробний завод. Коли він запрацює?

Головна мета об’єкта — економія коштів на бюджетному рівні та покращення екологічної ситуації. За допомогою австрійського обладнання газ-метан переробляють в електричну енергію. Виробляється 600 кВт/год електричної енергії. Це заміщує близько 2 млн куб. м природного газу на рік. Якщо перевести в річний показник, то економія бюджетних коштів буде складати 20 млн грн.

“Процес дегазації полігонів корисний для сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів тим, що ми примусово вилучаємо газ-метан. Станція працює в режимі 24/7, без зупинок щодня. Електроенергію продаємо в держпідприємство “Енергоринок” за “зеленим” тарифом. Плануємо працювати тут щонайменше 20-25 років ”, – розповідає директор ТОВ “Кліар Енерджі Кременчук” Сергій Дяковський.

Плюс 4-5 об’єкти в різних регіонах

Щоб така електростанція запрацювала, спершу проводять дослідження і з’ясовують, чи достатньо на території метану. Якщо так, розпочинається будівництво станції. Зводять свердловини, звідки метан по газотранспортній системі, що знаходиться під землею, доходить до газоочисної системи. Там газ фільтрується і надходить у генератор, де безпосередньо перетворюється в електроенергію. Далі відпускається в електромережу і продається.

Читайте також: Тернополян зобов’язали сортувати сміття

Така електростанція вже є другим об’єктом, що побудувала компанія “Кліар Енерджі Кременчук” на Полтавщині. Перший знаходиться у Кременчуці і працює більше року.

“У 2019 році плануємо запустити 4-5 об’єкти по Україні в різних регіонах. Зараз дуже багато планів вітрової, сонячної енергетики, біомаси. Є об’єкт в Чернігівській області – Корюківська теплоелектростанція, яка працює на відходах деревини. Спалювання щепи дає нам електричну енергію. При нормальній експлуатації полігону він працює 10-15 років. Ми можемо працювати паралельно з сортувальними станціями”, – говорить представник головного офісу ТОВ “Кліар Енерджі” Андрій Мензюк.

Чому це важливо?

Запровадження такої електростанції – це крок до рекультивації сміттєзвалища в цілому. Оскільки зараз ліквідовується одна з головних причин виникнення постійних пожеж — метан. Саме ж сміттєзвалище представник ГО “Еколтава” Максим Макуха порівнює з повітряною кулькою.

Читайте також: В Україні запустили біогазовий завод на відходах птахофабрики

“Взагалі, вірогідність пожеж на місцевості, де проводиться дегазація, буде з часом наближатись до нуля. Одне з основних джерел загоряння ліквідовано. Це дуже добре. І це один з кроків до рекультивації самого полігону, тому що в будь-якому випадку, коли сміттєзвалище закривається, проводиться дегазація. Зараз сміттєзвалище, як повітряна кулька. А ми його протикаємо, викачуємо газ, тож воно зменшується”, – говорить Максим Макуха.

Наразі міська рада планує оголошувати тендер на придбання сміттєвозів, контейнерів для негабаритного сміття, для побутових відходів, і контейнерів, які дозволятимуть сортувати сміття. Коли буде менше пожеж на сміттєзвалищі, від цього виграють всі: і люди, які працюють тут, і люди, які поруч мешкають, і полтавців, які дихають цим.


Технології

На Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових

Опубліковано

На території пляжу Щирецького водосховища (озеро Наварія) у Пустомитівській громаді, що на Львівщині, планується створення спортивно-рекреаційної зони для реабілітації військових.

Про це повідомляють в Львіській міській раді.

Про проєкт

Заступник міського голови Львова, Любомир Зубач, пояснює, що цей проєкт передбачає благоустрій території, а не будівництво нових об’єктів. Фінансування для цього проєкту буде здійснюватися за рахунок позабюджетних коштів.

Любомир Зубач, заступник міського голови Львова, пояснює, що дана ініціатива передбачає поліпшення інфраструктури на території, а не будівництво нових споруд. Фінансування для цього проєкту буде забезпечуватися за рахунок додаткових коштів, поза звичайним бюджетом.

“Буде безперешкодний доступ до водойми, ніхто не збирається нічого обгороджувати. За територією будуть наглядати та утримувати її в належному стані”, – наголошує заступник.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Концепцію розробило архітектурне бюро Sulyk Architects. Вона, зокрема, передбачає створення тут спортивних майданчиків, пішохідних доріжок, місць для кемпінгу, а також реорганізацію паркувальної зони.

За словами Любомира Зубача, уже розробили перший етап цього проєкту для створення доріжок, помостів й тимчасових споруд.

Водночас купатися в озері не рекомендують, але якість води дозволяє займатися там веслярством, пояснює заступник директора Департаменту природних ресурсів міськради Роман Кізима.

Нагадаємо, що на Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів.

Також ми повідомляли, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

Технології

Вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу

Опубліковано

У “Дії” незабаром з’явиться можливість укладати шлюби через відеозв’язок.

Про це повідомляє Михайло Федоров.

“Шлюб по відеозвʼязку в Дії – скоро”, – віздначив міністр.

Про сервіс

Під час воєнного стану особливі правила реєстрації шлюбу передбачені для військовослужбовців, працівників поліції, нацгвардійців, представників інших військових формувань, які утворені відповідно до закону України, та працівників закладів охорони здоров’я.

Зокрема, це дає можливість зареєструвати шлюб за добу або без присутності одного з партнерів.  Також може бути передбачена можливість укладання шлюбу на підставі акту, який укладає безпосередній керівник або командир цих осіб.

Читати також: В Україні вийде воєнна кінострічка, яка була знята до початку повномасштабної війни

Про Дію

Дія – це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний та людяний. Усе завжди під рукою у смартфоні.У застосунку Дія можна отримати онлайн-доступ до 14 своїх цифрових документів та 25 послуг. Також через Дію українці можуть допомогти ЗСУ, купити військові облігації, подати заявку про пошкоджене майно, сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху й багато іншого.

Нагадаємо, що Дія нагадує харківʼянам про доступні послуги радіо та телебачення у додатку.

Також ми повідомляли, що в Дії зʼявилися нові іменні військові облігації.

Фото: Дія

Читати далі

Технології

Дія нагадує харківʼянам про доступні послуги радіо та телебачення у додатку

Опубліковано

У всіх користувачів сервісом завжди є доступ до офіційної інформації в застосунку з Дія.Радіо та Дія.ТV.

Про це повідомляють в Тelegram групі Дії.

Про Дія.ТВ

  • Зайдіть у Дію та натисніть Послуги;
  • Виберіть Дія.ТВ;

Читати також: На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Про Дія.Радіо

  • Зайдіть у Дію та натисніть Послуги;
  • Виберіть Дія.Радіо;

Про Дію

Дія – це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний та людяний. Усе завжди під рукою у смартфоні.У застосунку Дія можна отримати онлайн-доступ до 14 своїх цифрових документів та 25 послуг. Також через Дію українці можуть допомогти ЗСУ, купити військові облігації, подати заявку про пошкоджене майно, сплатити штрафи за порушення правил дорожнього руху й багато іншого.

Нагадаємо, що в Дії зʼявилися нові іменні військові облігації.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: