

Суспільство
В Україні вперше в шахті проклали Wi-Fi для безпеки гірників
Уперше в Україні на шахті Ювілейна на Дніпропетровщині запустили Wi-Fi на глибині 500 метрів. Це допоможе підвищити безпеку гірників, пише liga.net.
За інформацією, вугільні шахти в Україні для зв’язку використовують стаціонарні підземні телефони. Часто вони розміщені далеко від шахтарів, іноді не в шахті, а на поверхні.
Читайте також: Як маленькому бізнесу перемогти корпорації. Шість стратегій від Річарда Бренсона
Відзначається, що для розгортання мережі використовувалося майже 130 кілометрів кабелю і 400 точок доступу. Бездротова інфраструктура стане основою для багатофункціональної системи гарантування безпеки шахтарів.
Додаткові можливості
Пояснюється, що покриття Wi-Fi дозволяє:
- в реальному часі отримувати дані з датчиків безпеки,
- повідомляти шахтарям про зміну складу атмосфери в шахті,
- відстежувати роботу за відеокамерами.
Під час аварії диспетчер зможе дистанційно допомогти працівникові, повідомивши йому інформацію на лампу-пейджер.
Читайте також: Час йти в зал! Українські виробники одягу для фітнесу
Зі спеціальних смартфонів шахтарі зможуть спілкуватися через голосові дзвінки або текстові повідомлення з поверхнею і диспетчерським пунктом. Вони також зможуть обмінюватися інформацією між підземними секціями.
Про технологію
Про початок робіт над Wi-Fi в шахті стало відомо в 2019 році. Технологію промислового Wi-Fi обрали, бо вона виявилася в рази дешевше 4G LTE.
Пілотний проект вирішили робити на шахті Ювілейна, оскільки вона величезних розмірів – 160 км підземних тунелів.
Довідка
Група ДТЕК видобуває природний газ, вугілля, виробляє електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, розподіляє і поставляє електроенергію, розвиває мережу швидкісних зарядних станцій для електромобілів.
У 2019 капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 000 робітників.
Читайте також: 8 ознак того, що ви не готові відкрити власну справу
Нагадаємо, мінцифри та Ericsson підписали меморандум для запуску 5G-зв’язку.
Окрім того, Чорнобильську зону підключили до 4G.
Як ми писали раніше, стало відомо, коли в Україні можуть покрити дороги інтернетом.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: